LG çamaşır makinesi – t.Hata

SM LG'de T hatasıKesinlikle herhangi bir LG marka çamaşır makinesinde tE hatası oluşabilir. Doğru, ekransız modellerde, bu teknolojideki hatalar bir lamba kombinasyonunu gösterdiğinden, onu hemen tanıyamayacaksınız. Bu böcek ne kadar korkutucu? Sıfırlayabilir miyim? Görünüşünün nedenini bağımsız olarak bulmak mümkün olacak mı? Şimdi tüm bu soruları cevaplayacağız.

Arızanın olası nedenleri

Hoşuna giden bir şey, LG tE çamaşır makinesindeki bir hata, ekipmanın çalışmasını nadiren tamamen felç eder, böylece onu yıkayabilirsiniz. Doğru, bir koşul var: yıkama programını yeniden başlatmalı ve soğuk suyla yıkamayı seçmelisiniz. Neden? Evet, çünkü tE sembolü su ısıtmayla ilgili sorunları belirtir veya daha doğrusu suyu ısıtmaktan sorumlu devrede sorunları gösterir. Bir arıza bulana kadar tüm ısıtma elemanları zincirini kontrol etmemiz gerektiğini varsaymak mantıklıdır, aksi takdirde hiçbir şey olmaz. Kontrol etmeniz gerekecek:

 • Isıtma elemanı
 • Termistör.
 • elektrik kabloları
 • Kontrol ünitesi veya daha doğrusu ısıtmayı kontrol eden yarı iletken elemanlar.

Kısmi demontaj

LG çamaşır makinesini kısmen sökmeden yukarıdaki detayları kontrol etmeye başlamak mümkün değildir. Tabii ki, “kısmi parçalanma” şiddetle söyleniyor, vücuttan sadece bir bileşeni çıkarmanız gerekecek, ancak yine de. ne yapılmalı

 1. Öncelikle çamaşır makinesinin enerjisini kesmeniz gerekir, aksi takdirde ısıtma elemanı ve termistör ile çalışırken elektrik çarpması yaşayabilirsiniz.
 2. Cihaza giden su kaynağının kapatılması ve ardından giriş ve çıkış hortumlarının çıkarılması da tavsiye edilir.
 3. Bundan sonra, cihazı yerinden çıkarmanız ve arka duvarı kendinize doğru yaymanız gerekir.
 4. Bir Phillips tornavida alıyoruz ve arka duvardaki teknolojik delik kapağını tutan bağlantı elemanlarını söküyoruz.
  CM LG arkadan görünüm
 5. Tornavida için plakaları çıkarıyoruz ve kapağı çıkarıyoruz.

Cihaz detaylarına girdikten sonra, bir multimetre alıp ohmmetre modunda yapılandırabilirsiniz. Isıtma devresinin detaylarını arayacağız.

Termistörü kontrol edin

Nereden başlıyorsun İlk önce telleri termistörden çıkaralım. Bağlantıları dikkatlice kesin. Daha sonra, ölçüm sondalarını kablolara takın ve arızalanması için sırayla her bir kabloyu arayın. Teller sağlamsa, termistör kendini kapatacaktır. Bir arıza bulursanız, onarılması gerekir. Eski termistörü çıkarmak ve yerine yenisini takmak gerekir. bu nasıl yapılır?

SM LG'de termistör

 1. Özel bir kelepçeye bastırıp sıcaklık sensöründen bir çip çıkarıyoruz.
 2. Termistörü tutan somunu gevşetmek.
 3. Kırık sensörü çıkarıp yerine yeni bir sensör takıyoruz.
 4. Elektrik kablolarını bağlarız ve ambar kapağını yerine koyarız.

Karmaşık bir şey gibi görünmüyor, ancak bir termistör içeriden biraz ızgara yapabilir. Yavaşça çalkalanmalı, sonra çıkacaktır.

TEN’i kontrol ediyoruz

Termistör tamamen işlevsel miydi? Böylece ısıtma elemanı aynı hizada. Bir yerde, ısıtma elemanı kontrol edilmemiştir, onu çıkarmanız gerekir, bu tek çözümdür. Cihazın güç kaynağından ayrıldığından emin oluyoruz ve ardından kabloları dönüşümlü olarak sol ve sağ kontaklardan çıkarıyoruz.

Daha sonra, merkezi somunu gevşetmeniz ve ısıtıcıyı sallanan hareketlerle tanktan çıkarmanız gerekir. Lastik conta kuruysa, motor yağıyla nazikçe yağlayabilirsiniz, ardından ısıtıcı kolayca çıkacaktır. Eski ısıtma elemanını kontrol edin. Bir kireç tabakası ile kaplanabilir. Isıtma elemanına multimetre diyoruz. Arızalı parça atılmalıdır ve tamir edilemez. Yeni bir ısıtıcı satın alıyoruz, tankın altını ve oturağı enkaz ve kirden temizliyoruz, ardından yeni bir parça takıyoruz. Kabloları bağlarız ve kapağı yerine koyarız. İşin bittiğini varsayabiliriz.

Bazı durumlarda, kullanıcı tE hatasının nedenini düzeltemez. Bu, arızadan kontrol ünitesi sorumlu olduğunda gerçekleşir.Isıtma devresini test ederken kontrol ünitesine ulaşırsanız, master ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Bir profesyonel, nedenini hızla belirleyecek ve makine ünitesini onaracaktır. Sorunu daha da kötüleştirebilecek kendin yap düzeltmeleri.