Laminat Parke Çeşitleri

Laminat Parke, Artıları ve Eksileri, Satın Alma Rehberi

Laminat Parke – Eviniz için zemin seçimi? Aslında şu anda kaya, parke, beton, yer karosu ve diğer bazı döşeme konseptlerini paylaştık ve bugün konuyu bir tür daha devam ettirmek isterim: laminat.

Diğer malzemeler gibi, laminatın da kendi artıları ve eksileri vardır, onların evinize veya başka bir yere uyup uymadıklarını öğrenmelerini sağlayalım.

 • kül meşe parke
 • kanyon meşe parke
 • kül meşe parke rengi
 • koyu meşe parke
 • rustik meşe parke
 • koridor parke
 • modern meşe parke

Artıları Laminat Parke

Laminat parkenin montajı kolaydır: daha kolay bir ürün yoktur. Aynı şekilde, alt zemine çivileme, zımbalama, yapıştırma gerektirmeyen sürüklenen bir zemin. Laminat, beton, ahşap, kontrplak, OSB’nin yanı sıra önceden monte edilmiş plastik döşemeden oluşan hemen hemen her tür alt tabaka üzerine kurulabilir.

Laminat zeminler esnek ve çizik bağışıktır, bunun yerine etkilere, lekelere karşı bağışıktırlar ve güneş ışığına maruz kaldıklarında renk değiştirmezler. Laminat yapı, ürün güvenliği sağlar ve ayrıca nemdeki değişiklikler sırasında dikişlerin açılmasını önler.

Laminat parkenin aşınma tabakası inanılmaz derecede zordur, temizliği ve bakımı basitleştirir. Ara sıra süpürme, hoş olmayan bir kum olmadan yüzey alanını korur.

Laminat, gerçek ahşap gibi görünüyor, bu da ahşabı sevenler için güzel bir seçim yapıyor, ancak bir nedenden ötürü kuramıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç arama var, bu nedenle ikametiniz için uygun bir türü kolayca keşfedeceksiniz.

Laminat yeşildir: onu üretmek için eski büyüme veya benzersiz ağaçlar kullanılmaz.

Eksileri Laminat Parke

Laminat, tamamen doğal keresteye kıyasla su hasarına karşı daha savunmasız olan kompozit bir üründen yapılır: doğrudan durgun suya maruz kaldığında parçalanır ve genişler. Laminatı kullanabileceğiniz alanları kısıtlar: Bodrum döşemelerin kurulumları ve ayrıca levhaların bir ıslaklık bariyeri içermesi gerekir.

Mutfaktaki laminat parke, döküntülerin yanı sıra sıçramaları temizlemek için gayretli olduğunuz sürece ve duş odalarına gelince, bunu tavsiye etmem.

2. olumsuz yönü zor sabitleme. Laminatı yeniden döşemek daha az karmaşıkken, sert ağaç sadece yeniden dekore edilebilir. Satın almayı düşündüğünüz döşemenin garantisini inceleyin; daha yüksek garantili ürünler, daha iyi bir üst kalite ve daha uzun ömür anlamına gelir.

Laminat montajı oldukça basit olsa da, kesinlikle yine de bunu yapmak için bazı yeteneklere ihtiyacınız olacaktır: en kaliteli taksit için, özellikle ön ve son aşama için uzman beceriye ihtiyacınız olabilir.

Laminat gerçek görünebilir, ancak yine de doğal olmayan bir şekilde zor hissettiren ve gezinirken sert ses çıkaran bir sentetiktir.

Bazı laminat malzemeler formaldehitle ve çevre profesyonellerinin toksik VOC’ler başlatabileceği diğer kimyasallarla yapılabilir.

Çiçeklenme Türü

Laminat parke

Dayanıklı ve renksiz dirençli zorlu bir zemin alternatifi için laminat seçeneklerimizi keşfedin. En geniş finisaj seçeneklerimizi ve ayrıca etkilerimizi sunan kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Meşe, kayın ve aynı zamanda ahşap gibi çeşitli ahşapların doğal görünümünü üretin. Tersine, geri kazanılmış, parke veya boyalı gibi çarpıcı bir ahşap sonucu seçin. Veya tamamen doğal taş, arduvaz ve tortul kaya gibi çeşitli diğer ürünlerin görünümünü çoğaltın.

Bakımı ve bakımı kolay, laminat parke 6 ila 12 mm kalınlığında mevcuttur ve ayrıca yerden ısıtma ile çalışır.

