LG yıkayıcısındaki yatakları ve yağ keçesini değiştirin

LG çamaşır makinesinde yataklar ve yağ keçesi nasıl değiştirilirYatakları ve conta kutusunu değiştirmesi gereken “ev yardımcısına” sahip olduğunuz teşhis edilirse, hayal kırıklığına uğramayın. Nitekim, ortalama bir insan yaklaşmakta olan işin özünü anlayabilir. Önemli olan sabırlı olmak, boş zaman, gerekli araç seti ve sizin için sağlayacağımız onarım adımları hakkında ayrıntılı talimatlardan geçmek. Öyleyse, bir LG çamaşır makinesindeki parçaların nasıl değiştirileceği ve aynı anda hangi “tuzaklar” ile karşılaşabileceğiniz hakkında daha fazlasını açıklayacağız.

Malzemeleri ve araçları toplayacağız

Onarım için uygun hazırlık, gelecekteki çalışmalarda zamandan ve sinirlerden tasarruf sağlayacaktır. Bir LG çamaşır makinesindeki rulmanları değiştirmek için eksiksiz bir alet setine ihtiyacınız vardır. Elinizde aşağıdaki envantere sahip olmalısınız:

 • Bir çift tornavida (oluklu ve Phillips);
 • pense.
 • Bronz forvet ile çekiç;
 • Bir dizi açık uçlu anahtar.
 • Bir dizi soket kafası.
 • Metal çubuk
 • Gres Aerosol WD-40;
 • Silikon dolgu macunu.
 • Dolgu kutusu ve yataklar için özel gres.LG otomobiller için onarım araçları

Gerekli tüm aletlerin yerinde olduğunu bildikten sonra, yedek parça satın almanız gerekir. Bileşenleri seçerken, yalnızca yıkayıcının modeline değil, aynı zamanda salmastra kutusunun boyutunu ve yatak tipini de belirlediğinizden emin olun. Ayrıntılarla ilgili gerekli veriler, ekipmanın teknik veri sayfasında bulunabilir.

Özel bir mağazadan parça satın alırken, yardım için bir danışmana danışın. Çamaşır makinesinin seri numarası nedir, aksesuarların üzerindeki veriler. Bir uzman, doğru rulmanları ve salmastrayı seçmenize yardımcı olacaktır.

Çamaşır makinesi kasasından değiştirilecek yedek parçaları olan bir mağazayı ziyaret etmek daha iyidir, böylece bir “hata” satın alma olasılığı sıfıra indirilecektir.

Bu ekipman kategorisi için tasarlanmamış parçaları satın almayın. Bu durumda, kurulumdan bir süre sonra onarımın tekrar tekrarlanması gerekeceği riski yüksektir. Maliyete gelince, orijinal yataklar yaklaşık 350 rubleye, o-ringe – yaklaşık 300 rubleye mal olacak.

Değiştirmek için bir takım alet ve yedek parça hazırladıktan sonra, işyerine dikkat etmeniz gerekir. Cihazın sökülmesi sıkışık bir banyoda işe yaramaz ve ideal seçenek, cihazı garaja veya en kötüsü geniş bir odaya taşımaktır. Dairede bir DIY onarımı yapılıyorsa, zeminlerin bütünlüğüne dikkat edin – önceden döşeyin.

Çamaşır makinesinin sökülmesine ve aksesuarlarının değiştirilmesine hiçbir şeyin müdahale etmemesi için mümkün olduğunca fazla alan boşaltmak önemlidir.

Tank çıkarma

İlk adım, yatakları ve salmastra kutusunu değiştirmek gerekirse, rondelayı sökmektir. Tankı çıkarmak için makinenin üst kapağını ve ön duvarını çıkarmanız ve sistemin diğer elemanlarını kasadan çıkarmanız gerekir. Bir sonraki işlem algoritması aşağıdaki gibi olacaktır:

 • Üst kasa kapağını tutan vidaları gevşetin, sökün ve yan tarafa yerleştirin.
 • Deterjan çekmecesini çıkarın. Plak ve döküntüleri anında silebilirsiniz.
 • Makine kontrol panelini destekleyen tüm montaj mekanizmalarını sökün;
 • Dikkatlice, tellere zarar vermemeye ve yırtmamaya çalışarak, plakayı çamaşır makinesinin üstüne koyun;
 • Kasadaki alt sahte plakayı çıkarın, bu amaçla bir tornavida, özel mandallar kullanarak bükmek gerekir;
 • Yakayı tanktan çevreleyen manşonu gevşetin ve halkayı dışarıya doğru çıkarın;
 • Açılır tavan kilitleme cihazı kontaklarını ayırın ve sensörü çıkarın;
 • Ardından, muhafazanın ön duvarını tutan vidaları sökün. Üst gövdede sağda ve solda, ön panelin sağ alt kısmında ve arkasında boşaltma vanasının, bir küvetin arkasında kendiliğinden açılan vidaları arayın. Şimdi çamaşır makinesinin ön duvarını çıkarmak zor değil.Tankı LG cihazından çıkarın

Neredeyse tamamlanmış durumda, tanka erişim sağlanmıştır. Daha sonra, tankı diğer yıkayıcının elemanlarına bağlayan tellerin bağlantısını kesmeniz ve ardından bağlantı elemanlarını çıkarmanız gerekir. Bu hakkında:

 • Bir toplu valf takın.
 • drenaj borusu
 • Isıtıcıya giden teller;
 • Otomotiv telleri;
 • Pompa kabloları suyu tutar;
 • Karşı ağırlık bağlantıları
 • Boru kompresörü
 • Şok emici elemanlar.

