LG çamaşır makinesindeki ısıtıcı nerede

Isıtıcının LG çamaşır makinesindeki yeriBir çamaşır makinesinin en önemli parçalarından biri ısıtıcıdır. Isıtıcının nerede olduğunu, neye benzediğini ve elde edildiği devreye bağlı olarak, elemanı düzenli olarak “kontrol edebilir” ve durumunu izleyebilir ve bir arıza durumunda yenisiyle değiştirebilirsiniz. LG donanım örneğinin tüm nüanslarını anlamayı öneriyoruz.

Ayrıntıları öğrenin

Bazı üçüncü taraf yıkama markalarının aksine, ısıtıcının LG cihazındaki konumu tamirci için çok uygundur – burası istenen sirkülasyonun bulunduğu yerdir. Robotik cihazlarda olduğu gibi yapının yarısının sökülmesine gerek yoktur Samsung, sadece arka duvarı kaldır ve daha yakından bak. Ama acele etmemelisiniz çünkü süreç olmadan yapamazsınız.

Çamaşır makinesini sökerken güvenlik önlemlerine uyulmalıdır.

Öncelikle cihazı kapatıyoruz. Güvenlik nedeniyle, kasanın devre dışı bırakıldığını tekrar tekrar kontrol etmeniz önerilir, aksi takdirde onarım başlatılamaz. İkinci adımda suyu kapatıyoruz, giriş ve çıkış hortumlarını söküyoruz ve kasada bulunan oluklardaki tüm tel ve boruları sabitleyerek uzun elemanların ısıtıcının sökülmesine engel olmaması için.

Bir sonraki adım, cihaza ücretsiz erişim sağlamak olacaktır. Bağımsız cihazı duvardan aktarıyoruz ve yerleşik modelleri odanın merkezine aktarıyoruz. Ünitenin ağır olduğunu ve fazladan birkaç elin desteğine sahip olmanız daha iyi olduğunu unutmayın.

Hazırlık, eski paçavraların asılması ve arka panelin çıkarılmasıyla sona erer. Hepsi bu. Ancak, herkes ısıtıcıyı LG çamaşır makinesi parçaları arasında hemen göremez – parça kasanın arkasındaki “gizlenir”. Ek talimatlar aramaya yardımcı olacaktır.

Bu ürün neye benziyor?

Yüksek lisans derecesi ile başlamanın hatası, reklam afişlerinde görünen kavisli TEN tüpünü aramalarıdır. Bu ısıtma elemanı aslında benzerdir, ancak bunu bu açıklamadan bulamazsınız. Gerçek şu ki, spiral tankın derinliklerinde gizli ve meraklı gözlerden saklanıyor.Isıtıcı nerede?

LG çamaşır makinesi bir istisna değildir. Arka plakayı çıkardıktan ve tankın arka duvarının alt kısmına dikkat ettikten sonra, ısıtıcının sadece dış kontaklarını görebilirsiniz. Sıcaklık sensörü kontakları da burada bulunur. Isıtma elemanının bir başka özelliği de arızalı kablolamadır, bu nedenle elemanı ünitenin diğer parçalarıyla karıştırmak zordur.

Tellerin yerini sabitlemek ve yeniden bağlanırken hataları önlemek için ısıtıcının fotoğrafının çekilmesi önerilir.

Ancak bir ısıtıcı bulmak savaşın yarısıdır. Kontaklara, yuvaya ve yuvaya zarar vermemek için öğeyi doğru bir şekilde almak da aynı derecede önemlidir. Kısacası, eylem dizisi aşağıdaki gibidir:

  • İşaretlemeyi unutmadan kabloları serbest bırakıyoruz;
  • Merkez somunu zayıflat.
  • Parçayı duruma göre alıyoruz ve bağlantı elemanlarından çıkararak yavaşça sallanmaya başlıyoruz;
  • Temas noktalarına dokunmamaya çalışarak yavaşça ısıtıcıya geçiyoruz.

TEN ile uğraşırken son derece dikkatli olmak şarttır. Kural olarak, temas noktaları ve yüzey mekanik hasara karşı çok savunmasızdır ve yeni bir parça ucuz değildir. Sonraki kurulum için hazırlıkları unutmayınız ve ayak izini kireçten ve kirden dikkatlice temizleyin. Her şey doğru yapılırsa, ısıtma elemanını değiştirdikten sonra uzun süre ve iyi durumda çalışacaktır.