 • koridor parke modelleri
 • elegant meşe parke
 • antik meşe parke
 • modern laminat parke
 • eskitme parke modelleri
 • beyaz parlak parke

Laminat parkenizi seçerken, çoğu Klima derecesine göre kısaltılmış olan aşınma kursu derecesini kontrol ettiğinizden emin olun.

Bu aralık sistemi, laminatın lekelere, etkilere, yanıklara ve ıslaklık altında şişmeye karşı direnç de dahil olmak üzere bir aşınma muayenesi koleksiyonuna ne kadar iyi olduğunu derecelendirir. Sıralamalar AC1’de AC6’ya doğru hareket eder ve skor ne kadar büyük olursa laminat o kadar dayanıklı olur.

Laminatlarımız, AC3’ten AC5’e kadar Klima sıralamalarına sahiptir. Bu, hepsinin ağır ev kullanımı için ideal olduklarını gösterir, bu nedenle evin her türlü odasında kullanılabilir. AC4 ve AC5 dereceli döşemeler ofisler gibi ticari kullanımlar için de uygundur.

Bir laminat döşerken, bir halı eklemeyi unutmayın.

Laminat parke 4 katmandan oluşur:

 • destek kağıdı – stabilite için
 • FSC veya PEFC tarafından ruhsatlandırılmış ahşap ile yüksek yoğunluklu lif levha (HDF).
 • seçtiğiniz sonucu içeren kağıt
 • temiz, koruyucu üst tabaka

Gerçek Ahşap Üst Katman Döşeme

Orijinal ahşap önde gelen katman döşeme, sağlam ahşap döşemenin hem görünümünü hem de hissini verirken, birçok çeşit de yerden ısıtma ile çalışır.

Banyolarda veya mutfaklarda önlemeyi önermemize rağmen, masif ahşaba kıyasla ılık ve nemdeki değişikliklere çok daha uygundur. Çeşitliliğimiz, açık beyaz bir yıkama meşesinden zengin bir karamel kahverengisine kadar çeşitli renklerin yanı sıra kaplamalara sahiptir.

10 ila 18 mm kalınlığında, bu döşemenin bölünmüş yapısı ve yapısı, dayanıklı ve aynı zamanda dayanıklı olmasını sağlar. Ve döşemenizin ömrünü uzatmaya yardımcı olabilmeniz için kumun yanı sıra birkaç kez yeniden verniklenebilir.

Sentetik ahşap döşeme olarak da bilinen gerçek ahşap lider katman döşeme üç katmandan oluşur:

 • güçlendirici bir taban katmanı – bu stabilite sağlar.
 • yumuşak bir kereste veya HDF orta katman.
 • sağlam bir meşe üst – bu üst katman yalnız bir ahşap öğesinden yapılır, böylece döşendiğinde katı ahşap gibi görünür.

Masif Ahşap Döşeme

Yaşla birlikte artan ve aynı zamanda gelişen klasik bir görünüm için, güçlü ahşap zeminlerimizden birini seçin. Yalnız meşe parçalarından yapılmış olan bu döşeme dizisi, güvercin grisinden kahveye kadar tüm doğal yüzey seçeneklerinin yanı sıra koridorlar ve oturma odaları gibi yüksek trafikli alanlar için harika bir seçenek.

Bu tamamen doğal bir ürün olduğundan, plakalarda renkli varyantlar göreceksiniz ve bu yüzden döşemeden önce karıştırmanızı öneririz. Bu, zemini korumanızdan önce çekici bir görünümle sarılmanızı sağlar.

12 ila 21 mm kalınlığında katı meşe döşeme, mutfaklar ve banyolar için gerçekten uygun değildir, çünkü herhangi bir sıçrama ve dökülme kesinlikle ahşabı karartır ve karartır. Yerden ev ısıtması için uygun değildir.

Cilalar ve bağlantı sistemleri

Laminat ve Ahşap Zemin Yüzeyleri

Laminat ve ahşap döşemelerinizin kaplamasını içerdiğinde, mat UV yağlı kaplama ve parlak, lake kaplama olmak üzere iki tür sunuyoruz.

