Lüks Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri
İş hayatı tüm hayatımızı kapsar, böylece evimizde en az zaman harcayabiliriz. Modern bir insanın evin dışında geçirdiği zaman, evde geçirdiği zamanın neredeyse iki katıdır. Araştırmalar insanların ev dışında daha fazla zaman harcadıklarını ve doğru zamanlarını kendi evlerinde geçiremediklerini ve kendilerini çok mutsuz ettiklerini gösteriyor. Kendi mutfağında yemek yapamayan, arkadaşlarını evlerine davet eden ve onlarla zaman geçiren, çocuklarıyla veya eşleriyle yeterince zaman geçiremeyen, oturma odasında oturamamak, istedikleri kitapları okuyamamak veya istedikleri filmleri izlemek için yeterince zamana sahip olmak mutsuzdur ve araştırma açıkça göstermektedir.

Bugünün küçük odaları içinde güzel dekorasyon yapmak isteyen meşgul insanlar kendilerini tasarımcının elinde bırakıyor. Küçük oturma odası süslemeleri hazırlayarak tasarımcıların ellerini bırakmadan kendi fikirlerini oluşturmak isteyenlere yardım etmek istedik. Düzinelerce tasarım veya dekorasyon fikri bulabilirsiniz. Bunların çoğunun uygulanabilir olduğunu düşünebilirsiniz, ancak ihtiyacınız olan gerçek örneklerin süslemeler olduğunu unutmayın. Dekorasyon örnekleri, en sevdiğiniz değerli eşyalarınızı kullanarak farklı ortamlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Küçük evlerin ve küçük salonların dekorasyonunda asla kullanılmaması gereken şeyler vardır. Örneğin, salondan mutfağa kadar tüm odaları içeren küçük ev dekorasyonlarında, kalın kruvaze perdeler. Bu tür perdeler büyük odalarla doludur, ne gösterdiğimiz önemli değil, büyük pencerelerimizi nasıl yaptığımız önemli değil, hatta daha büyük perdeler de bu fikre dayanarak yaratılır. Kruvaze perde çeşitleri gibi büyük perdeleri küçük evlerde ve küçük salonlarda kullanmak büyük bir hata olacaktır.

Dolayısıyla, küçük evlerde, özellikle de salonlarda ilk kez ne kullanıldığını söylerseniz, onların çevreye derinlik katan yansıtıcı bir aydınlatma olduğunu söyleyebiliriz. Büyük çok işlevli mobilyalar küçük salon dekorasyonu için de bir zorunluluktur. Birkaç küçük ama işlevsiz koltuk yerine, büyük bir koltuk çok daha az yer kaplar ve düzenli bir görünüm yaratır. Ayrıca stor perdeler küçük salon dekorasyonları için doğru seçimdir. Yer çıkarılabileceği zaman kullanılabilecek minderler de iyi aksesuarlardır.

İskandinav Koltuk Modelleri ile Oturma Odası Süslemeleri

Son zamanların en popüler mobilya takımları, İskandinav koltuk modelleri ile ayarlar. Salonun ana aktörleri ve oturma odası dekorasyonları olan koltukların tarzı, odanın genel stilini ve odanın genel atmosferini etkileyecektir. Yumuşak renk tonları, doğallığı, sadeliği ve nötr atmosferi ile popüler olan İskandinav koltuk takımlarını, renk detaylarıyla dekore edilmiş çok farklı bir dekorasyon tarzında kullanmak uygun değildir. Böyle bir dekorasyon yapsanız bile, kendiniz için garip bir şey olduğunu görebilirsiniz. Bu koltuk takımlarına uygun dekorasyon fikirleri geliştirmek en iyisidir. İskandinav koltuk modelleri ve salon süslemeleri ile, bu tarzın öncüsü olan birkaç önemli noktaya dokunduktan sonra, ayrıntıları istediğiniz gibi özgürce şekillendirebilirsiniz.

Norveç, İsveç ve Finlandiya’nın İskandinav ülkeleri İskandinav veya İskandinav ülkeleri olarak adlandırılmaktadır. Bu ülkelerin yaşam tarzları, yiyecekleri, okulları ve sistemleri, ekonomik durumları, ev mimarileri ve hatta ev dekorasyonları dünyanın diğer yerlerinden çok farklı. Çok kuzeyde olmak, çok soğuk hava ve dışarıda vakit geçirmek neredeyse imkansız olan uzun kış geceleri, bu topluluğun farklı ev mimarisi ve ev dekorasyonu stilleri geliştirmesine neden oldu.

