Life bulaşık makinesi

Bulaşık makinesinin ömrüAlıcılar, ev aletlerini seçerken uzun süre sorunsuz çalışacak güvenilir cihazlar almaya çalışırlar. Bulaşık makineleri bir istisna değildir, bir “ev asistanı” seçerken, ürünlerin kalitesinden sorumlu olan güvenilir markalar tercih edilir. Birçoğu, bulaşık makinesinin ortalama ömrünün ne olduğu ve “ömrünü” uzatmak için ünitenin bakımının nasıl yapılacağıyla ilgileniyor. Bu soruları detaylı olarak cevaplamaya çalışacağız.

Üretici ne duyurur?

Bulaşık makinesinin ne kadar süre çalışacağı, esas olarak sahibine bağlıdır. Cihazın üreticisi, cihazın kullanım ömrünü belirtmez, çünkü bu süre parametresi doğrudan kullanıcının bulaşık makinesini çalıştırma kurallarına uymasına ve buna uygun bakımına bağlıdır.

Garanti ve hizmet ömrü olmak üzere iki kavramı birbirinden ayırmak çok önemlidir. Garanti, üreticinin, bulaşık makinesinin çalışma kalitesi için belirtilen gereksinimleri karşıladığını garanti ettiği süreyi belirtir. Garanti süresi içinde satıcının kusurundan kaynaklanan bir arızanın meydana gelmesi durumunda, örneğin fabrika kusuru kendini hissettirirse, cihazı veren firma onu tamir edecek veya satın aldığının tamamını iade edecektir.

Lüks cihazlar için garanti süresi sadece yaklaşık iki ila üç yıl ve ekonomik ürünler için – yaklaşık bir yıldır.

Çalışma süresi, bulaşık makinesinin işlevlerini tam olarak yerine getirebileceği toplam kullanım süresidir. Örneğin, Electrolux, Bosch ve Beco küresel markaları müşterilere 20 yıla kadar dayanabilen ekipman sağlıyor.

Ekipman çalışma süresi nasıl artırılır?

Bulaşık makinesi ne kadar süre çalışacak? Ekipmanın uygun bakımı ile, çalışması için kurallara göre, bulaşık makinesi çok uzun süre hizmet verebilir. Ev Asistanınızın ömrünü uzatmak için aşağıdaki önerilere uymalısınız:Bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce artıkları temizliyoruz

  • Bulaşıklardan yemek artıklarını çıkardığınızdan emin olun. Mutfak ürünlerinin yüzeyinde bulunan besinler ekipman boşaltmadan tıkanır ve bu da sistemde arızalara neden olur. Kirleticiler kurumuş veya dibe kadar yanmışsa, çatal-bıçağı önceden suya batırın.
  • Özel bulaşık makinesi deterjanlarını dikkatlice seçin. Belirli bir teknoloji modeline odaklanın. Bu nedenle, Bosch makineleri birçok kimyasal elemente karşı oldukça hassastır, bu nedenle bunlara özel olarak formüle edilmiş bileşikler yükleyebilirsiniz. Yabancı temizlik ürünleri kesinlikle yasaktır. Indesit cihaz temizleyicileri tuz içermelidir. Ek olarak, durulama bileşenleri, bir koku giderici ve diğerlerini içerir. Bu maddeleri içermeyen ürünler, bu teknolojik modellerin yıkama kalitesini olumsuz etkileyebilir.
  • Üniteye yüklenen izin verilen mutfak eşyaları boyutunu izleyin. Bulaşık makinesi kapasitesi, cihazın en önemli özelliklerinden biridir. Cihazı aşırı yüklemeyin, çünkü bu, elbette, temizleme kalitesinde bir düşüşe ve cihazın erken aşınmasına yol açacaktır. Ayrıca bir odaya yerleştirirken mutfak ürünlerinin ağırlığını da göz önünde bulundurun, tencere ve tavalar en iyi şekilde en altta ve kaşıklar, çatallar, tabaklar ve kupalar – üstte.Programı doğru seçin
  • Bulaşıkların kirlilik derecesine ve ekipmanın dolgunluğuna bağlı olarak bulaşık makinesi seçeneklerini doğru şekilde seçin. Modern Bosch, Electrolux, Ariston, Siemens, Indesit bulaşık makinelerinin işlevleri oldukça çeşitlidir, yoğun ve net temizlik gerektirirler ve ekonomik yıkama modunu yarım yükte kullanmanıza olanak tanır. Bu nedenle, “ön ucu” gerçekten değerlendirin ve her durumda en uygun temizleme programını seçin. . Makine daha hızlı aşınabileceğinden, habersiz sofra takımlarını cilalamak için aşırı yıkama işlevini çalıştırmayın.
  • Kurutma modunu ihmal etmeyin. Bu fonksiyon başladığında, bulaşık makinesi sadece bulaşıkları değil, kendisini de kurutur. Böylece sistemde kötü koku, pas görünümü, korozyon ve kireçlenme olasılığı büyük ölçüde azalacaktır.

Unutmayın, ekipmanın ömrünü uzatmak sizin gücünüzdedir. Bulaşık makinesine özen gösterdiğinizden, özel deterjanlar satın aldığınızdan ve maksimum yük ve bir temizleme programı seçmeye ilişkin tüm üreticinin tavsiyelerine uyduğunuzdan emin olun.