LG çamaşır makinesi suyu çekip hemen boşalıyor: Neden

LG çamaşır makinesi neden suyu çekip hemen boşalıyor?Makine, suyu yıkamadan hemen çekip boşalttığında, yıkama kalitesi önemli ölçüde düşer. Cihazdan gelen uzun döngü ve sürekli gürültü, sorunun yalnızca ilk yarısıdır ve kalan kirli şeyler ve dairenin su basması riski ikinci yarısı olacaktır. Çamaşır makinesini önceki performansına geri döndürmek için, sorunu hızla çözmeniz ve kendiniz çözmeniz gerekecektir.

Bu fenomene ne sebep olur?

Su kaynağı sistemi kapatmadan durmazsa, LG çamaşır makinesinin tahliye sistemindeki arızasının nedenleri. Birçok arıza, su seviyesi kontrolünün kaybedilmesine ve tankta tutulmaya neden olabilir. Bunlar arasında aşağıdaki hatalar daha yaygındır:

 • Drenaj hortumunun kanalizasyona montajı ve bağlanması sırasındaki ihlaller;
 • Kanalizasyon sisteminin tıkanması.
 • Atık sıvıları başlatırken arıza valfi;
 • Basınç şalterinin bozulması;
 • Kontrol paneli arızaları.

Cihazın tankta su tutmadığı fark edilir edilmez, teşhis ve onarıma derhal başlamak gerekir. Önceki durumda çalışmaya devam edersek, ev sahibine yapılan konut ve toplumsal hizmetler için yapılan ödemelerdeki belirgin artışa ek olarak, çamaşır makinesinin parçalarında keskin bir bozulma ve su baskını riski olacaktır. Böylece, hızla bir “ağrılı nokta” aramaya başlarız.

Tahliye hortumu bağlantısını kontrol edin

Tanı, kalıcı akıntının en yaygın nedeninden en nadir ve en büyüğüne kadar sırayla konur. Test, yanlış kurulum nedeniyle sık sık zarar gören veya makine dikkatlice yeni bir yere taşınmayan bir tahliye hortumuyla başlar. Tüplerin düzgün bağlanmadığını anlamanın iki yolu vardır.2 noktalı tahliye hortumu bağlantısının güvenilirliğini kontrol edin

 1. Görsel inceleme. Burada her şey basit: Çalışma kurallarına göre, hortum, yıkama tankının altındaki bir seviyenin üzerine monte edilir. LG modelleri için minimum işaret yerden yaklaşık 0,5 metre yüksekliktedir. Gereksinimler karşılanırsa, su tamburdan otomatik olarak akmayacaktır. Aksi takdirde, yeni toplanan sıvı makinenin içine çökmeyecek, doğrudan kanalizasyona gidecektir. Basınç anahtarı, seviyenin düşük olduğunu belirten bir sızıntıya yanıt verir ve bir geri arama başlatır. Ve böylece sonsuzluğa.
 2. Testi yıkayın. Hortuma ulaşamadığınızda basit bir test yapıyoruz. Hızlı bir döngü başlatıyoruz ve cihazın suyu hemen boşaltmasını bekliyoruz. Bir boşaltma tespit edilirse, cihazı bir şekilde açmanız ve boşaltma hortumunun konumunu değiştirmeniz gerekecektir.

LG çamaşır makinesi paketi, hortumu makinenin arkasına takmak için özel olarak sağlanan plastik menteşeleri içerir.

Her şey tahliye hortumuyla eşleşirse, teşhise devam edin. Sonra kanalizasyon boru hattını kontrol edin.

Kanalizasyon borusu tıkalı

Diğer bir olası sorun, ortak evdeki drenaj borusunun tıkanmasıdır. Bu genellikle bir evin birkaç sakini aynı anda suyu boşalttığında olur. Yükseltici taşar, kanalizasyondaki basınç düşer ve sıvı silindirden kanalizasyona itilir.

Tahmininizi basit bir testle doğrulayabilirsiniz: Banyodaki veya mutfaktaki musluğu açın ve boşalan suyun yavaşlayıp yavaşlamadığını görün. Evin kanalizasyon tıkanması varsa, herhangi bir odada bir tahliye ile benzer sorunlar olacaktır.

Sadece boruların temizlenmesi durumu çözebilir. Kendiniz, özel aletlerle veya sıradan ev tesisatçılarıyla yapabilirsiniz. Yıkamayı durdurmamak için bir numara kullanılması önerilir: tahliye hortumunu kanalizasyondan çıkarın ve serbest ucu banyoya veya lavaboya indirin. Su lavaboya akmaya başlayacak ve sorun bir süre ortadan kalkacaktır. Sadece bir tane “ama” var – yıkadıktan sonra seramikleri iyice temizlemelisiniz.

