LG çamaşır makinesi yıkarken suyu ısıtmıyor: nedenleri

LG çamaşır makinesi yıkarken neden suyu ısıtmıyor?Çamaşır makinelerinin çalışması sırasında meydana gelen olası tüm arızaları listelemek imkansızdır. Bununla birlikte, bazıları o kadar belirgin ve ünitenin tam olarak çalışmasını engelliyor, birçok ev hanımı onu nasıl tamir edeceğini öğrenmeyi hayal ediyor. Öyleyse, örneğin, soru acildir: LG çamaşır makinesi suyu ısıtmazsa ne yapılmalı.

Arıza mı var?

Evet, çalar saat yanlıştır. Her şey net görünüyor: çamaşır makinesi, gerektiği halde suyu ısıtmıyor. Öncelikle, belirli yıkama işlemine uygun sıcaklığı ayarlayıp ayarlamadığınızı kontrol edin. Ünite bir uyumsuzluk tespit ederse, üniteye komut veremezsiniz ve ısınmaya başlamaz. Belirli bir not puanının doğruluğu konusunda şüpheniz varsa, kullanıcı kılavuzuna bakın.

Nazik yıkama modlarında su aynı şekilde ısınmaz. Hassas kumaşlar yüksek sıcaklıklara dayanmaz. Sıcaklığın hangi programla yıkandığını öğrenmek için talimatlara bakın. Bir kusur olup olmadığını aşağıdaki şekilde bulmak mümkündür:

 • Sıcak suyla (kural olarak 40-60 derece) yıkama sağlayan bir programın ayarlanması ve çalıştırılması;
 • Yıkamanın başlamasından yaklaşık yarım saat sonra, ambar kapısı kupasına elinizle dokununuz, eğer soğuk kalırsa, bu, ısıtıcının yıkama sırasında ısınmadığı anlamına gelir.

Önemli! Isıtıcıdan dolayı ısınma sorunu mutlaka ortaya çıkmaz; Bu nedenle, herhangi bir işlem yapmadan önce, sorunun tam yerini belirlemek zorunludur.

Hangi kısım kırılabilir?

En ufak bir problemde yerleşik kendi kendine teşhis sistemine sahip araçlar, tüm problemler çözülene kadar çalışmayı reddedecektir. Daha az ideal modeller, ısıtma olmadığında bile hiçbir şey olmamış gibi yıkamaya devam eder. Ama yine de durumu çözmen gerekiyor. Kendin mi yapacağına yoksa ustayı mı arayacağına karar verecek, ama bunu yapmak zorundasın. Bir dizi elemanın arızalanması nedeniyle ünite işlem arızası meydana gelebilir.Isıtıcı başarısız olmuş olabilir

 • Su seviyesi sensörü. Cihazda bulunan su ısıtıcısı, yeterli hacim biriktikten sonra suyun ısıtılması için sinyal verir. Eleman arızalı olduğu için sinyal verilmez ve ısıtıcıya enerji verilmez.
 • Diğer parçalarla ısıtıcı bağlantı bağlantıları.
 • Isıtıcının kendisini doğrudan ısıtın, arızalar nedeniyle işlevlerini yerine getirmez.
 • Sahanın konumunu kontrol eden sensör. Makine, suyu ısıtmak için gereken sıcaklığı anlamadığından, daha ciddi arızaları önlemek için soğuk bırakmayı tercih eder.
 • Yönetim kurulundaki ilgili bölüm. Suyun ısıtılmasıyla ilgili olarak ünite tamamen dağınık hale gelir.

Soğuk suda yıkama uzun süre çalışmayacağından, bazı kumaşlar daha düşük sıcaklıklarda yıkanmayacağından, bu sorunlara anında müdahale edilmesi gerekir. Ek olarak, çamaşır makinesinin tüm elemanları birbirine bağlıdır, bu nedenle bir arıza yakında diğerlerine yol açabilir.

Cihaz neden başarısız oldu?

Aksine, yukarıdaki hataların da kendi nedenleri vardır. Bazıları anlaşılır ve mantıklı.

 1. Su seviyesi sensörü tüpü tıkalı. Makinede yıkandıktan sonra kaçınılmaz olarak tıkanıklık yaratan lekeler, saçlar, tüyler vardır.
 2. Yıpranmış teller. Tüm modellerin mükemmel bir elektronik cihazı yoktur. Bazı makinelerde mahfazanın duvarlarına teller döşenir ve yıkama veya sıkma işlemleri sırasındaki titreşimler nedeniyle teller gergindir.
 3. On ölçek ve kireçle sıkışmış. En kötü durumda, böyle bir torbadaki ısıtıcı aşırı ısınır ve en iyi ihtimalle yanar – ısı, parçayı örten tabakadan geçmez.
 4. Kontrolörün sebepsiz yere arızalanmasına neden olan bir üretim hatası.
 5. Ağdaki güç, yanabilen herhangi bir unsur nedeniyle artar.

Garanti süresi dolmamış üretim hatalarında, kullanıcı teknik merkezde çamaşır makinesinin ücretsiz onarımına veya değiştirilmesine güvenebilir. Ancak bu, garanti kartının doğru bir şekilde düzenlenmiş olmasıdır. Cihazda ısıtma yoksa, her şeyi olduğu gibi bırakamazsınız, sorunu en kısa sürede çözmek gerekir.