Kurutucu kıyafetleri küçültür mü?

Belki de etrafında daha fazla tartışma yaratan cihazlardan biridir: Kurutucu kıyafetleri bozuyor mu, hatta küçültebilir mi? Elbette bu soruları bir kereden fazla duydunuz, hatta kendinize sordunuz. En hızlı cevap, kurutucunuzu kullanma konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır, çünkü doğru programla ve talimatları izlerseniz, sadece giysilerinizi bozmaz.ama ilk günkü gibi olmanın faydası olacak.

Daha kapsamlı bir cevap istiyorsanız, bunu açıklayabiliriz kurutucular son yıllarda çok gelişti ve şu anda giysileri korumak için tasarlanıyor. Örneğin, Bosch modelleri, maksimum bakımı garanti etmek için zamanı ve sıcaklığı birleştiren her kumaş için size özel programlar sunar.

Evet doğru Hasar görebilecekleri için kurutucuya koyulmaması gereken öğeler varancak bu, kurutma işlemi ve sıcaklıktan çok giysilerin malzemesi ile ilgilidir. Daha iyi anlamak için giysilerin neden küçüldüğünü bilmek önemlidir.

Giysiler neden kurutucunun içinde çekiyor?

Yün veya pamuk gibi en hassas kumaşları oluşturan lifler kendi kendilerine kıvrılma eğilimindedir., kıvırma. Bu onları birbirine yapıştırır ve onları ayırmak neredeyse imkansızdır. Ne kadar çok ısı, basınç ve hareket geçirirlerse o kadar çok düğüm oluşur. Ve kendi üzerine katlanarak, lifler azaltılır ve onlarla birlikte kumaş, bu da süveterinizin küçülmesine neden olur.

Artık sorunun kökenini bildiğinize göre, size bazılarını sunmak istiyoruz. kurutucuya hangi kıyafetleri koyacağınızı ve nasıl yapmanız gerektiğini bilmeye yönelik ipuçları.

Kurutucuya hangi kıyafetleri koyabilirim?

Kurutma makinesine koyabileceğiniz giysiler oğul:

  • Sentetik ve pamuklu giysiler kot pantolon, gömlek, havlu, çarşaf veya battaniye gibi.
  • Yünlü giysiler, ancak kurutucuya uygun oldukları sürece ve kullanarak özel tasarlanmış sepet, diğer giysilerle veya tambur duvarlarıyla sürtünmeyi ve sürtünmeyi önleyen. Ayrıca yapısı ve asimetrik kanatları sayesinde, Bosch kurutucular, çamaşırların daha nazik bir şekilde kurutulmasını sağlar.
  • Sentetik gömlekler gibi narin giysilerle aynı özel sepete koyabileceğiniz spor ayakkabılar.
  • En küçük doldurulmuş hayvanlar.

Tersine, kurutucuya koymamanız gereken giysiler oğul:

  • Önlük veya çanta gibi lastik bantlı giysileryüksek sıcaklık nedeniyle eriyebileceklerinden.
  • Saf pamuklu veya keten giysiler.
  • Köpük dolgulu giysiler.

Her durumda, Uygun olup olmadığını kontrol etmek için kurutucuya herhangi bir giysi koymadan önce etiketini kontrol etmenizi tavsiye ederiz..

Kurutma makinenizi nasıl kullanacağınızı öğrenin

Takmadan önce en iyisi Her giysi farklı bir kurutma süresi ve sıcaklığa ihtiyaç duyduğundan, kıyafetleri kumaşlara ve ağırlığa göre ayırın. Bu şekilde eşit bir kurutma elde edersiniz. Ardından tüm fermuarları kapatın, düğmeleri sıkın ve giysilerinize zarar vermemek için kemerleri bağlayın.

Sıcaklık ile aşırıya kaçmayın! Daha fazla ısı, daha iyi kurutma anlamına gelmezaslında, giysilerinizi bozabilir. Sana yardım etmek için, Bosch kurutucular, kurutmanın mükemmel olması için tambur içindeki sıcaklığı ve nemi ölçen sensörlere sahiptir.

Daha ileri, kurutucularımız Isı pompası A +++ yoğunlaşmanın altındaki sıcaklıklarda kurutun, böylece giysileriniz ilk günkü gibi olsun. VE hassas kurutma sistemi, en hassas çamaşırlarınızı korumak için sıcak hava ve tambur hareketinden yararlanır.

Zaten biliyorsun kurutucunuzdan en iyi şekilde yararlanmak ve giysilerinize zarar verme konusunda endişelenmemek için tüm sırlar. Ve henüz bir hesabınız yoksa bir göz atın bu rehber İhtiyacınız olanı seçmek için.

Yazar hakkında

'src =