UV Yağlı Zemin

 • derzli laminat parke renkleri
 • laminat parke meşe renkleri
 • meşe rengi laminat parke
 • parke laminat renkleri
 • eskitme laminat parke modelleri
 • güzfit parke
 • veryeri parke
 • floorpan gri ceviz
 • floorpan naturel meşe

Fırsatlara bir cila tokluğu sunan mat bir görünüm için, UV yağlı bir kaplama seçin. UV, savunma için UV ile işlenmeden önce keresteye uygulanır. Yağ, keresteyi her iki tarafa da sabitler ve dayanıklı sonuçlar elde etmek için keresteye girmesini sağlar.

Özel olarak yağlanmış zeminler oluşturan ürünle rutin olarak temizlemeyi unutmayın ve ayrıca tekrar yağlamanıza gerek yoktur.

Lake Döşeme

Parlak, dayanıklı ve pürüzsüz bir yüzey için ahşap döşemeniz için lake bir yüzey seçin. Vernikli döşemeler fazla bakım gerektirmez – sadece süpürmenin yanı sıra süpürme de kesinlikle temiz tutacaktır. Ayrıca, zarar görürse tekrar kapatmanız gerekir.

Laminat ve Ahşap Zemin Döşeme Sistemleri

Lamine ve ahşap döşemelerin birbirine uyması için 2 ana yol vardır – dilin yanı sıra oluk ve klik montajları. Bu alternatifler bir DIY işi olarak üstlenecek kadar basittir ve herhangi bir uzman aracına ihtiyaç duymaz. Açıdan açıya uygun tıklama için, döşemenizin döşenmesine yardımcı olacak bir palet yerleştirmenizi öneririz

Dil ve Oluk Döşeme

Bu tür döşemelerle, bir tahtadaki ‘dil’ bir sonraki tahtadaki ‘oluğa’ doğru girer. Vurarak sıkıca yerinde olduğunu kontrol edin ve ardından yapıştırın. Döşemeyi doğrudan alt zemine yapıştırarak veya kendinden yapışkanlı bir halıya döşeyerek sabitleyin.

Güçlü ahşap seçimlerimizden bazıları, dil ve oluk kurulumlarıyla da kullanılabilir.

Döşeme Döşeme

İki tür klik montajlı döşeme sistemi vardır – açıdan açıya ve Drop-Loc. Her ikisi de büyük bir alanı kaplarsanız iyi çalışır ve herhangi bir sebepten ötürü döşemenin altına girmeniz gerekiyorsa tahtalar kolayca sökülebilir. Tüm zor ahşap döşeme çeşitlerimiz için uygun seçeneklere tıklıyoruz.

Açıdan Açıya Tıklama Döndürme

Bu sistem, yalnızca belirli bir manevra ile birbirine uyan açılı kenarlara sahiptir. İki kişinin inşa etmesini gerektirse de, oruç tutmanın yanı sıra basittir ve pozisyonda en kısa sürede tomurcuklanmayacaktır.

Drop-Loc Tıklama Bağlantısı

Drop-Loc ile, özel döşeme plakaları uzun kenarlarda açılıdır ve kısa uçlar alana iner. Açıdan açıya bağlantıdan farklı olarak, tek bir kişi tarafından döşenebilir.

alttan desteklemek

Doğrudan alt zemine değinmedikleri için “sürüklenen zeminler” olarak sınıflandırılan çoğu ahşap ve laminat parke, yastıklama, ses yalıtımı ve yalıtım için bir halıya ihtiyaç duyar. Ayrıca yepyeni döşemenizi nemden koruyabilir ve aynı zamanda düz yüzeylere yardımcı olabilir.

Seçtiğiniz altlık türü, seçtiğiniz döşemeye ve tam olarak ne tür bir yüzey döşeyeceğinize bağlı olacaktır. Ayrıca, yerden ısıtmayı düşünüyorsanız, satın almadan önce her zaman dolgularınızın canlılığını inceleyin.

Seçenekleri deneyimleyelim.

Köpük Altlık

Köpük dolguların çoğu, yatak odaları, yaşam alanları ve koridorlar gibi kuru, katı ve düz yüzeyler için harikadır. Ayrıca, nemli veya sıçrayan yerler için uygun birkaç seçenek vardır, bu nedenle duş odasında veya yemek alanında döşenenler için bir göz atın.

2 ila 5 mm arasında değişen kalınlıklarda sunulan kendinden yapışkanlı köpük dolgu malzemesi sunuyoruz. Laminat veya ahşap döşemelerinizi döşemeden önce bunu alt zemine sabitleyin.

