LG çamaşır makinesindeki toz bölmesinden su akıyor

SM LG'de Akış TepsisiLG çamaşır makinelerinin dezavantajları var, bunlardan birini bu makalede tartışacağım. Kullanım sürecinde, bu kusur genellikle ortaya çıkar – su, toz bölmesinden çamaşır makinesine akar. Dışarıdan yardıma başvurmadan bu sorunu kendi başınıza halledebilirsiniz. Zor değildir, kısa ömürlüdür ve özel beceri, bilgi veya özel nitelikler gerektirmez. Böyle bir durumda müşteri hizmetlerini aramak büyük bir kuruşa mal olur, bu nedenle tasarruf için mevcut olan her şeyi ücretsiz olarak yapacağız.

Arıza nedenleri

Arabayı tamir etmeden önce sorunun nedenini anlamanız ve yerini belirlemeniz gerekir. Yıkayıcı tozu alıcısından sızıntı bir imalat hatası olabilir veya belirli parçaların korozyona uğraması nedeniyle zamanla meydana gelebilir. Sızıntı farklı yerlerde meydana gelebilir, yani:

  1. Yanaşma alanındaki merdivenlerin üstten ve alttan çevresi. Bunu açıklığa kavuşturmak için, hemen ayıracağım: tepsi, kabın tozu veya jeli yıkamak için yerleştirildiği kısımdır. İşte eklemleri ve sapmaları.
  2. Makinenin ön tarafı ile kenetlenme alanında.
  3. Tozun yüklendiği kabın üzerinde bir delik. Bunun nedeni, geri çekilebilir parçanın kullanım sırasında zamanla öğütülmesi veya daha doğrusu onu tepsinin tepesine bastırmasını sağlayan öğelerdir.
  4. Tozun tepsiden namluya yıkandığı kauçuktan yapılmış oluklu hortum.

Burada bir özellik var. Bu oluklu boru, alt kısmı taşın karşı ağırlığı boyunca kayacak ve ona sürtünecek ve böylece bir delik oluşacak şekilde yerleştirilmiştir. Bu bilerek yapılabilir.

Günümüzde nakit akışını artırmaya çalışan birçok üretici, ürünlerinin garanti süresi dolduktan hemen sonra yıpranmasını sağlamak için çaba göstermektedir. Tamir edilmesi veya yeni alınması gerekiyordu. ne istiyorsun? Bu bir iş

Onarım için ne gereklidir?

Doğrudan onarıma geçmeden önce, gerekli olabilecek her şeyi hazırlayacağız. Özel bir şeye gerek yok. Genellikle ihtiyacınız olan tek şey her evde bulunur. Şu araçlara ihtiyacınız olacak:

  • Düz ve çapraz tornavidalar.
  • pense.
  • bir dosya.
  • Metal için demir testeresi.

Ek olarak, bir silikon veya araba sızdırmazlık maddesine ihtiyacınız olacak. Ayrıca yeni bir tepsiye de ihtiyacınız olabilir, çünkü bu her zaman değildir ve her şey düzeltilemez, onu değiştirmeniz gerekir. Ancak depolanmamaları gerekir, bunun gerekli olup olmadığını veya eskisinin tamir edilip edilemeyeceğini anlamak daha iyidir.

Kusur onarımı

İlk önce, tepsinin nereden sızdığını belirlemeye çalışın. Ancak bir tepsi sızıntısının nerede meydana geldiğini hemen anlayamazsanız cesaretiniz kırılmasın. Cihazı demonte ettiğinizde kesinlikle anlayacaksınız.

Toz bölmesini açıyoruz, ardından merkezi hücreyi sıkıp tepsiyi çıkarıyoruz. Tepsiye takılan vidaları gevşetmek için bir Phillips tornavida kullanın. Şimdi makineyi ele alalım. Arka duvarda onu tutan vidaları buluyoruz ve aynı Phillips tornavida ile söküyoruz.

Tepsiyi CM'den dışarı çekin

Önemli! Kapağı çıkarmak için acele etmeyin. Önce fotoğrafta gösterildiği gibi dönüştürüyoruz. Ve ancak o zaman yükseltiriz.

CM G'deki kapağı çıkarın

Kapak açıldı. Şimdi tepsiden gelen hortumları çıkarın (4 tane var). Suyun girdiği bir seferde görülebilen sadece 2 hortum vardır, bunlar tepsinin arkasına takılır. Havalandırma için bir diğeri, bulmak zor olmadığı için sağ tarafa yerleştirilmiştir. Dördüncü hortum, kalın oluklu boru, sol tarafta göreceksiniz, merdivenleri hafifçe sağa kaydırın. Sonra taş ovulur.

SM LG'de tepsiden hortumlar

Hortumları çıkarmak için kelepçeleri kapatmak için pense kullanın, ardından borular kolayca çıkarılabilir. Sonra merdivenleri kendisi öderiz. Çıkarılan tüm parçaları dikkatlice inceleyin. Bir bant varsa, suyla ve makinenin daha uzun süre çalışmasını sağlayacak bir temizlik maddesiyle çıkarın.

Kalınlaştırılmış bir hortum giyilirse, hizmete sokulması gerekir. Kendin düzeltemezsin. Bunun tekrar olmasını önlemek için ustalar, taşı hortumla temas eden alana kalın bir selofan veya yumuşak plastik tabakası ile yapıştırmayı tavsiye ediyorlar. Bundan sonra, yapının sağlam olması için burayı dolgu macunu ile doldurmak daha iyidir. Şimdi mafsalları işlemek için kelepçeleri düz bir tornavidayla geri çekerek bölmeyi açıyoruz. Kabini açtıktan sonra sızıntıdan kurtulmak için dikişleri dolgu macunu ile dolduruyoruz.

Tüm bu işlemlerden sonra cihazı ters sırada monte ediyoruz. Bir ipucu daha. Makineyi bir terazi kullanarak tamamen dik olacak şekilde hizalayın. Ya da en azından ileriye dönük önyargıyı ortadan kaldırın. Bu basit adımlar, sızıntılardan kurtulmanıza da yardımcı olabilir.