LG çamaşır makinesindeki filtre nerede

LG çamaşır makinesindeki filtre neredeLG otomatik genellikle seçicidir ve cihaz, farklı nitelikteki herhangi bir kusur veya problem olmadan oldukça uzun bir süre kullanılabilir. Bu, çamaşır makinesinin yüksek güvenilirliğinden kaynaklanmaktadır: sürecin teknik tarafını düşünmeden cihazı tekrar tekrar yükleyebilir ve boşaltabilir, toz, kapsül ve saç kremi kullanabilirsiniz.

Her teknoloji gibi, çamaşır makinesinin de önleyici bakıma ihtiyacı vardır ve toz bölmesinin her iki ayda bir temizlenmesi ve çöp filtresi, kelepçeler ve salyangozların durumunun kontrol edilmesi önerilir. Sahiplerin çoğu manşet ve pudra kutusunun yerini biliyor, ancak ne yazık ki, LG çamaşır makinesinde tahliye pompası filtresinin nerede olduğunu herkes bilmiyor.

Web sitesi filtreleme

Çalışanlar tarafından yapılan bir sosyal anketten sonra, çamaşır makinesinin neredeyse her yirmi kullanıcısının filtrenin yeri hakkında hiçbir fikri olmadığı güvenilir bir şekilde biliniyordu. Doğal olarak, hiçbiri temizlenmeye ihtiyaçları olduğuna inanmadı ve bu da cihazın kırılmasına neden oldu. Atık filtresinin nerede olduğunu bilmiyorsanız, onu makinenin sağ alt köşesinde arayın. LGMenteşeli kapak ile kapatılmıştır.LG yıkama filtresi

Temizlemeye başlamak için kapağı açmanız gerekir ve bu işlem kolayca yapılır, sadece tırnağınızı kaldırın ve çekin, hemen açılacaktır. Altında büyük, yuvarlak bir filtre elemanı veya bunun görünen kısmı ile siyah bir acil durum boşaltma hortumu göreceksiniz. Ayrıca, tanktaki suyu boşaltmak için cihaz çöktüğünde çıkarılması gereken bir parça – bir tapa var. Yeterince uzun bir süre yapılmalıdır, yavaş akar, ancak başka çıkış yolu yoktur, bu yüzden hiç yoktan iyidir.

Toz filtresinin çıkarılması kolaydır. Bu, cihazı çevirerek yapılır. Bunun için üzerinde tutarken daha sonra temizlemek için rahatlıkla çıkarabileceğiniz rahat bir kulp vardır. Cihazda bulunan çöp filtresi iki bölümden oluşmaktadır:

  • Mühür
  • Çöp kutusu.

Sadece filtre elemanının değil, aynı zamanda monte edildiği lavabonun da temizlendiğini unutmayın, bu çok önemlidir, çünkü genellikle oraya çeşitli şeyler gelir: çoraplar, eşarplar, setler ve daha fazlası. Salyangoz, sıvıyı yıkama tankından dışarı pompalamak için tasarlanmış bir pompaya takılıdır, ancak bunda bir sorun olmadığı sürece ona dokunmanıza gerek yoktur.

Toplu valf filtre elemanı

Uzmanlar, toz filtresini en az iki ayda bir temizlemeniz gerektiğini söylüyor. Ayrıca doldurma valfi filtre elemanı altı ayda bir temizlenmelidir. Sadece temizlemek değil, aynı zamanda bunu yapmadan önce kırılmayı kontrol etmek de gereklidir.

Bu sorun en çok arabada suyu filtrelemeden doğrudan su kaynağından alan kişilerle ilgilidir.

Filtre doldurma vanasının temizlenmesiDüzenli olarak değişime tabi olan tişörtün önüne bir kireç önleyici filtre takılması durumunda, bu kuralı göz ardı edebilirsiniz. Başka bir soru, onu nerede bulabilirim?

  1. Giriş hortumunun ucundaki tee’yi kapatarak su kaynağını kapatın.
  2. Makinenin üst kısmında arka duvara sabitlenen hortumun diğer ucu çıkarılmalıdır.
  3. İçine bak, bir ağ bulacaksın, çıkarılması ve yıkanması gerekiyor.

En kolay seçenek, filtreyi ağdan alıp çıkarabildikleri için bir çift pense kullanmaktır. Bir plaka ile tıkanmışsa – su depoya girmeyeceğinden çamaşır makinesi normal şekilde çalışamayacaktır. Temizlemek için bir sitrik asit çözeltisine koyun, 20 g’ı bir bardak sıvı ile seyreltin. Ardından sıcak suyla durulayın.