Reklamı kapat
Reklamı kapat
EIpaRs 2021
EIpaRs 2021

Kum beji rengi nasıl yapılır

Kahverengi nasıl elde edilir, Gri renk nasıl elde edilir, Krem rengi nasıl elde edilir, Kabak rengi nasıl elde edilir, Siyah renk nasıl elde edilir, Mint yeşili rengi nasıl elde edilir, Renk karışımları tablosu, Sarı renk Nasıl elde edilir, RENKLERİ ELDE ETMEK İÇİN RENKLER NASIL KARIŞTIRILIR Evimizi boyamaya karar verirsek ve satın almadan önce birkaç renkle […]

31 Ocak 2021 - 11:51 'de eklendi ve 328 kez görüntülendi. A+A-

Kum beji rengi nasıl yapılır

Kahverengi nasıl elde edilir, Gri renk nasıl elde edilir, Krem rengi nasıl elde edilir, Kabak rengi nasıl elde edilir, Siyah renk nasıl elde edilir, Mint yeşili rengi nasıl elde edilir, Renk karışımları tablosu, Sarı renk Nasıl elde edilir,

RENKLERİ ELDE ETMEK İÇİN RENKLER NASIL KARIŞTIRILIR

Evimizi boyamaya karar verirsek ve satın almadan önce birkaç renkle yapacaksak, çok koyu, parlak veya güçlü tonlar değilse, onları kendimiz yapabilir ve boyalar veya renklendiricilerle tasarruf edebiliriz. aşağıda göreceğimiz

Oturma odasını iki renge boyayacağınızı hayal edin, diğer ikisinin odası, diğerinin koridoru, diğerinin odası, yani zaten 6 renk, en az 25 avro rengin zaten sadece 150 avro olduğunu renklerde ve istediğimiz her yeni renk için en azından 25 Euro daha eklemeliyiz.

Peki, renkleri daha ucuz hale getirmek için, nasıl yapabiliriz? Renklendiriciler veya boyalar ve beyaz plastik boya ile.

Nasıl olduğunu açıklıyoruz:

Kum beji rengi nasıl yapılır Kahverengi nasıl elde edilir, Gri renk nasıl elde edilir, Krem rengi nasıl elde edilir, Kabak rengi nasıl elde edilir, Siyah renk nasıl elde edilir, Mint yeşili rengi nasıl elde edilir, Renk karışımları tablosu, Sarı renk Nasıl elde edilir,

Beyaz plastik boya alıyoruz, orta kalitede 15 litrelik bir kova 40 Euro değerinde ve ardından boyalar veya renklendiriciler.

Her bir şişe boyanın fiyatı en fazla 5 Euro’dur, bu nedenle sarı, kırmızı, koyu sarı (koyu sarı temel bir renk değildir, ancak renkleri yapmak pratik olarak gereklidir) yeşil, mavi ve siyah olan temel renkleri satın alırsak, En fazla 30 Euro’ya, büyük beyaz plastik boya kovasının 40 Euro’una eklenen 70 Euro ve zaten yapılmış renkleri satın alsaydık bize değecek 150 Euro değil.

Ama daha önce de söylediğim gibi, onları boyalarla kendiniz yapmak için renkler açık renkler ve pastel renkler olmalıdır, çok koyu veya parlak olamazlar çünkü onları yapacağınız taban beyaz olan beyaz bir tabandır. plastik boya. Koyu renkler istiyorsak hazır almalıyız.

kum beji rengi nasıl yapılır

 • Farklı renkler nasıl yapılır:
 • Kırmızı Ton + Sarı Ton =  Turuncu
 • Mavi Ton + Kırmızı Ton =  Mor
 • Mavi Ton + Sarı Ton =  Yeşil
 • Kırmızı Ton + Beyaz Ton =  Pembe
 • Hardal Rengi + Birkaç damla Sarı Ton =  Fildişi
 • Mavi Ton + Siyah Ton =  Koyu Mavi
 • Beyaz boya üzerine mavi ton = Açık mavi 
 • Beyaz boya üzerinde sarı ton = Açık sarı 
 • Beyaz boya üzerine kahverengi ton = Kahverengi 
 • Beyaz boyadaki kırmızı ton = Pembe veya açık kırmızı, eklediğimiz renk tonu miktarına bağlıdır 
 • Beyaz boya üzerine yeşil = Açık yeşil 

Krem renkleri istiyorsak:

Her zaman hardal ekliyoruz ve ardından istediğimiz krem ​​tonuna bağlı olarak birkaç damla kırmızı, sarı veya turuncu ekliyoruz.