Eskimolar kendilerine buz evler yaptılar, belki hala yapıyorlar. Kışın uzun süren soğuk yerlerde farklı özelliklere sahip olmasına rağmen, beyaz ve beyaz renkler baskın, basit ve nötr renkler giysi ve ev mobilyaları için kullanılıyor. Dışarının evle uyumu fikrinden geldiği düşünülen bu durum, minimalist, son derece basit, son derece yumuşak kuzey ev dekorasyon fikirlerini ortaya çıkarmıştır. Soğuk beyaz, gri, beyaz, krem ​​ve bej tonları İskandinav oturma odası dekorasyonunun ana noktalarıdır.

İskandinav mobilyaları için soğuk, mesafe gibi şeyler söylenebilir. Ancak, bu ev dekorasyonları ve mobilyalar ne söylenebilir olursa olsun, çok modern tasarımları var. Klasik kalın ahşap mobilyaların aksine, zarif, zarif, zarif lake mobilyalar evlerin köşesindedir. Büyük veya küçük tüm salonlarda lake koltuk takımı bulunur. İsterseniz İskandinav kanepe modellerimizden ve dekorasyon örneklerimizden farklı oda dekorasyonları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu İçin Kendin Yap
Ev dekorasyonunda mobilya dışında bol miktarda eşya kullanılmaktadır. Çoğu yerde bu nesnelere aksesuar denir, ancak bazı ürün nesnelerini çağırmak daha iyidir. Normalde, aksesuarlar bir şeyi tamamlar ve ev dekorasyonunda kullanılan bazı malzemeler hiçbir şeyi tamamlamaz. En güzel nesneler oturma odası dekorasyonu için kendi kendine yapılan nesnelerdir. Evde kullanmadığınız tüm eşyaları, bu parçaların parçalarını, kullanılmış tuvalet kağıdı rulolarını kolayca kullanabilir ve her şeyi kendiniz yapabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye edebilir veya kendiniz için saklayabilirsiniz. Salon dekorasyonlarından oturma odalarına, mutfaklara, banyolara ve hatta yatak odalarına kadar kendi ellerinizi kolayca kullanabilirsiniz. El beceriniz varsa, dünyadaki en orijinal nesneleri yapabilirsiniz.

Salon dekorasyonu için objeler nelerdir? Salon dekorasyonu için hazır nesneler satın almak istiyorsanız, makalemizden farklı örnekler var. Dekordaki yerleşimi görebilirsiniz. Ama kendin yapmak istersen, makalemizin geri kalanı senin için. Mumlar, oturma odasının dekorasyonunda en çok kullanılan nesnelerdir. Mumlar sadece aydınlatma amaçlı değil aynı zamanda sigara dumanı gibi kötü kokular alması açısından hoş kokulu ve yararlıdır. Bu mumları alıp istediğiniz yere koyabilirsiniz. Veya şık, çekici tasarımlarla mumları yeniden yaratabilirsiniz. Boncuk kolye çok popüler, aynı zamanda kolayca kırılır. Boncuklar eksikken, kırık bir boncuklu kolye tekrar kullanmak mümkün değildir. Böyle bir durumda, isterseniz bu boncukları boyayabilir ve istediğiniz renkle kullanabilirsiniz. Temiz bir kavanoz veya fener alın. Bardak bile büyük bir bardak olabilir. Bu cam malzemenin istenen parçalarına tutkal uygulayın ve boncukları üzerine yerleştirin. Evinizi en sevdiğiniz ev dekorasyon nesnelerinden birini hazırlayın. Bu fenerin çeşitli kısımlarını boyayabilir veya daha renkli hale getirmek için gümüş tozu ile püskürtebilirsiniz.

Eski kitaplarınızı yaratın. Boya, birbirinin üzerine yerleştirin, raf yapın. Asmayı kendini bir süsleme olarak kullanabilirsiniz. Farklı DIY nesnesi fikirleri için galerimize göz atmayı unutma.

Oturma odasında yemek masası nereye yerleştirilir?
Yemek odası konsepti yabancı filmlerin etkisiyle hayatımıza girmiştir. Modern dünyanın küreselleşen tutumu, ev inşaatımızı ve ev dekorasyonumuzu yabancı ev dekorasyonları ile aynı hale getirmiştir. Kültürümüzde yiyeceklerin pişirildiği mutfakta yemek yiyoruz. Özellikle Anadolu kültüründe, mutfakta yemek yiyen yemekler yoktur, çünkü yemek masası konsepti yoktur. Yemek bittiğinde herkes mutfak masasının etrafına kurulur. Değişen ev dekorasyonlarıyla hayatımız yemek masaları konseptine ve hatta özel yemek odalarına girdi. Yemek masası iki şekilde yerleştirildi. Birincisi, mümkünse mutfağın yanındaki odayla birlikte daha fazla odalı olanlar bu odayı yemek odasına dönüştürdüler. İkincisi, yemek odası için yer sahibi olmayanlar büyük salonların bir kısmını yemek odalarına dönüştürdüler. Buraya masa ve sandalyelerle, bazen konsol ve büfelerle birlikte yemek odası takımları yerleştirildi. Yemek odasının açık mutfak veya amerikan mutfak salonlarına ayrı olarak yerleştirilmesi uygun değildir;