Tanktan mümkün olan her şeyin bağlantısı kesildiğinde, onu muhafazadan çıkarmak gerekir. Asistan buraya çağrılmalıdır. İlk kişi yaylara basmalı ve ikincisi – parçayı çekmek için. Çok çabalarsanız, görevi kendi başınıza halledebilirsiniz.

İç demontaj tankı

Yıkama tankı iki parçalıdır. İki yarıyı ayırmak için tüm vidalar çıkarılmalı ve özel tutturucular gevşetilmelidir.

Herhangi bir bağlantı elemanı çıkarılamazsa, WD-40 aerosol ile işlemden geçirilebilir.

Ana ankraj cıvatasını gevşetirken, makaralı kasnağı çıkarmak ve cıvataları orijinal yerlerine geri döndürmek gerekir. Daha sonra, hazırlanan metal çubuğu cıvatanın üzerine yerleştirin ve mili kırmak için hafifçe vurmaya başlayın. Şafta zarar vermemek önemlidir, aksi takdirde kendi ellerinizle onarım önemli maliyetler doğuracaktır.

Hasarlı parçaların değiştirilmesi

Depoyu ikiye böldükten sonra, aşınmış bileşenleri çıkarmaya ve yenilerini takmaya devam edebilirsiniz. Tambur cihazının özellikle arka yarısında daha fazla iş olacaktır. Ortada başka bir anlamda bir sızdırmazlık halkası göreceksiniz – epiploon. Koltuktan çıkarmak için bir tornavida kullanın.

Yataklar aynı metal çubuk kullanılarak çıkarılmalıdır. Çubuğun ucu yatağın kenarına yerleştirilir ve bir çekiçle vurulur. Prosedür, elemanlar çıkarılıncaya kadar, parçanın tüm çevresi boyunca birkaç kez gerçekleştirilmelidir.

Mekanizmaya zarar verme riskini azaltmak için özel bir çektirme kullanabilirsiniz, ancak bu onarım işinin maliyetini artıracaktır.

Kapak folyodan, bir yağ tabakasından ve diğer kirlerden iyice temizlenmelidir. Yeni yatakların ve salmastra kutusunun temiz, hazırlanmış bir yere yerleştirilmesi önemlidir.

Şimdi yeni bileşenleri alıp kurulum için hazırlamanız gerekiyor. İniş alanı ile tedavi edilmesi gereken özel yağlayıcıları unutmayınız. Rulmanları eski yerde hareket ettiren odur. Rakoru düzgün bir şekilde takmak için, iyi bir yağ tabakası ile kaplayın. Böyle bir önlem, suyun yataklara girmesini önleyecektir.LG çamaşır makinesinde rulman değiştirme işlemi

Yıkayıcı mili ayrıca yağlanabilir. Önemli olan bu durumu unutmamak, çamaşırların kirlenmesini önlemek için makineyi birkaç kez “boşta” çalıştırmaktır. Tankın ve yıkayıcının daha fazla montajı ters sırada gerçekleştirilir.

Tankın iki yarısını bağlarken, yapının daha güvenilir bir şekilde sabitlenmesi için neme dayanıklı bir sızdırmazlık maddesi kullanmanız gerekir. Makine tam olarak monte edildiğinde, çamaşır makinesinin çalışabilirliğini kontrol edin. Makineyi prize takın ve “boşta” yıkama programını başlatın (tambura herhangi bir şey koymadan).

Ne tür sorunlar ortaya çıkabilir?

Bir makineyi ilk kez söküp tamir ediyorsanız, çalışma sırasında bazı hata riski vardır. Talihsiz gözetim, ünitenin arızalanmasına ve onarım maliyetinin artmasına yol açmaması için, yeni başlayanların önceden yaptığı en yaygın hatalara aşina olmak daha iyidir.

 • Ön duvar uygun olmayan bir şekilde çıkarıldığında kapak kilitleme cihazının tellerinin bağlantısı kesilir.
 • Manşet, yaka çıkarılmadan çok fazla kuvvetle kasadan “çekildiği” için kullanılamaz hale gelir.
 • Hazne kasnağı, göbekten dikkatsizce çıkarıldığında hasar görür.
 • Daha önce WD-40 gresi ile işlem görmemiş bağlantı elemanları bozulur, ancak ustalar tarafından büyük bir çabayla çıkarılır.
 • Sıcaklık sensörüne giden kablolar işe yarıyor.
 • Su besleme borusu, giriş hortumu ile birlikte patlar.
 • Rulmanlar dikkatsizce çıkarıldığında silindire zarar verir. Sonuç olarak, silindiri tamamen değiştirmeniz gerekir ve bu, birkaç kat daha pahalı bir onarımdır.

Bir yedek işe başlamadan önce, işi karşılayıp karşılayamayacağınızı dikkatlice düşünün. Tamamen halledebileceğinizden emin değilseniz, profesyonel bir profesöre güvenmek en iyisidir. Bu durumda, uzmanın 4.500 ruble hizmetlerinden ödeme yapması gerekecek, ancak onarım için bir garanti alacaksınız. Nihai maliyet, ekipmanın modeline, tank tipine (katlanabilir veya dökme), yedek parçaların fiyatına, yaklaşan işin karmaşıklığına, aciliyetlerine vb. Bağlıdır.