Kürek aleti tavsiye

Bahçeniz için doğru kürek seçimi

Doğru küreğe sahip olduğunuzda bahçecilik göz korkutucu bir iş olmak zorunda değildir. Bir ev veya nalburdan satın alırken hangi kürek alacağınızı bilmek, mevcut çeşitli türler nedeniyle zor olabilir. Yaygın kürek türleri hakkında aşağıdaki bilgilerle bahçecilik ihtiyaçlarınız için doğru aleti seçin. kürek aleti tavsiye , kondisyon küreği tavsiye , kürek çekme aleti tavsiye,

Bahçe küreği

Bahçe küreği, bahçe işleri için genellikle güvenilirdir. Bu kalp şeklindeki kürek, keskin ucuyla kir yığınlarını parçalamak için hafiftir. Tüm peyzaj ihtiyaçlarınız için çalışabilir, ancak şekli ve iş yükü yeteneklerinden dolayı sınırlamalar vardır.

kürek aleti tavsiye , kondisyon küreği tavsiye , kürek çekme aleti tavsiye,

Yuvarlak uçlu kürek

Bu, bahçenizin etrafında kazmak, kepçe yapmak ve taşımak için kullanılabilecek genel amaçlı bir kürektir. Bahçe küreğinden daha ağırdır, ancak aynı tasarımı yuvarlak bir uçla paylaşır ve çanak tipi bir şafta sahiptir. Ayrıca, daha fazla ağırlığı nedeniyle daha sert topraklara nüfuz etmek ve daha ağır yükleri taşımak için kullanılabilir.

Kare uçlu kürek

Kare uçlu kürek aynı zamanda kömür veya ahır kürek olarak da bilinir ve kar gibi daha hafif malzemeleri veya kum gibi ince toprakları kaldırırken kullanılır. Bir yürüyüş yolunun yakınındaki zeminin kenarlarını eşitlemek veya bir hendeği kare yapmak için kare kenarlı bir tasarıma sahiptir. Düz şaft, bahçenizdeki küçük yığınları temizlemek için kullanışlıdır.

Hendek küreği (sulama)

Hendek küreği, bitki örtüsüne su sağlamak için hendekler yapmak için kullanılır. Ayrıca, hendek kepçesinin şaftı düz olduğu için, bahçenize ayrı bir dikey delik gerektiren şeyleri dikerken de kullanabilirsiniz. Bu tür kürek, çalışma alanınızın yakınındaki bitkileri kesintiye uğratmadan derin bir çukur kazmanız gereken küçük alanlarda iyidir.

Kürek Kürek

Büyük miktarlarda kazarken kepçe kepçeleri kullanılır. Gübre gibi kuru malzemeleri kaldırmak ve taşımak için derin, kavisli bir şaft ile tanınırlar. Sırt ağrısı istemiyorsanız, çalışmak için büyük ıslak hacimleriniz varken bu küreği seçerken dikkatli olun.

Nakil küreği

Dikim küreği, arazinizin etrafındaki çalıları ve ağaçları transfer etmek için kullanılabilir. Ekim küreğinin tasarımı, yuvarlak ucu ve dar şaftı ile bitkilerinizin köklerini rahatsız etmeyecek şekildedir.

Sürüyor musun

Bahçenizdeki bir kepçenin amacını belirledikten sonra, ihtiyaçlarınıza en uygun sapın hangisi olduğuna hala karar vermelisiniz. Tutamaklar, sert bir ağaç olan kül gibi fiberglas veya ahşaptan yapılmıştır ve aşırı sıcaklıklarda dışarıda saklandığında çatlama ve kırılmaya daha yatkın ahşap saplar vardır. Öte yandan fiberglas tutacaklar, normal koşullar altında dayanıklıdır ve ahşap damarlı kaplamalar dahil olmak üzere çeşitli renklerde sunulur.

Kürek sapının uzunluğu, satın alırken başka bir husustur. Sap ne kadar uzunsa, bahçenizde çalışırken, özellikle de kir ve döküntüleri kaldırırken ve taşırken daha fazla etkisi olacaktır. Daha iyi kaldıraç, daha kolay çalışma anlamına gelir. Bahçe zemininizde daha küçük işler için daha kısa bir sap kullanılabilir, bu nedenle kepçelerinizi sap uzunluğuna göre seçin.

kürek aleti tavsiye , kondisyon küreği tavsiye , kürek çekme aleti tavsiye,

Kürek sapı çeşitlerini bilmek

Bir kürek ortak peyzaj aracıdır. Birçok farklı proje için kullanılabilir ve ağaç dikerken veya yollar oluştururken vazgeçilmezdir. Bununla birlikte, kürek sapının değiştirilmesi gereken zamanlar vardır. İşte üç farklı tipte kürek sapı değişiminin hızlı bir listesi.

U şeklindeki sap

Maça saplarında bu en yaygın türdür. U şeklindeki kürek sapı, elin deforme olduğu düz bir kısma sahiptir, ancak kürek gövdesine doğru giden bir U şeklindedir. Bu tip tutamak, ağır iş yükleri için idealdir ve elinizi rahat bir pozisyonda tutar.

Düz sap

Bu tür bir kürek sapı, temelde doğrudan kürek gövdesine bağlanan düz bir yatay çizgidir. Bu tutamak, çoğunlukla fazla yer olmayan alanlar için gerekli olan kompakt kepçeler için kullanılır. Bu tutamak, herhangi bir tutuş olmadan düz de olabilir.

kürek aleti tavsiye , kondisyon küreği tavsiye , kürek çekme aleti tavsiye,

Bükülmüş Sap

Bu tür kürek sapı, daha ağır yüklere dayanmanıza yardımcı olmak için ergonomik olarak tasarlanmıştır. En çok, yoğun ıslak karın yüklerinin sürekli olarak kaldırıldığı kar küreklerinde yaygındır. Kürekleri bir tür pulluk olarak zeminde kaydırmak için de harikadırlar.