Renk yapmak için boyaları ve renklendiricileri buradan satın alabilirsiniz .

Renkleri yapmak için ipuçları:

Bir renk yapmaya hazırlanırken, ilk olarak istediğimiz renk hakkında çok net olmak ister bir örnekle ister kafamızda olsun.

Ayrıca gereğinden fazla harcamamak veya yetersiz kalmamak için ne kadar boyaya ihtiyacımız olacağını da hesaba katmalıyız

Kaçırmamaktan iyidir, eğer eksik olsaydı sorun olur, çünkü eskisi gibi aynı miktarda boya kullanarak tam olarak aynı rengi yapmak oldukça zordur, bu yüzden kaçırmamaktan iyidir. Kullanacağımız boyayı hesapladıktan sonra gerekli miktarda su ile karıştırıp rengini yapmaya başlayabiliriz.

Renkleri yapmak için çok yavaş yapacağız, boyaları azar azar ekleyeceğiz. Açık mor veya leylak rengi istediğinizi hayal edin, bu rengi yapacak boyalar kırmızı ve mavi olur, çünkü biraz kırmızı ve biraz mavi eklemeye başlarsınız ve iyi hareket edersiniz, daha koyu olmasını istersiniz, sonra daha fazlasını yapın , kırmızıyı çekmesini istiyorsanız, çünkü daha kırmızı yaparlar, bununla ilgili önemli olan şey, bunu yavaş yavaş yapmanızdır, çünkü boyaları koymakla harcadıktan sonra geri dönüş yoktur, böylece boyaları yavaş yavaş ekleyip karıştırdığını görürsünüz. aradığınız rengi bulana kadar tüm boyayı iyice. EV BOYAMA

Diğer bir ipucu ise, eğer çok fazla boya içeren bir renk yaptıysak, zaman zaman rengi çıkarmak zorunda kalacağız çünkü boyalar aşağıda kalma eğilimindedir ve eğer karıştırmazsak, boyamaya başladığımızda ilk başta Bu bir renk olacak ve Sonuncusu, bu yüzden çok fazla boyaları olduğunda, biz boyarken onları karıştırmanız tavsiye edilir. Aynı şekilde, aynı gün boyayı bitirecek vaktimiz yoksa ve ertesi gün devam etmek zorunda kalırsak, tekrar boyamak için rengi almaya gittiğimizde mükemmel bir şekilde çıkarırız çünkü boyalar aşağı kalır.

Unutmayın ki parlak kırmızı veya turuncu, siyah veya çok koyu renk gibi renkler arıyorsak, boyalarla yapamayız, bu renklerin boyahanede yapılması gerekir

RENKLERİ ELDE ETMEK İÇİN RENKLER NASIL KARIŞTIRILIR, BOYALAR VEYA RENKLENDİRİCİLER KULLANILIR.

Son zamanlarda yazdığımız, tasarruf etmek için boyalar ve beyaz boya ile nasıl renk yapılacağını gösterdiğimiz bir makalenin ardından, bize belirli renkleri nasıl yapacağımızı soran birçok yorum aldık. Kahverengi bir renk elde etmek için hangi boyalar veya renklendiriciler kullanılmalı, pembe renk nasıl yapılır, pişmiş toprak rengi nasıl elde edilir, mor nasıl yapılır, nasıl kahverengi yapılır … Bunlar ve daha fazla soru yorumlarda zaten cevaplanmıştır, ancak Gördüğümüz gibi bize böyle ve böyle bir rengi nasıl yaratacağımızı soran daha birçok yorum var, boyaları karıştırarak hangi renkleri elde edebileceğimizi mümkün olduğunca kabaca açıkladığımız bir kılavuz makale hazırlamaya karar verdik. Onları görelim.

Yeşil renk nasıl yapılır:

Beyaz boya üzerine sarı artı mavi yeşil yapar. Sarı veya mavi miktarına bağlı olarak bir yeşil veya başka bir tane elde edeceğiz.

