Lake dolap boyanır mı

Her bir bitiş türünün hangi sonucu sunduğu konusunda net misiniz? Farklı ürünler arasındaki farkları biliyor musunuz? Evde lake mobilya boyama nasıl yapılır, Parlak yüzeyli mobilya boyama, Lake Dolap Boyama Fiyatları, Akrilik Lake boya, Lake Boya markaları, Lake boya Nasıl parlatılır, Lake Boya Fiyatları, Lake mobilya kullanisli mı, Lake boya renk Kartelası, Lake dolap boya tutar mı, Mutfak dolapları Hangi boya ile boyanır, Parlak mutfak dolabı boyanırmı, Mutfak dolabı sprey Boya ile boyanır mı, Cadence Mutfak Dolabı Boyama Fiyatları, Mutfak dolabı Boyası Koçtaş, Beyaz Lake Sprey Boya, Filli boya mutfak dolap boyası, Mutfak dolabı boyası nerden alınır,

Ahşap için cila nedir, vernik .

Bir ahşap mobilyayı veya başka bir öğeyi bitirirken, gerçekte farklı özelliklere sahip farklı ürünler olduklarında ve her kullanım için uygun olmayabilecek bir ürün grubuna kafa karıştırıcı bir şekilde atıfta bulunmak yaygındır . Bunlardan bazıları poliüretan reçineler, gomalak veya gomalak, vernik ve vernik esaslı boyalardır.

Vernik

Bu tür ürünlere, üstün yüzeyler hakkında konuştuğumuzda ve ahşabın doğal görünümünü korumak için bahsedilir (bunun doğru olması gerekmese de, tıpkı şeffaf cilalı vernikler olduğu gibi, farklı ahşap tonlarına sahip olanlar da vardır).

Vernik ile dayanıklı, dayanıklı ve doğal görünümlü bir yüzey elde edeceğiz . Poliüretan boyada olduğu gibi, su veya yağda bulabiliriz.

Ahşabın doğal tonunu korur. Yarı parlak kaplama. Tek bileşenlidir.

Rustik dekorasyon ortamlarında, kapı ve pencerelerde ve ayrıca dış mekan mobilyalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lake, Shellac veya Shellac

Bir böceğin alkolle karıştırılmış salgılarından elde edilen doğal kaynaklı bir üründür. Ahşaba koruyucu kehribar tabakası sağlar.

Darbelere ve çizilmelere karşı direnci iyi olmasına rağmen yüksek sıcaklıklara ve kimyasal ürünlere temizlik ürünleri kadar dayanıklı olmadığı için mutfak mobilyalarında kullanılması tavsiye edilmez.

Mobilyaların restorasyonu için idealdir. Uygulaması kolay.

Geçmişte kullanımı çok yaygındı, ancak diğer ürünler lehine zayıflıyor. Şu anda kullanımı, belirli bir estetiğin arandığı kaliteli mobilyalarla sınırlıdır. Genellikle doğal kıllı bir fırça veya bezle uygulanır.

Lake ve Vernikteki Farklılıklar

Bunlar ahşap mobilyalar için en yaygın kaplamalardır ve vernik ile cila arasındaki fark, özellikle bu alanda uzman olmayanlar için her zaman açık değildir

Temel fark kimyasal bileşimi, vernik ise bir çözücü, cila, gomalak veya shelac içindeki yağlardan veya reçineli maddelerden oluşurken, aslında doğal bir üründür.

Diğer bir fark, daha belirgin olan finiştir, cila daha parlaktır ve normalde renk vermek için kullanılmaz, ancak belirli bir ton sağlayabilir. Vernik bu özelliği ile bulunabilmesine rağmen daha az parlaktır ve farklı tonlarda bulunması yaygındır.

Son fark, daha az önemli olmamakla birlikte, vernik durumunda çok daha yüksek olan suya dirençtir. Aslında dış cephede vernik tavsiye edilmez.

Ahşap için Lake veya Boya Cilası

Daha önce bahsedilen gomalak ile karıştırılmaması gereken bu tip cila, son zamanlarda çok kullanılan ve kaliteli parlak bir yüzey sunan bir üründür. Zamanla ve güneşin etkisiyle solmasına rağmen, uzun süreli dayanıklı bir üründür. Rulo ile uygulanabilir, ancak gerçekten iyi, pürüzsüz ve yumuşak bir yüzey istiyorsak, bir püskürtme tabancası veya sprey kullanılması tavsiye edilir.

Ağırlıklı olarak iç mekan mobilyalarında kullanılır, iç kapılar ve mutfak mobilyalarında kullanımı öne çıkmaktadır.

Poliüretan Boya veya Emaye

Temelde birbirini izleyen katmanlar halinde uygulanan sıvı formda plastikten oluşur. Hem su hem de yağ bazlı mevcuttur ve cilalar mattan parlaklığa kadar değişir.

Poliüretan lake emaye. Kendinden tesviye. Mutfak mobilyaları, kapılar, pencereler vb. İç Dış.

Bu tip su bazlı boya daha hızlı kurur, daha az toksiktir ve çok daha az kokuya sahiptir. Ancak temizlik ürünleri gibi ısıya ve aşındırıcı ürünlere daha az dirençlidir. Bu nedenle boyayacağımız mobilyanın alacağı kullanım aşırı olmadığı veya nispeten yüksek sıcaklıklara maruz kalmadığı sürece kullanılması tavsiye edilir. Yağ bazlı boyaların ek bir avantajı, su bazlı boyalardan daha fazlasını kaplamasıdır, ancak öte yandan boyama gereçlerini, yanlışlıkla boyanmış yüzeyleri ve hatta elleri temizlemek için solvent kullanmak gerekir.

Yağlı boyalarla çalışırken, buharları solumaktan kaçınmak için maske kullanılması önerilir.