Kurutma makinesini temizlemek gerekli mi? Şüphenizi çözüyoruz!

sizin kurutma makinesi elbiselerinizin yenisi kadar iyi olması için kurutulmasına ve bakımına özen gösterir ve ona kim bakar? Tüm cihazlar gibi kullanım ömrünü uzatmak için temel bakıma ihtiyaç duyar ve çok önemli bir kısmı temizliktir.. Kurutma makinesinin düzgün çalışması için temizlenmesi gereken farklı parçaları var, sizi burada bırakıyoruz bunu yapmak için bazı ipuçları.

Başlamadan önce, Yapmanız gereken ilk şey, kurutucuyu kapatmak ve içinde olabilecek tüm kıyafetleri çıkarmaktır.. Ayrıca, yakın zamanda kullandıysanız, soğumuş olduğunu kontrol etmeniz gerekecektir. Bütün bunlar bittiğinde, işe koyulma zamanıdır.

Kurutucu filtresinin temizlenmesi

Filtre, kurutma işlemi sırasında giysilerin bıraktığı tüyleri “yakalamaktan” sorumlu olan parçadır. Sıcak hava sirkülasyonuna neden olan birikimleri önlemek için temiz tutulması önemlidir. ve bu nedenle cihaz tam güçte çalışmaz. Bunu yapmak kolaydır, sadece onu çıkarmanız, açmanız ve tüyleri çıkarmanız gerekir. Ayrıca filtre deliğine hiçbirinin düşmediğini kontrol etmeniz önerilir. Şimdi, filtreyi bir musluk altında durulayın veya bulaşık makinesi.

Yoğuşma kabı nasıl temizlenir

Kurutucunuz bir gidere bağlı değilse, kurutma işlemi sırasında çıkarılan suyun biriktiği yoğuşma tankını boşaltmanız gerekecektir.. İdeal olan bunu yapmaktır her operasyondan sonra, çünkü tank tamamen doluysa bir sonraki kurutma programı kesintiye uğrayabilir.

Bunu yapmak için tankı çıkarın, içerdiği suyu bir gidere boşaltın ve yerine geri koyun.

Bu arada, birçok insanın inandığının aksine, yoğuşma kabındaki su ütüleme sırasında kullanıma uygun değildirÜtü veya ütü merkezinize zarar verebilecek giysilerdeki lifler olabilir.

Kurutucu kondenseri nasıl temizlenir

Yoğuşma ile çalışan bir kurutucunuz varsa, düzgün çalışmasını sağlamak için bu bölüm ayda bir temizlenmelidir. Cihazın “kalbi” dir ve kirliyse, ayrıca nem izleri olabilecek kurutma programlarının süresini uzatacaktır..

Temizlemek için çıkarın ve tüyler giderilene kadar akan suyun altına koyun. Ardından kurutucu ile kondansatör arasındaki bağlantı yerlerinde kalmış olabilecekleri çıkarın. Yoğuşturucuyu yerine yerleştirin ve bakım kapağını kapatın.

Bunun basit bir görev olduğunu görüyorsunuz ve çok daha fazlası ısı pompası kurutucularımız!, aşağıdakileri içeren kendi kendini temizleyen kondansatör bu da bakım ihtiyacınızı azaltır. Her döngüde birkaç kez otomatik olarak temizler böylece kendiniz yapmak zorunda kalmazsınız ve ayrıca yoğunlaştırılmış su olası tüylerin filtresini temizlemek için kullanılır. Bosch olarak, çamaşırları kolay ve sorunsuz hale getirmek istiyoruz.

Kurutma makinesinin nem sensörleri nasıl temizlenir

Kurutma makineniz, her bir çamaşırdaki nem derecesini ölçen nem sensörleriyle donatılmıştır.. Ve birçok kullanımdan sonra, kireç veya deterjan artıklarıyla kaplanabilirler, bu da etkinliklerini azaltır. Bu yüzden düzenli olarak temizlenmesi önemlidir. Kurutma makinesinin kapısını açmanız ve bir bez veya bezle ovmanız yeterlidir.

Kurutucunuzu nasıl yüzde yüz tutacağınızı zaten biliyorsunuz. Yani zamandan, enerjiden ve maliyetlerden tasarruf edecek ve kullanım ömrünü artıracaksınız. En dış kısmı da temizlemek isterseniz bir bez ve biraz sabun çözeltisi ile temizleyebilirsiniz. Kurutma makineniz hem içi hem dışı mükemmel olacak! VE Cihazınızın bakımı ile ilgili hala sorularınız varsa, yorumunuzu bize bırakın veya herhangi bir iletişim veya sosyal ağ aracılığıyla bize yazın.

Yazar hakkında

'src =