Ayrıca bir yemek odanız yoksa, yemek masanızı yerleştirip salonun içine yerleştirmeniz gerekiyorsa, akla gelen ilk soru elbette salondaki yemek masasının nerede olduğu? Cevap, odanızın fiziksel özelliklerine bağlıdır. Büyük bir salonunuz varsa, farklı bir şekilde küçük bir salonunuz varsa, farklı bir şekilde yerleştirilir. Büyük salonları iki odak noktasına bölmek uygundur. Bazılarını TV’nin, koltuk takımlarının, sehpaların ve varsa kapların yerleştiği ve diğer bölümün yemek odası olarak dekore edilebildiği ana salon olarak dekore edebilirsiniz. Büyük bölümü ana salon, dar kısmını da yemek odası olarak kullanın. Odaları ayırmak için L koltukları ya da bu koltukları kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu iki oda arasında ciddi bir ayrım yapmak istiyorsanız, bu parçaların ortasına birkaç oda bölücü, kitaplık veya raf yerleştirebilirsiniz.

Küçük salonlarda yemek masası nereye yerleştirilir

Küçük salonlarda ayrı bir yemek odası alanı oluşturmak mantıklı değil. Odanız çok küçükse, yemek masasını mutfağa yerleştirmek doğru karar olabilir. Mutfakta boş yeriniz yoksa, durumu portatif bir yemek masası ile çözebilirsiniz.

Minimalist oturma odası süslemeleri nasıl olmalı?
Coğrafyanın kültürü etkilediği gibi, yaşam da öyle. Yaşam tarzı, ev mimarisi, kullanılmış mallar, yapımında kullanılan malzemeler kısaca ele alınabilecek her şeyin evi etkiler. Dağlık bir bölgede yaşayan göçebe toplumlar, hayvan derisinden yapılan çadırları hayvan derisinden yapıyorlar. Tarımla düz alanlarda yaşayan, yerleşmiş toplumlar bu alanda sahip oldukları toprakları kullanır ve onları ev yaparlar. Göçmenler nasıl ev yapılacağını bilmiyorlar ve yerleşik toplumlar nasıl çadır açılacağını ve çadır kurulacağını bilmiyor. Uzun yıllar boyunca, yalnızca coğrafyanın izin verdiği yerlerde yaşayan insanlık, coğrafyanın sunduğu imkanlarla zaman içinde yerini kontrol etmeyi öğrenmiştir.


Soğuk ya da sıcak demeden, modern yaşamını dış hava etkisinin bittiği dev evlerde yarattı. Doğa ile mücadelesi bu modern yaşamda sona erdiğinde, kendisini başka şeylerin peşinde buldu. Moda ve sanat gibi, olayları nasıl daha güzel hale getirebileceğimizi sürdürmeye başladı. Ancak, sanat akımları hayatımıza girdi. Resim, müzik veya heykel sanatını etkileyen bu sanat akımlarının sonucu olarak kıyafetlerimiz, mücevherlerimiz, saçlarımız, koltuk takımlarımız ve ev dekorasyonlarımız etkilenmeye başladı. Son on yılın en popüler sanat hareketi olan minimalizm, estetiği bile derinden etkiledi. Bu kadar popüler olmasına rağmen, kaç kişi oturma odası dekorasyonunun ne kadar minimalist olması gerektiğini biliyor. Burada, akımın felsefesinden, nasıl görünmesi gerektiği, nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında konuşmuyoruz.

Minimalist dekorasyon, bir veya iki şık ve ince masanın, koltuk takımının alınacağı ve salona yerleştirileceği anlamına gelmez. Siyahlar ve grilerin hakimiyeti altında boş bir salon dekorasyonu oluşturmak da mümkün değildir. Pek çok mobilya mağazasına gittiğinde, örnek olarak gösterilen minimalist oturma odası dekorasyonu gerçekten minimalist oturma odası dekorasyonu değildir. Bu stildeki en önemli özellik, odada büyük ama kullanışlı küçük ve kendi kendine yeten nesnelerin bulunmasıdır. Yani, büyük bir sandalye yerine, daha az yer kaplayan ancak kenarında bir sehpa ya da açılabilen ve çıkarılıp takılabilen özellikler olan asgari bir koltuktur. Şık ve zarif, gereksiz ayrıntılardan uzak salonlar.

Bir cevap yazın