LG çamaşır makinesi neden sıkma döngüsünden geçiyor?

Yıkayıcı dönerken zıplıyor.LG çamaşır makineniz görünürde bir sebep olmadan dönerken zıplarsa, gözlerinizi ondan ayırmamalısınız. Bir çamaşır makinesinin bu tür davranışları zararsız ve önemsiz görünebilir, ancak gerçekte, bazen arkasında yaygın teknik arızalar vardır. Bunu yapmamak, iç hasara ve hatta ölüme neden olacaktır. Durumu kötüleştirmemek için, cihazın artan titreşimine nasıl etkili bir şekilde tepki vereceğinizi bilmeniz gerekir. Bu konuya aşağıda tekrar değinilecektir.

Titremeye ne sebep olur?

Normalde, makine titreşmelidir, ancak neredeyse sessizdir ve kayda değer kazanıma yalnızca sıkma döngüsünde izin verilir. Titreşim sağlıksız ve şüpheli bir titreşime dönüşürse, bunun için iyi nedenler vardır. Bazıları zararsız ve onarımı kolayken, diğerleri yaygın arızalardan bahsediyor ve pahalı onarımlar gerektiriyor. İş yöntemlerini anlamak için tam listeyi inceliyoruz:

 • Makinenin dengesiz konumu;Taşıma cıvatalarını sökmeyi unuttum
 • Oluşan kusur;
 • Eşyaları yüklerken maksimum fazla ağırlık veya tersine, tamburda yetersiz miktarda yıkama;
 • Taşıyıcı bağlı değil vidalar;
 • Cihazın içindeki yabancı nesneler (anahtarlar, saç tokaları, çiviler, küçük oyuncaklar, bebek çorapları);
 • Yanlış tüketim sistemi.
 • Montaj yıpranmış.
 • Karşı ağırlıklardaki arızalar (gevşek veya hasarlı beton bloğu onarın);
 • Kırık elektrik motoru.

Çamaşır makinesinin cihazını biliyorsanız ve güvenlik önlemlerini hatırlıyorsanız, birçok neden kendi kendine tanınır ve düzeltilir. Önemli olan titreşimin sürüklenmesine izin vermek değil, hemen hareket etmeye başlamaktır. Aşağıda belirli adımlar ve öneriler verilmiştir.

Bir arıza nasıl aranır?

Tek başınıza hareket etmeye karar verirseniz, yıkayıcıyı soğutmak için kimin suçlanacağını ve ne yapılması gerektiğini bulmaya başlayacağız. Hasar arayışı sırayla yapılmalıdır: en basitinden en karmaşığına. Öncelikle, birkaç dakika içinde giderilebilecek hataları ortadan kaldırıyoruz. Dengesizlik ile makine şiddetli bir şekilde zıplamaya başlar, çünkü yıkama işlemi sırasında:

 • Örneğin bir yerde keten lekeleri bir nevresim kapağındaki deliğe düştü;
 • Giysilerin ağırlığı, kapalı yıkama programı için belirtilen maksimum ağırlıktan daha yüksek;
 • Ağırlık, yük oranını artırır veya tersine, çok az şey vardır.

LG çamaşır makinesinin kendi kendine teşhis sistemi, UE veya UB hata kodu ile meydana gelen dengesizliği gösterecektir.

Üst tavanı kaldırmanız ve birkaç öğeyi kontrol etmeniz gerekirYeni satın alınan bir makinede ilk kez yıkarken, şüpheli titreşim, şanzıman cıvatalarının çıkarılmadığını gösterir. Silindiri sabitlemek için üniteye takılırlar ve makineyi çalıştırmadan önce çıkarılmaları gerekir.

Diğer bir basit neden, cihaz gövdesinin yanlış takılmasıdır. Cihazı taramak kolaydır: cihazı kapatmanız yeterlidir. Yıkayıcı hafif bir basınçla hareket etmişse, sorun tespit edilir. Bir tahmini onaylamak için, ünitenin bina seviyesinde konumunu ölçmeniz gerekir.

Ardından, ambar kapısını açın ve silindir dönerken bir tankı lambanın içinden geçirin. Kasanın içine sıkışmış ve motoru sıkışacak katı bir nesne olabilir. Sonuç olarak, makine odanın içinde “yürümeye” ve koşuşturmaya başlar.

Sallamanın “suçlusu” bu noktada bulunmazsa, daha büyük sorunlara geçmeniz gerekecektir. Cihazdaki tüm mekanik titreşimleri düzeltmesi gereken hattaki ilk düşüş. Damperler silindiğinde, makine “zıplar” ve tambur gövde duvarlarına çarpmaya başlar. Karşı ağırlık gevşetildiğinde de benzer bir darbe duyulur. Yataklar, aşınmalarını ve yıpranmalarını başka bir sesle gösterir – güçlü bir çıngırak.

Çamaşır makinesi garanti kapsamındaysa, durumu kendi başınıza gizleyemezsiniz – yalnızca bakım merkezinin ustasının teşhis ve onarım yapması gerekir.

