LG çamaşır makinesinde tahliye hortumu nasıl değiştirilir

LG çamaşır makinesindeki tahliye hortumunu değiştirinAtık sıvının tanktan boşaltılması, makinenin çalışmasının ayrılmaz bir parçasıdır. Cihazdan suyun uygun şekilde uzaklaştırılması önemlidir. Çamaşır makinesindeki drenaj sistemi, nozulları, sıvıyı pompalamak için bir pompayı ve suyun kanalizasyon sistemine boşaltıldığı doğrudan bir tahliye hortumunu içerir. Hortumda herhangi bir kusur varsa drenaj borusunun çökme olasılığı artar. Daireyi ve aşağıdaki komşuları su basmasını önlemek için, hasar görürse LG çamaşır makinesindeki tahliye hortumunu hemen değiştirmek daha iyidir.

Değiştirme prosedürünün açıklaması

ElGi çamaşır makinesine kendi ellerinizle yeni bir tahliye hortumu takmak çok basittir. Önemli olan ilişki diyagramını anlamaktır. Drenaj hortumunun bir ucu kanalizasyon çıkışına bağlanır ve diğeri spiral boruya bağlı yıkayıcı gövdesinin derinliklerine gider. Borunun kanalizasyona sorunsuz montajı için, ustalar, drenaj kapağının dahil olduğu özel bir tişört kullanır. Benzer bir yöntem var – bağlantı prosedürünü büyük ölçüde basitleştiren bir bağlantı sifonuna montaj. Kanalizasyon hortumunun bağlantısını kesmeden önce bir dizi zorunlu önlem alınmalıdır:

Boşaltma hortumunu çıkarmak için her iki taraftaki kelepçeleri gevşetin.

  • Çamaşır makinesinin fişini çekin;
  • Su giriş vanasını kapatın;
  • Artık suyun drenaj sisteminden uzaklaştırılması. Bunu yapmak için, makinenin ön duvarının altında bulunan kapıyı açın, deliğin altındaki küçük bir kabı değiştirdikten sonra toz filtresi kapağını sökün.

Kanalizasyondan tahliye hortumunu ayırınDrenaj kapağıyla çalışmak için, sökme işlemi sırasında suyun bir kısmı zemine dökülebileceğinden kuru bir bez gerekli olacaktır. Drenaj hortumunu kanalizasyon borusundan çıkarmak kolaydır. Bir sonuca varmak ücretsizdir ve bu görevi birkaç dakika içinde halledebilirsiniz. Tahliye kapağını salyangozdan çıkarmak için, makineyi pompaya kolayca ulaşacak şekilde yan yatırmanız gerekir.

LG çamaşır makinelerine altlık takılıp takılamaz. Alt duvar varsa, vidaları gevşetin ve paneli yana kaydırın. Palette bir sızıntı koruma sensörü varsa, kabloları çıkarmanız ve ankraj cıvatasını çıkarmanız gerekecektir. Kanalizasyon hortumunun bulunduğu yere erişim sağlandı, onu çıkarmaya başlayabilirsiniz. Boruyu tutan hortum kelepçesini gevşetin ve boşaltma hortumunu çıkarın.

Aynı zamanda, pompayı kirlenme açısından inceleyebilir, gerekirse temizleyebilirsiniz.

Şimdi yeni tahliye hortumunu değiştirin. Kelepçeyi iyi tutmak için sıkmak önemlidir, ancak çok sıkı değil. Diğer uç sifon montajına veya doğrudan kanalizasyon borusuna bağlanır. Tahliye kapağının kırılmadığından, ancak tüm uzunluk boyunca doğru büküldüğünden emin olun. Yıkayıcıyı takın ve hortum sızıntılarını kontrol etmek için “durulama” modunu başlatın.

Hortumu değiştirmek neden gereklidir?

Çamaşır makinesinin topladığı su, her yıkama veya durulama aşamasının sonunda tanka kanalizasyon sistemine boşaltılır. Bir sonraki yıkamanın daireyi su basmaması için tahliye hortumunun değiştirilmesi gerektiği nasıl anlaşılır?Hasarlı tahliye hortumu

İlk olarak, boruyu incelerken ve suistimal ve hasarları tespit ederken tereddüt etmemek, hortumu söküp yeni bir yere koymak daha iyidir. Hasarlı bölgeleri izole etmeye çalışmayın, bu önlemler kısa bir süre için yardımcı olacaktır.

İkincisi, boşaltma tüpü tıkalıyken. Çamaşır makinesini gözlemleyerek cihazın tıkandığını anlayabilirsiniz. Tanktan yavaşça boşalıyor olabilir veya kötü kokmaya başlıyor olabilir.

Üçüncüsü, yeni LG çamaşır makinenize takılan tüp çok kısaysa hortumu değiştirmeniz gerekebilir. Hortumu ellerinizle uzatmaya çalışmayın, eklemler ne kadar uzun olursa, içeri girme olasılığı o kadar artar. Hemen uygun bir kılıf satın almak ve çamaşır makinesini kanalizasyona bağlamak daha iyidir.

Boşaltma hortumunun değiştirme için uygun şekilde seçilmesi önemlidir. Satın alırken borunun uzunluğuna ve yuvasının çapına dikkat etmelisiniz. Drenaj muhafazası sarılabilir, yani birkaç üniteden monte edilebilir, gerekli sayı odanın alanına göre hesaplanır veya teleskopiktir – oluklu bir tüp şeklinde sunulur.