Su seviyesi sensörüyle ilgili sorunlar

Basınç anahtarı ile ilgili sorunSürekli drenaj aniden başlarsa, basınç anahtarı “suçlu” olabilir. Depodaki su seviyesini kontrol eden, kontrol paneline su kaynağından su alımının başlaması ve durması hakkında bir gösterge veren kişidir. Bir arıza meydana geldiğinde, sensör tankın doldurma derecesini izleyemez, bu da maksimum işaretini aşmasına ve acil “kendi kendine tahliye” ye neden olur. Yani, makine, elektroniği sızıntıdan koruyan kanalizasyona suyu azaltır. Aşağıdaki sorunlar, basınç şalterinin bozulmasına neden olur:

 • Cihazın oksitleyici kontakları;
 • Devre kablolaması;
 • Sensörün sızdırmazlık zarının ihlali.
 • Basınç borusunda hasar veya tıkanma.

Basınç şalterinin çalışmasını kontrol etmek için cihazdan çıkarılması gerekir. Yıkayıcıyı ızgaradan çıkarın, üst kapağı çıkarın ve kasanın arka duvarında yuvarlak bir plastik kapak arıyoruz. Bağlantı elemanlarını kapatıyoruz ve parçayı dikkatlice inceliyoruz. Temas noktalarında oksidasyon izleri fark ederseniz, uçları bir bıçakla temizleriz. Ancak, tüpte hasar veya kısa devre şüphesi olduğunda, yedek ön taraftadır. Seviye sensörünü yeni bir sensörle değiştirmek basit ve ucuzdur.

Çamaşır makinesini sökmeden önce, birimin bağlantısı tamamen kesilmelidir.

 1. Seri numarasına uygun bir basınç anahtarı alıyoruz.
 2. Arızalı sensörden uzun, ince bir tüpü ayırın.
 3. Terminalleri genişletiyoruz, montaj vidalarını söküyoruz ve sensörü çıkarıyoruz.
 4. Koltuğa yeni bir basınç şalteri takıyoruz, kendinden kılavuzlu vidalarla sabitliyoruz.
 5. Telleri terminallere bağlarız.
 6. İnce bir hortumun yerindeyiz.

Arıza giderildikten sonra hızlı bir yıkamasız yıkama testine başlarız. Su birikir ve birleşmezse sorun çözülür ve yıkamaya devam edilebilir. Aksi takdirde, daha fazla tatil arıyoruz.

Su giriş valfi

Giriş valfiyle ilgili sorunlar olması durumunda, makine iletişimi kesmez – makine durmadan tanka su döker. İşlem sürekli olarak tekrarlanır ve otomatik “kendi kendine deşarj” tekrar gerçekleşir. Yalnızca cihazı değiştirmek durumu çözebilir.

 • Önceden, model seri numarası için uygun valfi ve çıkarılabilir kelepçeleri seçiyoruz.
 • Cihazı güç kaynağından ayırıyoruz.
 • Model dikey yüklemeli ise, ön ve yan rondelalardan üst kapağı çıkarın.
 • Nakit hortumunun yanında bulunan valfi buluyoruz.
 • Cihazı tüplerden ve tellerden kurtarıyoruz.
 • Kasanın vidalarını söküp kelepçeleri çıkarıyoruz.
 • Parçayı biraz çevirerek anlıyoruz.
 • Aynı yere yeni bir valf koyuyoruz.

Doldurma valfini kontrol edin

Bu kadar. Sadece yeni parçayı kelepçeler, kelepçeler, hortumları ve telleri bağlamak için kalır. Son olarak, kapağı takın ve test yıkamasına başlayın.

Elektronik sorunu

Kontrol panelindeki bir arıza nedeniyle tahliye pompası açılırsa daha da kötüsü. Ardından, sorunun kaynağını doğru bir şekilde belirleyebileceğiniz çamaşır makinesinin ekranında ilgili hata kodu belirir. Önce sistemi yeniden başlatmayı ve yeniden yıkamayı deneyin. Tahliye tertibatıyla bir durum tekrarlandığında, uzmanlarla iletişim kurmak daha iyidir – dahası, elektronik üniteyi kendiniz kullanmak tehlikeli, zor ve risklidir.

Her durumda, harekete geçmek gerekir. Sürekli su tahliyesi, uygun “tedavi” olmadan ekipmanı kalıcı olarak devre dışı bırakabileceği için “endişe verici bir semptomdur”.