Bir arızayı doğru bir şekilde teşhis etmek için, üst plakayı makineden çıkarmak ve böylece yıkayıcının tüm söz konusu parçalarını incelemek gerekir. Herhangi bir arıza tespit edilmezse, iki seçenek kalır: bir elektrik motoru arızası veya bir fabrika arızası. Sorun bulunduğunda, onarmaya başlayabilirsiniz – adım adım talimatlar verilir.

Kendin Yap

Makinenin neden yerde “yürüdüğü” netleştiğinde, zorlukları ortadan kaldırmaya başlayabilirsiniz. Taktik, hasarın niteliğine bağlıdır. Bu nedenle ortaya çıkan dengesizlikle sıralı hareket ederiz.

 1. Başlayan programı durdururuz.
 2. Cihazı güç kaynağından ayırıyoruz.
 3. Boşaltmanın sonunu bekleyip silindiri açıyoruz. Su otomatik olarak birleşmezse ve UBL kapatılmazsa, teknik kapaktan acil drenaj kullanırız.
 4. Nesnelerin “kütlesini” kırarız ve onu namlu boyunca eşit olarak dağıtırız. Aşırı yüklendiğinde, çamaşırların bir kısmını çıkarıyoruz ve yükleme sırasında rapor ediyoruz.
 5. Tamburu kapatın.
 6. Programı çalıştırın veya döndürün.

Titreşim önleyici standlar uygulayınMakine yanlış kurulum nedeniyle atlarsa, sorunu çözmek için cihazın kurulduğu yüzeyin bir seviye ile düzleştirilmesi gerekir. Ayrıca, makinenin mümkün olduğunca eşit ve sıkı bir şekilde kilitlenmesi için ayakları ayarlamanız gerekir. Astarın bacaklarını titreşim önleyici ve kayma önleyici etkiyle döşeyebilirsiniz.

Silindirin altına düşen şeyleri almak için denemelisin. Önce kancalı telle basit bir şey almaya çalışıyoruz ve işe yaramazsa, arka paneli çıkarıyoruz, ısıtıcıyı çıkarıyoruz ve “kaybı” elle çıkarıyoruz.

Azaltılmış tüketimle, yalnızca değiştirme yardımcı olacaktır. Dahası, sol veya sağ taraf tamamen aynı görünse bile, damperler yalnızca bir çift ile değiştirilir. Yay yapılarını sökme ve kurma prosedürü karmaşıktır, bu nedenle bu konunun analizi hakkında ayrı bir makalenin incelenmesi önerilir.

Sarsıntıdan karşı ağırlık sorumlu olduğunda, üst plakayı kasadan çıkarmalı ve beton blokları içeriden incelemelisiniz. Ağırlıklar, pense ve anahtarlarla daha iyi sıkılan cıvatalarla sabitlenir. Cıvatalar vidalanmamış, ancak geçilmişse, eski bağlantı elemanlarını sökmeniz ve yerine yenilerini takmanız gerekecektir. Aynısını hasarlı beton için de yapıyoruz.

Makine, yataklar nedeniyle “atladıysa”, en iyisi derhal bir servis merkeziyle iletişime geçmektir. Yatak tertibatının zaman alan değişimi. Kendiniz öğrenmek istiyorsanız, bu konudaki yardım makalemize bakın.

Uzmanlar, yatakların ve keçelerin 77 yılda bir değiştirilmesini tavsiye ediyor.

En kötüsü motoru bırakırsanız. Üniteler motoru kendi başlarına tamir edebilecek ve yenisi oldukça pahalı olacak. Çoğu zaman, onarımlar ve değiştirmeler kendilerini haklı çıkarmaz – yeni bir çamaşır makinesi satın almak daha ucuz ve daha kolaydır.

Profesyonellerin görüşü

‘Sıçrama’, sık sık karşılaştığınız bir sorundur ve tehlikeli olmayan ve basmakalıp bir sorundan oldukça yıkıcı ve pahalı bir soruna kadar geliştirilebilir. Bu çizgiyi geçmemek için, titreşimlerin etkilerini azaltabilecek ve sıfıra indirebilecek birkaç özel ipucu düşünmeye değer. Bunlar aşağıdaki önerilerdir:

 • Bacaklar için özel ses geçirmezlik özelliklerine sahip kauçuk veya silikon contalar kullanın;
 • Cihaz duvarının arkasına bir ses yalıtımı katmanı döşemek için;
 • Cihazı kulaklıkların veya başka şeylerin yakınına koymayın;
 • Cihazı 1 / 3’ten fazla yüklemeyin;
 • Zamanında taşıma cıvatalarını çıkarın.
 • Cihaza sıkışmış küçük şeyleri bir mıknatıs veya elektrikli süpürge ile çıkarın;
 • Her şeyi boyutuna ve malzemenin türüne göre sıralayın.

Makinenin üst kapağını bir şeyleri saklamak için bir yüzey olarak kullanmayın – boş olmalıdır.

En önemlisi, deneme yapmayın. Profesyoneller için motor, rulmanlar, kontrol paneli ve amortisörlerle büyük ölçekte arızaları ele almak en iyisi ve en güveniliridir. LG direkt tahrikli arabaların kayış yıkama makinesinden farklı bir yaklaşım gerektirdiğini ve yalnızca deneyimli bir zanaatkarın en iyi yöntemi seçebileceğini unutmayın.