Limon sarısı artı beyaz boya üzerine mavi, rengi fıstık yeşil yapar

Beyaz boya üzerindeki normal sarı artı mavi, rengi yeşil yapar.

Daha önce de söylediğimiz gibi, kullandığımız sarı veya mavi miktarına bağlı olarak farklı bir yeşil tonu elde edeceğiz. Ancak yeşil olmak istiyorsanız, karıştırmanız gereken iki renk bunlar.

Turuncu renk nasıl yapılır:

Beyaz boya üzerine sarı artı kırmızı, onu turuncu yapar. Ayrıca kullandığımız sarı ve kırmızı miktarına bağlı olarak farklı bir turuncu tonu elde edeceğiz. Çok fazla kırmızı kullanırsak çok kırmızımsı bir turuncu elde ederiz, çok sarı kullanırsak turuncu ton daha açık, daha sarımsı olur. Ama aradığınız turuncu ise, sarı ile kırmızıyı karıştırmanız gerekir.

Mor nasıl yapılır:

Morun birçok tonu vardır. Leylak, menekşe, koyu mor … Ama hepsi beyaz boya üzerine kırmızı ile mavinin karıştırılmasıyla elde edilir. Tüm karışımlarda olduğu gibi kullandığımız kırmızı veya mavi miktarına bağlı olarak daha kırmızı veya daha mavimsi bir mor elde edeceğiz.

Pembe nasıl yapılır:

Pembe, kırmızı boyanın beyaz boyaya karıştırılmasıyla elde edilir. Ne kadar çok kırmızı renk eklersek, pembenin tonu o kadar güçlü olur.

Mavi renk nasıl yapılır:

Mavi renk, mavi ve beyazın karıştırılmasıyla elde edilir. Açık mavi istiyorsak, biraz mavi ton ekleyeceğiz ve ne kadar koyu istersek o kadar çok mavi tonu beyaza çevirmemiz gerekecek.

Turkuaz rengi nasıl yapılır:

Turkuaz, mavi ve sarı renklerin bir çeşididir, bu nedenle bu rengi elde etmek için mavi tonu beyaz boya üzerine az miktarda sarı ile karıştırıyoruz.

Kahverengi renk nasıl yapılır:

Kahverengi boyalar veya renklendiriciler olduğu için kahverengiye birkaç yolla ulaşılabilir.

Bu nedenle, koyu kahverengi veya kahverengi lekenin beyaz boya üzerine karıştırılmasıyla veya mavi, sarı ve az miktarda kırmızı boyanın karıştırılmasıyla elde edilebilir.

İstediğimiz kahverenginin tonuna bağlı olarak az çok boya ekleyeceğiz. Beyaz üzerine biraz koyu kahverengi veya kahverengiyi karıştırarak yumuşak bir kahverengi arıyorsak, açık kahverengi elde ederiz, daha koyu kahverengi istiyorsak beyaz üzerine daha fazla kahverengi veya kahverengi ton ekleyebiliriz.

Hardal rengi nasıl yapılır:

Koyu sarı renk, boya üzerinde kullanılacak koyu sarı bir renk tonu olduğundan çeşitli şekillerde de elde edilebilir.

Bu nedenle, koyu sarı bir renk elde etmenin en kolay yolu, beyaz boya üzerine koyu sarı boyayı karıştırmaktır.

Diğer yol sarıyı, siyahın küçük bir bölümünü ve biraz mavi ve kırmızıyı karıştırmaktır. Bu yol daha karmaşık, ancak bu renklerde biraz boya kalmış olabilir. Eğer öyleyse, bu karışımla koyu sarı bir renk elde edersiniz. Değilse, koyu sarı bir leke satın alıp beyaz boyayla karıştırmak en iyisidir.

Fildişi rengi nasıl yapılır:

Fildişi rengi çeşitli şekillerde de elde edilebilir. En basit olanı, beyaz boya üzerine bir tutam kırmızı veya sarı (aradığımız fildişi rengine bağlı olarak) koyu sarı leke koymaktır.

Diğer bir yol ise beyaz ile siyahın eşit kısımlarının artı büyük bir kısmı sarı ve bir tutam kırmızıyı karıştırmaktır. Bu form elbette daha karmaşık olmasına rağmen.

