LG çamaşır makinesindeki pompa nerede

LG çamaşır makinesindeki tahliye pompasının yeriÇamaşır makinesinden bir pompa çıkarmak basit ve hızlıdır. Ancak bu görevle başa çıkmak için LG çamaşır makinesindeki tahliye pompasının nerede olduğunu ve koltuktan nasıl çıkarıldığını bilmelisiniz. Aşağıdaki talimatlarda cihazın tahliye sisteminin sökülmesi ile ilgili tüm cevapları bulacaksınız.

Öğeyi bul

LG çamaşır makinelerinde, pompa alanı çoğu ev aleti üreticisinin modellerine benzer. Pompa, muhafazanın alt kısmında bulunur ve çöp filtresinin takıldığı ve tankın nozülünün sağlandığı kabuğa sıkıca tutturulur. Böylece tanktan gelen su kanalizasyon şebekesine girer ve izolasyon ve sızdırmazlık nedeniyle harcanan sıvı sorunsuz bir şekilde kanalizasyona gönderilir.

Ekipmanla çalışırken güvenlik kurallarına uyun: elektriği kapatın ve suyu kapatın!

Pompaya ulaşmak için cihazı sökmenize gerek yoktur – oldukça basit bir şemaya göre ünitenin altından geçmek yeterlidir.

  1. Çamaşır makinesini güç kaynağı, sıhhi tesisat ve kanalizasyondan ayırıyoruz.
  2. Kasanın sağ alt köşesinde teknik deliği bulup oluklu tornavidayla açıyoruz.
  3. Ön ayakları yerden 10-30 cm yukarı kalkacak şekilde makineyi arkaya doğru eğin.
  4. Makinenin altındaki bir kabı değiştiririz ve etrafındaki boşluğu eski bir bezle kapatırız – tahliye filtresi açıldığında su dökülür.
  5. Çöp filtresini montaj vidasını söküp nozül “tutamağını” yarım tur çevirerek çıkarıyoruz.Atık filtresini sökün
  6. Makinenin altından bakın ve pompaya dikkat edin. Pompayı çıkaramazsanız, sol taraftaki üniteyi açabilirsiniz (yıkayıcıyı sağ tarafa yerleştirmek kesinlikle yasaktır – tankta ve nozullarda kalan su elektronik cihazlara girebilir).
  7. Pompayı saat yönünün tersine döndürerek, onu vücuda “batırmaya” çalışırız, bundan sonra mekanizma bastırır ve kendi kendine erişmesine izin verir.Filtrenin yanındaki vidaları gevşetin

Pompayı kendinize doğru çekmeden önce, bağlantı tellerini dikkatlice ayırın, kelepçeleri gevşetin ve delikleri çıkarın. Pompadan sonra koltuk engellenmeden bırakılır.

Pompa neden dikkat gerektiriyor?

Pompa tuvaleti kurtardığı için genellikle çamaşır makinesinin “kalbi” olarak adlandırılır. Ancak atık sıvının yanı sıra, kir de pompaya girer. Depoda, tamburda ve çöp filtresinde çok şey kalıyor, ancak boşaltma mekanizmasına bir şey geliyor. Makineyi düzenli olarak temizlemezseniz, makine yıkamayı durdurur. Pompa çeşitli nedenlerle kirlenir:

  • Sert ve kirli su
  • Düşük kaliteli ve uygun olmayan deterjanlar;
  • Unutulmuş madeni paralar, saçlar, yünler ve düğmeler dahil olmak üzere giysi çöpü.

Tıkanma önlenebilir. Sadece cepleri dikkatlice kontrol etmek ve makineler için yüksek kaliteli pudralar seçmek ve özellikle çantalarda bulunan şeyleri yıkamak gerekir. Çöp filtresinin düzenli olarak yıkanması ve musluk suyunun karmaşık bir şekilde arıtılması “kalbe” yardımcı olacaktır.

Temizleme talimatları

Pompa temizliği belirli bir dizi eylemi ifade eder. Her şeyden önce, pompa pervanesinden yabancı kirleri çıkarmaktan bahsediyoruz. Oluklu bir tornavida alıyoruz, yan vidaları çıkarıyoruz ve bıçaklı küçük bir halka buluyoruz. Ayrıca bir spiral içindeki tel, saç, yün veya bozuk paralardan temizlenmesi gerekir. Mekanizma serbestçe dönmeye başlar başlamaz – sarmala gidin.Salyangozu temizliyoruz ve SM LG'yi pompalıyoruz

Salyangoz, pompanın yuvasıdır ve burada her şeyin de temizlenmesi gerekir. Ayrıca çöp parçalarını topluyoruz ve pislikleri içte ve dışta bir bezle siliyoruz. Kapsamlı bir temizlikten sonra, pompa salyangozu toplar ve geri döner. Başarılı bir kurulum için benzer şekilde çalışıyoruz, ancak tersi sırada. Testi yıkamayı unutmayın ve cihaz sızıntı olmadan yıkandıysa, paniğe kapılır ve durur – her şey doğru yapılır.

Pompanın yerini ve çıkarılmasının nüanslarını bilerek, onu ve kanalizasyon sistemine bitişik elemanları biriken döküntülerden düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Ardından yıkayıcıyı “ters çevirmek” birkaç kez daha uzun süre dayanır.