LG çamaşır makinesi nasıl sökülür

LG oto analiziLG Inverter Otomatik Yıkayıcı, yerli tüketiciler arasında hızla popülerlik kazandı. Şimdi birçok ailenin böyle arabaları var ve bazıları çoktan bozuldu.

LG çamaşır makinesini tamir etmek için, onu uygun şekilde sökmeniz ve ardından gereksiz parçaların olmaması için monte etmeniz gerekir. Bu küçük yazının altında bunu nasıl yapacağımız hakkında konuşacağız.

bir araç

Ticari bir LG çamaşır makinesinin çıplak elle demonte edilebileceğini söylesek belki çok fazla olur, ancak sökmenin minimum alet gerektireceği gerçeği bir gerçektir. LG çamaşır makinesi üreticisi LG Electronics, ekipmanının bakımını üstlendi, böylece önemli parçalara tek bir Phillips tornavida ve yuvarlak pense ile kelimenin tam anlamıyla erişilebilir. Hızlı ve rahat bir demontaj istiyorsanız şunlara ihtiyacınız olacak:

 • İnce düz tornavida.Araçlar
 • Kavisli pense veya pense.
 • Awl.
 • Çekiç
 • Anahtar küçük
 • 8-18 mm başlı bir dizi anahtar;
 • Açık uçlu anahtarlar 8, 10, 12, 13, 14, 17 mm.

Duvarlar ve paneller

Üst kapağı çıkarınÇamaşır makinesinin iç parçalarına, LG makinesi, parçalarını dış ortamdan güvenilir bir şekilde koruyan muhafaza elemanlarına sahip olmamızı önleyecektir. Sorunsuz bir şekilde iade edilebilmesi için uygun şekilde sökülmesi gerekir. Ticari bir LG çamaşır makinesinin sökülmesi, bir Phillips tornavida ile donanmış olarak, üst kapağı tutan iki vidayı sökmemizle başlar. Bağlantı elemanlarını gevşettikten sonra kapağı birkaç santimetre kendimize doğru hareket ettirip sonra kaldırıyoruz.

Ardından, arka metal plakayı kasadan çıkarın. Açıkçası, yeni LG çamaşır makinelerinin çoğunun arkasında büyük bir servis kapağı var. Kabaca arka duvarın büyüklüğündedir, bu yüzden eğer onu açarsanız, duvara hiç dokunmak zorunda kalmayacağız çünkü erişim arkadaki tüm detaylara açılacaktır. Servis kapağının çevresinde vidalar buluyoruz, vidalarını sökün ve kapağı sökün. Şimdi, LG yıkayıcısının kontrol panelini çıkarmamız gerekiyor, çünkü bu, gelecekte Home Assistant’ı sökmemizi açıkça engelleyecektir.

Küvetin arkasındaki vidaları gevşetin

 1. Toz alıcısını çıkarıyoruz ve arkasında ilk etapta Phillips tornavida ile sökülmesi gereken iki vida buluyoruz.
 2. Vidaları çıkardıktan sonra, kartın üst kısmını tutan plastik mandalları çıkarmalıyız. Bunları bir tornavidayla kaldırın ve yavaşça dışarı çekin.
 3. Alt mandalları yakalamak için, plakayı hafifçe kendinize doğru çekmeniz ve ardından kaldırmaya çalışmanız gerekir.

Üst mandallar çıkarıldığında, alt mandallar çıkarıldığında daha yüksek olan hafif tıklamalar duyacaksınız.

Kontrol paneli mandalını serbest bırakın

Kontrol paneli hiç çıkarılamaz, tellere asılmış olsa bile, sadece müdahale etmediğinden emin olmalıyız, bunun için LG çamaşır makinesinin yan duvarına aktaracağız ve bantla sabitleyeceğiz. Büyük bir elastik bandı (manşet delikten) çıkarmak için bir sonraki aşamada sökme azaltılacaktır. Bunu yapmak için önce deliği açın, ardından sakızın dibinde bir çelik yaylı kelepçe buluyoruz, yayı düz bir tornavidayla kaldırıyoruz, dışarı çekiyoruz ve son olarak kelepçeden çıkarın.

Adil olmak gerekirse, LG yıkayıcıdaki yuvalı vida kelepçesinin diğer çamaşır makinesi markalarından daha kolay çıkarıldığını söylüyoruz. Sıkı yaylar dışında bir LG araba klipsinde plastik karanfil veya sert klips bulamazsınız.

Kelepçeleri çıkardıktan sonra deliğin derinliklerine büyük bir elastik bant koyduk ve alt dar ön paneli (sahte plaka) çıkarmaya başladık. Çöp filtresini gizleyen bir delik açıyoruz ve filtrenin sağında ve solunda bulunan vidaları söküyoruz. Plakayı düz bir tornavidayla kaldırıyoruz, kaldırıyoruz ve yana doğru kaldırıyoruz.