Et rengi nasıl yapılır:

Et rengi çok belirsiz bir renktir, çünkü et rengi çok iyi tanımlanmamıştır, ancak kırmızı boyayı beyaz boya üzerine birkaç damla koyu sarı veya sarı boyayla karıştırarak yaklaşık olarak bir ten rengi elde edebiliriz.

Gri renk nasıl yapılır:

Gri, elde edilmesi en kolay olanıdır, sadece beyaz boya ve siyah lekeye ihtiyacımız var. Eklediğimiz siyah ton miktarına bağlı olarak daha açık veya daha koyu bir gri elde edeceğiz. Ne kadar çok siyah kullanırsak, gri o kadar koyu olur.

Kırmızı renk nasıl yapılır:

Kırmızı yapmak için beyaz boya ve kırmızı boyaya ihtiyacımız var. Asla saf bir kırmızı elde edemeyeceğiz, çünkü bunun için şeffaf veya yarı şeffaf bir tabana sahip boyaya ihtiyacımız olacak. Ancak kırmızı boyanız ve beyaz boyanız varsa kırmızımsı bir ton elde edebilirsiniz.

Bunlar en çok kullanılan renkler, herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa yorum bırakabilirsiniz ve cevaplamaktan veya dinlemekten memnuniyet duyarız. Hazırladığımız bu karışımları mat plastik boya ile yaptık. Ayrıca saten veya parlak boya üzerinde de çalışırlar, ancak sonuca açıkça parlaklık eklenmelidir. Ayrıca evrensel lekeler kullanılarak yağ bazlı boyaların üzerine de uygulanabilir. Ancak unutmayın, su bazlı boyaları (plastik) yağ bazlı boyalarla (sentetik emayeler) asla karıştıramazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yakar

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam ayda ne kadar tüketiyor? modeli enerji sınıfı soğuk tüketim ısı tüketimi Güç...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleş...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak konut içlerinde aynalar ve kullanımları. Ayna, içinde bulunduğu odanın ışığı,...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır?

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer işleri ile aşırı yükü olan insanlar her zaman bir mola vermek için bir fır...

Dış cephe mantolama nedir hangisi daha iyi Dış cephe mantolama nedir hangisi daha i...

Yapacağımız ilk şey, mantolama nedir şu anda ele aldığımız kaplama teriminin etimolojik kökenini belirlemeye devam etmektir. Spesifik o...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Klima aylık ne kadar yakar Klima aylık ne kadar yaka...

Klima tüketimi Klima bana aylık ne kadara mal olur? Klimam a...

İç mekandaki aynalar, fikirler ve yerleşim kompozisyonları İç mekandaki aynalar, fik...

Farklı fonksiyonel alanların özelliklerini dikkate alarak ko...

Hostelworld nasıl çalışır? Hostelworld nasıl çalışır...

Seyahat etmek hayatın önemli bir parçasıdır. İşleri ve diğer...

Pencere panjur fiyatları 2021 Pencere panjur fiyatları ...

ÖNCÜ FİRMA Model Fiyatı PİMAPEN ELEKTRIKLİ PANJUR 160 – 200 ...

Oda hava soğutucularının seçimi için öneriler Oda hava soğutucularının ...

Hava soğutucu kalitesi, sunumu, ürünün büzülme miktarı, soğu...

En İyi hava soğutucu tavsiye En İyi hava soğutucu tavs...

En İyi Hava Soğutucuları Klimaların pazarı ele geçirdiği yad...

Çamaşır makinesi su alıyor ama dönmüyor Çamaşır makinesi su alıyo...

Çamaşır makinesi dönmüyor: nedenleri ve sorunun aranması Çam...

Sukulent türleri ve çiçek açan türleri Sukulent türleri ve çiçek...

 Sukulentleri keşfetmek Sulu meyveler veya sulu meyveler, su...

Dış cephe mantolama nedir hangisi daha iyi Dış cephe mantolama nedir...

Yapacağımız ilk şey, mantolama nedir şu anda ele aldığımız k...

Yerli oyun şirketi rollic games satıldı Yerli oyun şirketi rolli...

Zynga, Hızla Büyüyen Hiper Günlük Oyunlar Sektöründe Lider o...

Oturma Odası Dekorasyonu HABERLERİ