LG çamaşır makinesinde AE ​​hatası

LG çamaşır makinesinde AE ​​hatasıLG otomobilleri için kendi kendine teşhis sistemi, kural olarak, kesintisiz çalışır ve ekranda çeşitli hatalar için kodlar görüntüler. Ancak durumu düzeltmek (veya en azından bunu yapmaya çalışmak) için, kombinasyonun ne anlama geldiğini bilmeniz gerekir. Örneğin, hata kodu AE veya AOE. İlgili sorunları kendi başınıza çözmek her zaman mümkün değildir, ancak denemeye değer.

Bu kod nedir?

Bu nedenle, LG çamaşır makinesi AE’de bir hata gösteriyor, ünite çalışırken bunun düzgün şekilde gerçekleşmesi oldukça olası. Genel olarak bu kod, otomatik kapanma ile ilgili SM sorunlarını veya şamandıra sensöründen gelen bir sinyali (Aquastop sistemi içindeki su seviyesi kontrolü) gösterir. Engel gerçekten varsa, o zaman kolayca çözülebilir, ancak elektronik ünitede sorunlar ortaya çıkarsa, ancak o zaman usta nedeni belirleyebilir. Bir uzman tarafından yapılan teşhis, 500 ruble ila 1.500 ruble arasındadır ve bu, aracın onarılması gerekiyorsa olası onarımı hesaplamaz.

Elbette, elektronik konusunda uzmansanız, üniteyi incelemeyi deneyebilirsiniz. Ancak herhangi bir arıza durumunda onarımın çok pahalı olacağını unutmayın.

Belki akvastop çalıştı

İlk çalışma

Her durumda, ekranda bir AE hatası gördüğünüzde paniğe kapılmamalısınız. Başarısız hatalar, servis merkezine başvurmadan veya işlemciye başvurmadan hemen kontrol edilebilen elektronik cihazların bir özelliğidir.. Yıkayıcıyı şebekeden (tabii ki kuru ellerle) 15-20 dakika boyunca çıkarın. Sorun normal bir arızaysa, SM’yi açtıktan sonra önceki modda çalışacaktır.

Arıza, AQUASTOP göstergesiyle ayırt ediliyorsa, yıkayıcı tepsisini de kontrol etmek gerekir. Tavada herhangi bir endişe olup olmadığına bakın. Hayır ise, kurulum sırasında bozulabilecek tüm kabloları ve kelepçeleri düzeltin. Bazı durumlarda, bu tür önlemler aslında soruna bir çözüm olabilir.

Karakteristik arızalar ve semptomları

AE hatası bazen cihazın çalışmasıyla ilgili gerçekten ciddi sorunları gösterir. Bunları kendiniz teşhis etmek zordur, ancak bazı ayırt edici özellikleri ve işaretleri bilmek gerçekçidir:Kontrol panelinde sorunlar olabilir

  1. SM işlemi, su yıkama veya alma sırasında ekranda ilgili sembolle hemen durur. Büyük olasılıkla, sorun kontrol paneli öğelerinden kaynaklanır veya işlemci arızalanır. İlk durumda, onarım kolaydır: sadece elemanları tekrar lehimleyin, ikincisinde – işlemciyi değiştirmeniz gerekir.
  2. Aquastop sistemi sebepsiz yere kod verir ve su hiçbir sebep olmaksızın toplanır. Bu durumların çoğunda, cihaza su girmesini sağlayan ayrıntılar önemlidir: kapak kapağı sızar, nozül aşınır ve tank delinir. Öğrenmek için, yıkayıcıyı sökmeniz ve hasarlı parçaları değiştirmeniz gerekir.

Önemli! Yalnızca profesyonel bir teşhis uzmanı, çamaşır makinesi ekranında AE hatasının ortaya çıkmasının nedenlerini sahibine doğru bir şekilde gösterebilir. Aynı şekilde, kendi kendine onarım, ana makinenin yapacağı onarımın yerini almayacaktır.

  1. Aquastop tavada su olmadan çalışır. Elbette, Aquastop sensörünün kendisi veya terminallerinden veya kablolarından biri yanlış gitti. Enstrümanda bir multimetre ile yürüyün ve göstergelere bağlı olarak ne yapacağınıza karar verin: ayrı sistem öğelerini değiştirin veya kontrol ünitesini tamamen değiştirin.