Alt plaka çıkarıldı

Büyük ön paneli çıkarma zamanı. Aşağıdan, daha önce sahte bir plastik plakanın altına gizlenmiş 4 kendinden kılavuzlu vida takılmıştır. Daha fazla iki kendinden kılavuzlu vida Tüm bağlantı elemanlarını açıyoruz, ardından ön paneli yana doğru kaldırıyoruz.

Önemli! Ön paneli çıkarmadan önce, UBL kablosunu çıkarmanız gerekir.

Ana detayları kaldırıyoruz

LG çamaşır makinesinin duvar ve panellerini başarıyla ele aldık ve çıkaracağımız ana detaylara gelmeyi başardık. Analize devam ederek ön karşı ağırlıkları tam olarak ambarın etrafından kaldırın. Ardından, üç cıvatayı sökerek üst karşı ağırlığı çıkarın.

Sırada, dağıtıcı huni veya toz bölmesi var. Onu tutan bağlantı elemanlarını kapatın. Haznenin dibine uyacak olan boruyu ayırıyoruz, yan deliği ve boruyu, ikincisi giriş valfinden gelen boruyu kesiyoruz. Doldurma tüplerine dokunamazsınız, ancak hepsini monte edebilirsiniz: dağıtma hunisi, tüpler ve doldurma vanası daha kolaydır. Sigorta yongalarını tellerle ayırmayı unutmayın.

Doldurma valfini ve diğer parçaları çıkarın

Tankın tepesinden hiçbir şey tutmayan bir tamburla. Uzun vadede onu sökmesini engelleyebilecek hiçbir ayrıntı kalmamıştı. Basınç anahtarı hortumunu ve tankın altını ayırın.

 • Kabloları motordan ayırın. Burada, bu telleri tutan birkaç bağlantı elemanını çıkarmanız gerekecek.
 • Yuvarlak uçlu pense kullanarak kelepçeleri drenaj borusuna sıkıştırıp tankın dışına çekiyoruz. Bazı durumlarda, tahliye borusuna bu kelepçeyi çıkarmak için gevşetilmesi gereken vidalı bir kelepçe yerleştirilir.
 • Kasanın arkasında, telleri ısıtıcıdan ayırıyoruz.
 • Rafları, tankı, silindir ve inverter motorla birlikte ayırıyoruz, sadece yayları asmamız gerekiyor. Raflar özel tutuculara asılır ve ayrılması kolay değildir. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar makalede verilmiştir. Bir çamaşır makinesi nasıl sökülür Zanussi?

Reflektörü çıkarın

Şimdi invertör motorunu kaldıracağız, böylece LG yıkayıcı tankını sökerken ve sökerken Tanrı korusun, imha edin. Merkez cıvatayı kapatın. Bunu yapmamızı daha kolay hale getirmek için, bir elinizi silindirin önünden alın ve dönmemesi için tutun. Öte yandan cıvatayı sökmeye başlarız.

15-20 dakika önce WD-40 veya benzeri bir gres püskürttüğünüzde merkez cıvata daha kolay gevşeyecektir.

Motoru sabitleyen merkezi vidayı sökün

Kapağı motordan çıkarıyoruz ve altında sökülmesi gereken 6 vida daha buluyoruz. Tüm bağlantı elemanlarını çıkardıktan sonra nihayet motoru çıkarabilir ve bir kenara koyabiliriz. Görüyorsunuz, karmaşık bir şey yok!

tank

Tankın sökülmesiLG yıkayıcı neredeyse sökülmüştür, tank sadece tamburla çıkarılmalıdır. Başkasının yardımıyla yaylardan çekin ve yıkayıcının önünden dışarı çekin. Şimdi tankı sökmemiz ve silindiri şaft, yataklar ve çaprazla çekmemiz gerekiyor. Katlanabilir tanklara sahip oldukları için LG cihazlarda yapmak kolaydır. ne yapmalıyız?

 1. Tankın iki yarısını sıkıştıran vidaları gevşetin, ardından ikiye ayırın.
 2. Ön çıkıntıyı yana kaldırıyoruz, arka çıkıntı ve silindir ile çalışacağız.
 3. Arka titreştiriciyi manşondan çıkarıyoruz ve hala çapraz, manşon ve yatakları olan bir silindire sahibiz.
 4. Eski contaları ve yatakları çıkarıyoruz ve LG ticari yıkayıcının tamamen söküldüğünü varsayabiliriz.

Sonuç olarak, bir LG çamaşır makinesini sökmek için bu ayrıntılı talimatları aldıktan sonra, bu görevle kolayca başa çıkabileceğinizi not ediyoruz. Tek arzu acele etmemek, somut hareket etmektir, böylece daha az hata yaparsınız. iyi şanslar