LG çamaşır makinesinin üst kapağı nasıl çıkarılır

SM LG üst kapakÇamaşır makinesinin bağımsız onarımını yapmaya karar verdiniz mi? O halde onu parçalarına ayırmak için temel incelikleri bilmelisiniz. Aksi takdirde, kendi değişimlerini nasıl yapacağınız bir yana, gerekli parçalara erişemeyeceksiniz. Başlamak için, çamaşır makinenizin üst kapağını nasıl çıkaracağınızı öğrenin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Adım adım talimatlar

Her şeyden önce, üst kapağı sökmek için bir LG ticari çamaşır makinesi hazırlamak gerekir. Bunu yapmak için, Evsel Yardımcıyı elektrik prizinden çıkarın, su beslemesini kapatın ve drenaj hortumlarını ve su girişlerini çıkarın. Daha sonra, makineyi daha kolay kullanabilmek için odanın ortasına kadar uzatmanız gerekir. Şimdi üst kapağı çıkarabilirsiniz.

LG cihazı çok ağırdır, bu nedenle başka birinin yardımını kullanmanız gerekir.

  1. LG çamaşır makinesinde yürüyün.
  2. Arkada, doğrudan üst kapağın çıkıntısının altında, makine gövdesinin sağ ve sol üst köşelerinden çok uzak olmayan vidalar bulunmaktadır. Kapağı tuttukları için vidalarının çıkarılması gerekir.
  3. Vidaları çıkardıktan sonra kapağı iki elimizle alıyoruz.
  4. Büyük bir gayretle kapağı birkaç santimetre hareket edene kadar kendimize doğru çekiyoruz.
  5. Bundan sonra, sadece kapağı kaldırın ve yana kaydırın.

SM LG kapağını çıkarın

İşte bu, kapak sökülmüş. Bu şekilde, tüm modern LG çamaşır makinelerinden kapağı çıkarabilirsiniz. Cihaz kapağı yükselmez ve yana doğru hareket etmezse deforme olur. Bir tornavidayla kaldırmaya çalışmayın, daha iyi ilerletin. Bir çekiçle hafifçe vurabilir ve ardından tekrar çıkarmayı deneyebilirsiniz. Sabırlı olun ve her şey yoluna girecek.

Bu neden gereklidir?

Kapağı bir LG çamaşır makinesinden nasıl çıkaracağımız hakkında konuştuk, ama tam olarak ne için? Daktilo gövdesinin üst kısmı sökülürse acemi bir usta hangi ayrıntıları alabilir?

Her şeyden önce, LG çamaşır makinesinin daha büyük vanasına erişirsiniz. Su temini ile ilgili sorunlar, tedarik eksikliği veya su baskını varsa, önce gövdenin köşesinin üst kısmında arka duvara yakın bulunan doldurma vanasını kontrol edin. Acemi bir usta, doldurma valfi bobinini çalabilir, kabloları, tüpleri ve hatta mekanizmayı kontrol edebilir. Ayrıca arızalı parçayı tamamen değiştirebilirsiniz ve bu, SM’yi sökmeden sadece kapağı çıkararak yapılabilir.

Toz kötü bir şekilde yıkandı mı? Bu nedenle, LG çamaşır makinenizin deterjan kabındaki su kaynağını kontrol etmeniz ve bunun için üst kapağı tekrar açmanız gerekir. Kasanın üst kısmı sayesinde istenilen tüpe tam erişim sağlayabilir, çıkarabilir, temizleyebilir ve gerekirse değiştirebiliriz.

LG Daktilodan üstten görünüm

Doğrudan makinenin üst kapağının altında basınç şalterini bulabilirsiniz. Bu öğe, makine belirtilen sürede suyu boşaltmazsa veya boşaltmayı reddederse, OE hatasına neden olursa kontrol edilmelidir. Su seviyesi rölanti sensörünü yukarıdan alırsanız değiştirmek kolaydır: bıçağı sökün, güç kablolarını çıkarın ve şimdi ellerinizde kırık bir basınç anahtarı var.

LG çamaşır makinesi kapağını çıkararak, üst karşı ağırlığa da erişebilirsiniz. Elbette karşı ağırlıklar çok nadiren kırılır, ancak bazen bu olur ve yine üst kapağı sökmeden bunu yapamazsınız. Muhafazanın üst kısmından, tankı tamburla bile çıkarabilirsiniz. Doğru, bu işlemi iyileştirmek için, yine de plakayı ve ön duvarı sökmeniz ve makinenin arkasındaki teknolojik kapağı sökmeniz gerekiyor, ancak sökme işlemi şüphesiz kapakla başlıyor.

SM LG kapağını çıkardıktan sonra, makinenin güç kaynağıyla ilgili ani sorunlar yaşarsanız aşırı gerilim koruyucusuna erişebilirsiniz.

Bu nedenle, kapağı LG çamaşır makinesinden çıkarmak, bağımsız onarımların yapılmasının imkansız olduğunu bilmeden temel bir ilkedir. Bu “ilk adımı” attıktan sonra, diğer her şeyi daha sonra öğreneceksiniz. Bir dilek olur!