LG çamaşır makinesinin su seviyesi sensörü nasıl kontrol edilir

LG çamaşır makinesinde seviye sensörü nasıl kontrol edilirÇamaşır makinesi patlamazsa, tamamen yazarsa veya daireyi su basmakla tehdit ederse,% 80’den basınç anahtarı sorumludur. Sorunu başlatamazsınız – onarımı kendiniz teşhis etmek veya başlatmak için sihirbazı aramanız gerekir. LG çamaşır makinesinin su seviyesi sensörünü kendi başınıza kontrol etmek zor değil: sadece cihazı bulmanız ve birkaç işlem yapmanız gerekiyor. Tam olarak ne yapılması gerekiyor?

Doğrulama talimatları

Cihazın içine girmeye değmeyecek bir sebep yok. Bir LG çamaşır makinesindeki basınç şalterini teşhis etmeden önce, hatalı bir su seviyesi şalterinin belirli belirtilerini kontrol etmeye değer. Hasarlar sonuçsuz değildir, bu nedenle ünite, sorun hakkında bilgi sahibi olarak aşağıdaki işaretlerle mal sahibini bilgilendirecektir:

 • Silindir veya ısıtıcı makinede susuz açılır;
 • Tankın yetersiz veya aşırı toplanması gözlemlendi;
 • Durulama modunda, su dışarı pompalanır ve yeniden doldurulur;
 • Yanma kokusu;
 • Isıtıcı elemandaki sigortaya enerji verilir.
 • Keten ipliği yok.Su seviyesi sensörünü çıkarın

Stres teşhisi için bir gösterge olan bir “belirti” bile mevcuttur. Ancak diğer arızalı parçalar da benzer sorunlara yol açabileceğinden, sorunlar için seviye anahtarını suçlayamazsınız. Hatadan kurtulmak için sensörü çıkarır ve çalışabilirliğini kontrol ederiz.

Güvenlik için, LG çamaşır makinesi üreticisi basınç sisteminin yanına özel başlı bağlantı elemanları takar, bu nedenle değiştirilebilir nozullara sahip özel bir tornavidayla hazırlanmanız önemlidir.

 1. Kasanın arkasındaki üst plakadaki vidaları söküyoruz.
 2. Kapağı kendinizden uzağa doğru bastırın ve çıkarın.
 3. Yan duvarın yakınında siyah veya beyaz renkli yuvarlak bir plastik kutu bulduk – bu basınç şalteri.
 4. Kabloları ve tüpleri sensörden ayırın.
 5. Sabitleme vidalarını söküp depoya giren uzun bir tüp ile kutuyu çekiyoruz.

Sensörü çıkardıktan sonra incelemeye başladık. Her şeyden önce, borunun durumunu görsel olarak değerlendiriyoruz: hasar veya tıkanma olmamalı ve iletkenler üzerindeki dış şeritler yalnızca temiz olabilir ve oksitlenemez. Sorun, korozyon, oksidasyon veya kirlenme fark ederseniz, röle dikkatlice temizlenmeli ve temizlenmelidir. Canlı bir sınava geçtikten sonra:

 • Basınç şalteri için montaj deliğine uyacak bir hortum veya tüp buluyoruz;
 • Boruyu armatüre koyarız;
 • Kütleyi kulağa, hortumun ucunu ağza getiriyoruz.
 • Bir hortum üfleyin ve klik sesini duyun. Genellikle iki veya üç tıklama vardır, ancak bazı modellerde kontak bir kez etkinleştirilebilir. Önemli olan sessizliğin olmaması gerektiğidir, bu da bir basınç anahtarı arızasını gösterir.

Başka bir yol var – bir mesafe ölçer veya multimetreyi sensörlerle bağlamak. Temasları kapatıp açarsanız, cihazın dirençte keskin bir değişiklik algılaması gerekir. Konektörleri bağlarken hata yapmamak için, önce fabrika talimatlarındaki kablo bağlantı şemasını incelemeniz önerilir.

Basınç şalterini ayarlayın

Boşta basınç anahtarı “yeniden programlanmaya” denenebilir. Bunu yapmak için, belirli bir su seviyesinde iki ayar vidası ayarladık, böylece ortadaki vida kontağın kapandığı anda ve üçüncüsü – kırılmalarında tuttu. Bu durumda, birkaç kontak çifti vardır, çünkü farklı makine modelleri, deponun farklı şekilde doldurulduğu yıkama programları gerektirir. Örneğin, standart veya hassas bir döngüde, dolu bir silindir alınır ve bir ekonomi modu seçerken yalnızca yarısı gereklidir.Sensör kontrolü

Vidaların konumunun kendiliğinden ayarlanması büyük bir sorundur. Tam ayarlama fabrikadaki profesyoneller tarafından gerçekleştirilir ve ilgili işaretler telefona uygulanır. Müdahale ciddi bir kesinti tehdidi oluşturduğundan, seçilen modu değiştirmek çok sinir bozucu. Durum, makinenin ortalama kullanıcısının, mevcut programlardan herhangi birini çalıştırırken ünitenin her aşamada kaç litre su aldığını bilmemesi gerçeğiyle karmaşıktır. Yıkayıcının ne kadar çok seçeneği varsa, basınç anahtarını yeniden programlamak o kadar zor olur.

Bir parça nasıl değiştirilir?

Cihazın arızasından şüphelenilmiyorsa, değiştirilmelidir. Basınç anahtarı onarılamaz – röle kutusu tek parçadır ve kutunun içine girme girişimleri kırılgan iç mekanizmaya zarar verir. Dahası, cihazın fiyatı düşük ve cihazın çoğu 200 ruble’den fazla değil.

Yeni bir baskı ofisinin seçilmesi düşünülmelidir. Doğrudan bir tahriki olan ve tank kapasitesini hesaba katan bir çamaşır makinesi türü ile tamamen aynı olmalıdır. İdeal olarak, numune çıkarılmış bir röledir, ardından sensör seri numarası ve üretici tarafından kontrol edilir.. Makinenin çalışmasını yukarıda açıklanan yönteme göre önceden test etmek zarar vermez. Sensör ünitesi demonte olarak ancak ters sırada monte edilir.

 1. İlk önce röleyi vidalarla koltuğa sabitleyin.
 2. Kelepçeyi sıkarak armatüre ulaşıyoruz.
 3. Teller ve tüpler getiriyoruz.
 4. Kapağı çamaşır makinesine iade ediyoruz.

Bir kişi, bir yıkayıcının teşhisini ve değiştirilmesini idare edebilir. Önemli olan talimatlardan sapmamak, dikkatli olmak ve onarımın sonunda işlemi bir yıkama testi ile kontrol etmektir.