LG çamaşır makinesi sıkılmıyor – nedenleri

LG çamaşır makinesi kapanmıyorLG çamaşır makinesi, yıkamadan sonra çamaşırları temizlemez – insanlar genellikle bu sorunu yaşayan servis merkezinin ustalarına yönelirler. Öyleyse neden bir noktada tamburdan ıslak bir yıkama yapmanız gerekiyor?

Bu soruna dikkatlice yaklaşılmalıdır, çünkü nedenleri işletim kurallarının ihlalinden ciddi zararlara kadar tamamen farklı olabilir. Yalnızca sorunu anlayarak bir sorun giderme eylem planı oluşturabilirsiniz.

Yaygın hatalar

Mil çalışmadığında çamaşır makinesine ne olur, ancak yıkayıcı diğer tüm işlevleri yerine getirir (yıkama, durulama, suyu boşaltma). Ne kadar körelmiş olursa olsun, sebep kullanıcı ihmali olabilir. İşte insanların yaptığı bazı yaygın hatalar:

 • Yanlış modu kullanın, örneğin Yün, İpek ve Elde Yıkama gibi programlarda sıkma modu hiç sağlanmayabilir. Sonuç olarak, ıslak yıkamayı tamburdan çıkaracaktır. Ana programın bitiminden sonra ayrı ayrı “Sıkma” çalıştırarak sorunu çözebilirsiniz;Davuldaki bazı şeyler
 • Yanlışlıkla “Sıkma” düğmesine basın.
 • Namluya çok şey koymak için aşırı yük meydana gelir, cihaz sürtünmez. Bu durumda, nesnelerin yıkayıcı tamburundan çekilmesi ve yaklaşık olarak aynı yükü iki yüke bölmesi gerekir ve Döndürme işlevi bırakılarak dönüşümlü olarak sıkıştırılır. Tekli ceket tambura giyilmezse, ya arabanızın silindiri için çok büyüktür ya da yanlamasına sabitlenmemektedir. Belki de durumu düzeltmek, özel topların yıkanmasına, aşağı ceketle bir araya getirilmesine ve bir “döndürme” çalıştırılmasına yardımcı olacaktır;
 • Çok az yıkama yıkanır ve arızaya neden olur, makine sıkma sırasında donar.

  Giysileri yıkarken, birkaç büyük parçayı küçük parçalarla birlikte namluya koyun. Örneğin çoraplar, kot pantolon veya çorapla yıkanabilir.

 • Tahliye filtresini temizlemeyin. Eğirme sürecini etkileyecek bir tıkanma oluşturabilir.

Dönme hızında veya motorda hasar

taşosensörYıkama tamburunun sık sık aşırı yüklenmesinden, motor hızından sorumlu sensör kırılabilir. Arıza durumunda, çamaşır makinesi çamaşırlara basmayı durdurur. Bu sorun son derece nadirdir, ancak yine de göz ardı edilmemelidir. Sorun sensör değil, sensörden gelen oksitlenmiş teller veya gevşek bir damla olabilir.

Daha da sıklıkla, yanmış bir elektrik motoru nedeniyle çamaşır makinesinde sıkma kaybolur. LG otomobillerinde, kural olarak, bir invertör motoru koydular ve oldukça güvenilir, ona 10 yıl garanti veren üreticilerin iyiliği için değil. Modern bir arabadaki bir motoru değiştirmek bir kuruşa mal olabilir. Ardından takometreyi kendiniz değiştirebilirsiniz.

Konsol sorunları

Kontrol ünitesiKontrol ünitesinin çalışması teşhis modunda kontrol edilebilir. Bu mod tüm çamaşır makinesi modellerinde mevcut değildir, ancak eğer varsa, açmayı deneyin. Önce cihazı ağa bağlayın ve ses sinyalinin bitmesini bekleyin. Ardından aynı anda “Sıkma” ve “Sıcaklık” düğmelerine basın.

Teşhisi çalıştırdıktan sonra, “Başlat” düğmesine bir kez basın, bunun sonucunda ambar kapısı bloke olur. Tekrar “Başlat” düğmesine basın, cihaz rotasyon moduna geçecektir. Makine tek bir devir yapmazsa, o zaman bir sorun var, bundan emin olmak için aşağıdakileri yapın:

 1. Muhafazanın arka plakasını çıkararak yıkayıcı motoruna erişim sağlayın;
 2. Test cihazını veya multimetreyi çalıştırın ve AC voltaj ölçüm modunu açın;
 3. Braketi kablolarla birlikte motordan çıkarın;
 4. Cihaz 140-150V gösteriyorsa, teller arasındaki voltajı ölçün, o zaman kontrol ünitesi çalışacaktır. Voltaj yokluğunda, ünitenin “yeniden yüklenmesi” veya değiştirilmesi gerekecektir.

Önemli! Elektronik birimin çalışabilirliğini yalnızca uzmanlar daha doğru bir şekilde kontrol edebilir, bu nedenle böyle bir durumda yardım istemek daha iyidir. Sonuçta, nüansları bilmeden sorunu daha da kötüleştirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, bir yıkayıcının fırçalamamasının birçok nedeni olabilir. Aynı zamanda, ekstraksiyon yokluğunun kanamanın olmamasıyla ilişkili olduğu durumları da hesaba katmadık. Eğer ilgileniyorsanız, LG çamaşır makinesinin boşaltılmadığı ve basmadığı makaledeki ayrıntıları bulacaksınız.