LG yıkayıcı pompası nasıl sökülür

SM LG sökme pompasıHer saniye çamaşır makinesinden bir pompa almayı başarırsanız, LG çamaşır makinesindeki tahliye pompasını sökmek biraz daha zor olacaktır. Elbette sorunlu parçadan kurtulup yerine yenisini takmak daha kolaydır, ancak değiştirme her zaman kendi kendine onarımdan daha ucuz değildir. Savurmak istemeyenler için, drenaj cihazına nasıl düzgün bir şekilde “kazılacağını” öğrenmenizi öneririz.

Drenaj pompasını “kaldırın”

Pompayı sökmeden tamir edemezsiniz. Ancak muhafazanın altına girdikten sonra, şaft üzerindeki pervanenin tam olarak geçip geçmediğini ve kelepçelerin parçaya ne kadar uzakta olduğunu kontrol etmek mümkündür. Özellikle durmak için görünür bir neden olmadığında bıçaklar dönmüyorsa (döküntü, kir, saç veya pompa yoksa). O zaman cihazın içinde tamamen boşalmayı engelleyen sorun gizlenir ve onu bulmanız gerekir. Pompayı LG çamaşır makinesinden “açmak” için aşağıdaki algoritmayı izlemelisiniz:

 • Sabitleme vidalarını çıkararak parçayı kokleardan ayırın;
 • Boşaltma vanasının yanındaki kapağı itin ve ardından kendinize doğru çekin;
 • Pompada kalan sıvıyı boşaltın;
 • Mandal tutucuları muhafazanın her iki kenarından çıkarın;
 • Pompayı bobinden kaldırın.

Pompanın herhangi bir onarımı, pompanın iç mekanizmasının ve kanalizasyon sistemine bitişik elemanların kapsamlı bir şekilde temizlenmesini gerektirir: salyangozlar, yataklar, nozullar, pervaneler.

Daha az yaygın olarak, adına rağmen onarım için oldukça uygun olan “ayrılmaz” pompa türleri vardır. Sadece mekanizmaya özel bir yaklaşım uygulamak gerekir. Bu nedenle, aşağıdaki şekilde devam edin:Pompayı çıkarın ve kokleardan ayırın

 • Koruyucu eldiven giyin.
 • Helezon ve bobini yerinde bırakarak pompayı çark ile kesiyoruz.
 • Parçayı kontrol et.
 • Binaya bir saç kurutma makinesi alıp en düşük ısıtma sıcaklığına sahip modu açıyoruz.
 • Sıcak hava kanalını, kasanın arkasından uzun bir uç olan “şaft” a yönlendiriyoruz.
 • İki ila beş dakika sonra, kesiti bir tornavidayla emprenye edip düzeltiriz. Mıknatıslar ayrıca, mekanizmanın “ayrılamaz” hale gelmesinden dolayı çapraz parçalı “kit” e dahil edilir.

Kapak çıkarıldıktan sonra pompa cihazı tamamen demonte edilir. Sadece parçayı düzeltmek için kalır. Bunu yapmak için, çıkarılan parçaları ve biriken kalıntıların geri kalanını temizliyoruz, mıknatısı delikten çıkarıyoruz ve tüm yataklar için özel bir kombinasyonla (hem çıkarılmış hem de muhafazanın altında bulunan) gres yağıyoruz. Pompa orijinal şekline döndükten sonra. Başlığın tekrar sıkıca kapatılması için, karakteristik bir klik sesi duyana kadar basmanız gerekir.

Pompayı doğruladıktan sonra tamir edilemeyeceği ortaya çıkarsa, arızalı parçayı yeni bir analogla değiştirmeniz gerekecektir. Pompayı cihaz veya çamaşır makinesinin seri numarasına göre satın alıp eskisinin yerine kuruyoruz. Bağlantı süreci, sökme teknolojisi ile aynıdır, bu nedenle onu ayrıntılı olarak tarif etmenin bir anlamı yoktur.

Pompanın bozuk olduğunu nasıl anlarız?

Pompayı kendi başınıza sökmenin riskli bir iş olduğu anlaşılmalıdır. Kendinizi gereksiz maliyetlerden korumak için öncelikle sorunun gerçekten var olduğundan emin olmalısınız. Tamamen farklı nedenlerin LG otomobillerinin aniden durmasına neden olması mümkündür. Kanalizasyon sisteminin tüm “hassas noktalarını” sırayla kontrol ederek arızadan kurtulabilirsiniz.

 1. Makine gürültüsünü değerlendiriyoruz. Drenaj pompası arızalı olduğunda, su ne boşaltılır ne de toplanırken makineden kuvvetli cızırtı gelir. Herhangi bir sesin tamamen yokluğu uyarılmalıdır – orta seviyedeki normal orta seviyeli gürültü normaldir. Çamaşır makinesi testi kolaydır: daha hızlı bir döngüye başlayın ve üniteyi dinleyin.

Tahliye pompasında bir sorun varsa, LG Kendi Kendine Teşhis Sistemi bir OE hata kodu gösterecektir.

 1. Tahliye hortumunu kontrol edin. Kanalizasyon cihazdan ve kanalizasyona giremediğinde, tıkalı hortum nedeniyle suyun tahliyesi genellikle zordur. Kauçuğu tüm uzunluk boyunca inceleyerek tahminde bulunabilirsiniz, ancak en iyisi tüpü hemen ayırıp musluğun altında yıkamaktır.Salyangozu ve toz filtresini temizlediğinizden emin olun.
 2. Çöp filtresini temizliyoruz. İlk drenaj problemi şüphesinde çöp filtresine dikkat etmelisiniz. Makinenin sağ alt köşesinde plastik spiral nozul olan teknik kapak kapağının altında yer almaktadır. Yuvarlak başlığı yarım tur çevirip bize doğru çekiyoruz ve biriken tüm kalıntıları dikkatlice temizliyoruz. Kural olarak, plastik her zaman saç, bozuk para, kir ve hatta bir sütyenden kemikler içerir.
 3. Pervaneyi döndürmeye çalışıyorum. Toz filtresini değiştirmek için acele etmeyin. Drenaj sisteminin başka bir sorunlu elemanını – pompa pervanesini hemen kontrol etmek daha iyidir. Bu, “kum kutusu” açıklığının tam karşısındaki pompa üzerinde bulunan kanatlı bir “tekerlek” dir. Bir el feneri ile vidayı buluruz ve serbestçe dönüp dönmediğini kontrol etmeye çalışırız. Eğer hareketi zorsa saçları, saç tellerini, tüyleri, telleri ve dönüşü engelleyen diğer yabancı nesneleri temizleriz.

Sorun giderme sürecini izlemek için, testin her adımından sonra bir beta testi çalıştırmanız önerilir. Pompa çalışmıyorsa, sorunu onunla çözmelisiniz. Yıkayıcıyı kapatın, pompayı ondan çıkarın ve yukarıdaki talimatlara göre sökmeye başlayın.