LG çamaşır makinesi – yıkadıktan sonra kapı açılmıyor

LG kapısı açılmıyorBir durum hayal edin: LG cihazı yıkamayı bitirir ve kullanıcı bunu gösterir. Hostes yıkamayı çıkarmak için daktiloya gelir, ancak kapı hala kapalı olduğu için bunu yapamaz. İşin püf noktası, makine asla keten dökmez, “Bu kadar üzgün olmasaydın komik olurdu.” LG çamaşır makinesinin kapısı yıkandıktan sonra neden açılmıyor? Hep birlikte öğrenelim.

Kapı neden açılmıyor?

Benzer bir sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, paniğe kapılmayın. Gerçek şu ki, LG çamaşır makinesi bittikten sonra ambar kapısının açılmasında biraz gecikme olması normaldir.

UBL, ambar kapısının engellenmesinden ve açılmasından sorumludur. Dahili kilitleme cihazının özel bir alaşımlı plakası vardır. Şebeke ısıtıldığında, plaka kilitleme kancasını bloke eder ve ambar kapısına sahiptir. Makine tamamlandığında, voltaj çalışmayı durdurur ve kart yavaş yavaş soğur. Panel soğur, kanca açılır ve ambar kapısının açılması mümkün hale gelir. Plakanın soğutma hızı bir dizi faktöre bağlıdır:

 • Ortam sıcaklığı
 • Çamaşır makinesi sıcaklığı;

Uzun süre yüksek sıcaklıkta yıkarsanız, hızlı bir açılma beklememelisiniz, çünkü çamaşır makinesindeki ısıtılmış konvektör bir süre ısıyı UBL’ye aktarır.

Son faktör çok önemlidir. Çoğu zaman kullanıcılar, sobanın yanındaki mutfağa çamaşır makineleri kurarlar. Isı, sıcak plakadan SM yuvasına aktarılır ve bu da plakanın soğuma sürecini uzatır. Dolayısıyla sorun. Öyle ya da böyle, UBL düzgün çalışıyorsa, kapının er ya da geç açılması gerekir. ne yapılmalı

 1. Yıkadıktan sonra makineyi güç kaynağından ayırın.
 2. Maksimum 15-20 dakika bekleyin.
 3. Açmaya çalışıyoruz, kapı kapalı kalırsa acil durumu açmak için önlemler almalıyız.

Cihazın kilidi nasıl açılır?

Beklentilerinize rağmen, LG çamaşır makinesinin kapağı açılmazsa, kapağı acilen açmanız ve çamaşırları çıkarmanız gerekecektir. Elbette kaleyi çivi ve balyozla kırmayız, daha insancıl yollar var.

 1. İlk önce, cihazın aktif olup olmadığını kontrol edin.
 2. Hortumların uzunluğu izin veriyorsa, üst kapağa ulaşmak için rondelayı kendimize doğru itiyoruz. Giriş ve çıkış hortumlarının bağlantısını kesmeniz gerekebilir, bu durumda su beslemesini kapatmayı unutmayınız.
 3. Daha sonra çamaşır makinesinin üst kapağını çıkarmanız gerekir.
  Üst kapaksız Cm
 4. Yukarıdan oluşturulan ambar ile ellerimizi aşağı indirip UBL bayrağını kaldırıyoruz. Cihaz kabaca düğme hizasındadır, bu nedenle acil durum kilit açma işaretini hızlı bir şekilde bulmak için orada bir el feneri parlatın.
 5. Bir elinizle bayrağı kaldırırken diğer elinizin parmaklarıyla ambar kapısını açmalısınız.

İşte bu, kapı bu sefer açılabilir, ancak gerçek şu ki, bir dahaki sefere arıza tekrar ortaya çıkıyor. Her yıkamadan sonra LG çamaşır makinesini sökmemek için arızanın nedenlerini belirlemeli ve onarımları kendiniz yapmalısınız.

keşif

Öncelikle LG çamaşır makinesinin ön duvarını çıkarmamız, UBL’yi test etmemiz ve makinenin kırıldığından emin olmamız gerekiyor. Sonra, muhtemelen ikincisi olan UBL’yi onarmamız veya değiştirmemiz gerekiyor, ama bu ondan uzak.Kapıyı yıka

Ambar kapısını açtıktan sonra, kancayı dikkatlice inceleyin. LG rondelalarındaki kilitleme cihazları için kancalar çok dayanıklıdır ve çok kırılırlar, ancak yaylar genellikle kancaların hareket etmesini sağlamak için çıkarak çıkar. Kancanın hareketinin ihlali nedeniyle kapı açılmazsa, kapıyı sökmeye, yayı yerine yerleştirmeye ve onarım işlemini tamamlamaya değer.Bu tür bir arıza, hangi tarafın tornavida alacağını bilmeyen ortalama bir kişi için bile 5 dakika meselesidir.

Kapı onarılabilir durumdaysa ve UBL ile ilgili sorunlar nedeniyle arıza meydana gelirse, yıkayıcı yuvasına tekrar tırmanmanız gerekecektir. Cihazın takılı olup olmadığını kontrol edin ve ardından harekete geçin.

 1. Yıkayıcı kapağının sağında, UBL kapağını ve yanında iki vidayı görüyoruz, biri alttan üst üste vida. Tüm vidaların sökülmesi gerekir.
 2. Ambar kapısını olabildiğince geniş açın, ardından düz bir tornavida alın, kapı açıklığının kenarını bükün ve onu tutan kelepçeyi bulmaya çalışın.
 3. Kelepçelerin altında veya üstünde yaylar var, bunları tornavidayla kaldırın, bükün ve kelepçeyi çıkarın.
 4. Yarıklı manşeti, işe müdahale etmeyecek şekilde silindire takın. Sağ tarafta, LG makine çerçevesinin ön duvarı ile silindirin kenarı arasında bir boşluk açılacak, UBL’yi dikkatlice içinden çıkarın.
  UBL'yi SM LG ile değiştirin

Dikkat edin! Bir UBL’yi çekerken, besleme kablolarını yanlışlıkla yırtmayın.

 1. Multimetreyi alıp elektrik kablolarını, ardından UBL’yi çalıyoruz. Bu parça yanlış çıkarsa, kabloları çıkarın, eski cihazı çıkarın ve yerine yeni bir cihaz kurun.
 2. Yeni UBL’yi yerine iteriz, kablolamadan sonra UBL’yi muhafazanın ön duvarına bağlarız.

İşte bu, sadece yeni UBL’nin nasıl çalışacağını kontrol etmek için kalıyor. Nadir durumlarda, arızanın nedeni UBL veya kilit değil, LG çamaşır makinesinin kontrol ünitesidir. Böyle bir durumda, sorunu çözecek ve makinenin elektroniğini onaracak ustadan yardım almanız gerekecektir. Konsola kendiniz girmemelisiniz. Başarılı bir onarım dileriz!