MDF Döşeme Altı

Ayrıca ahşap elyaf levha olarak da adlandırılan bu tür halı, alt zemin düzensizse mükemmeldir. Aynı zamanda ses iletimini azaltabilir, böylece oturma odanızda, yatak odanızda veya koridorunuzdaki ahşap zeminlerin yanı sıra laminattan bir yolculuk alarak gürültüyü azaltmak istiyorsanız mükemmel bir seçenek haline getirir.

Tıpkı laminatımızın yanı sıra ahşap döşemelerin her biri gibi, bu altlık da sorumlu bir şekilde kaynaklanmış, orman dostu ahşaptan yapılmıştır.

Sünger Kauçuk Altlık

Alt zeminden nemin artmasını önlemek için nem engeli olarak çalışan sünger kauçuk halı, tuvalet ve mutfaklar için idealdir. Ayrıca yerden ısıtma ile çalışır, yalıtım için folyo destekli ve gürültüyü azaltır.

Mantar Altlığı

Mantar dolgu, halıların yanı sıra zemin seramik karoların yanı sıra laminat ve ahşap döşeme altında kullanılabilen fonksiyonel bir seçenektir. Sürdürülebilir temel malzemelerden yapılır, zemin orantısızlığına yardımcı olur ve zemini hasarlardan korur.

İhtiyacın olabilir

Döşemenizi gerçekten seçtiğinizde, göz önünde bulundurmanız gereken çok daha fazla dokunuş var. Serin ve düzenli bir görünüm için zemine uygun renklere sahip öğeler arayın.

Döşeme Döşeme ve Scotia

Döşeme kaplamaları veya scotia, döşemenizin yanları ile süpürgelik tahtalarınız veya duvar yüzeyleriniz arasında göze hoş olmayan boşlukları gizleyen süs kalıplarıdır. Ayrıca döşemelerinizin temiz kalmasına yardımcı olmak için kabloları gizlemek için de kullanılabilirler.

Döşemeye yapıştırılmazlar, ancak süpürgelik veya duvar yüzeyine ve zeminin hemen üzerinde dururlar – bu, zeminin artmasını ve yerini değiştirmesini sağlar.

Döşeme Sınırları

Döşeme sınırları, döşeme arasında bir geçiş olduğunda veya bir odanın döşemesi durduğunda ve bir tane daha başladığında kullanılır.

Bunlar, her türlü boşluğu kapsayan ve bitişik alanlar arasındaki herhangi bir yükseklik farkını oluşturabilen uzun, ince şeritlerdir. Sınırlar ahşap görünümlü plastik, ahşap veya çelik olarak sunulur ve yerine oturtulduklarından veya kendinden yapışkanlı olduklarından bunlara uyması için herhangi bir alet gerektirmez.

Zemin Koruması

Mobilyaları doğrudan ahşap döşemelere döşerken dikkatli olun, çünkü zamanla ayaklar girintiler veya izler bırakabilir. Bunu durdurmak için teker kupalar, lastik ayaklar veya ped koruyucuları kullanın. Bunlar, mobilyaların ağırlığının dağıtılmasına yardımcı olur ve zemine yardımcı olan keskin kenarları durdurmaya yardımcı olur.

Zemin temizliği

Zor zeminlerle işbirliği yapmak için özel olarak düzenlenmiş temizlik maddelerini kullanarak döşemenizi en iyi durumda tutun. Bunlar, zaman içinde harika görünmesini sağlar.

Kilim ve ayrıca Kilim Kulpları

Zorlu zemin kaplama seçeneklerimiz ayak altında rahattır, ancak halı eklemek bölgeyi ayırmanın rahat bir yoludur. Kapsamlı seçimimiz bir dizi boyut, renk, desen ve ürün sunmaktadır. İster modern, hem de sinirli bir şey mi arıyorsunuz, yoksa geleneksel olanın yanı sıra geleneksel olan da bir halı mı arıyorsunuz?

Ve ayrıca, halı kaymasından endişe duyuyorsanız, bir kilim kavrama ile sıkıca koruyun.

Laminat ve Ahşap Zemin Satın Alma Rehberi

Dayanıklı ve şık, sert zemin kaplama serilerimizi keşfedin

Zor döşeme, zamanla iyi kullanılan geleneksel bir görünüm sunar. Laminat, masif ahşap ve gerçek ahşap üst tabaka olmak üzere 3 modaya uygun zor döşeme seçeneği sunuyoruz ve bunlar:

Bir cevap yazın