Kullanılmış yıkayıcıyı suyla temas etmeden kontrol edin

Çamaşır makinesini kontrol edinMakinenin yıkama programlarını ancak su kaynağına bağlıyken test etmek mümkündür. Bununla birlikte, soru ortaya çıkıyor, ev alırken veya teslim edilirken çamaşır makinesinin nasıl kontrol edileceği, çünkü bu yapılmazsa, çalışmayan malları satın alabilirsiniz. Aslında, çamaşır makinesini kontrol etmek, bunun nasıl yapılacağına özel dikkat gerektirir, hadi tartışalım.

Neyin kontrol edilmesi gerekiyor?

Çamaşır makinesinin ilk muayenesi, satın aldığınız mağazada yapılmalıdır. Kontrol etmek gerekir:

  • Hasar ve kusurlar için muhafaza.
  • تبل
  • Bir ağa bağlandığında çalışabilirlik;
  • Garanti kartının mevcudiyeti ve doğru doldurulması.

Çamaşır makinesi mağaza çalışanları tarafından teslim edildiğinde ayrıca muayene edilirler:

  • Tüm bileşenlerin kullanılabilirliği;
  • Bacaklar.
  • Drenaj ve giriş hortumunun güvenliği.
  • Taşıma vidaları yerinde;
  • Kusurlar için muhafaza.

Cihazı evinize teslim ettirecekseniz, satın aldığınız yerde hemen yukarıdaki maddelere dikkat edin.

Dış denetim

Bir mağazada çamaşır makinesi seçerken, ilki onu her yönden incelemektir. Makine gövdesinde ezik, ezik, inatçı lekeler ve kir olmamalıdır. Tambur deliğini kontrol edin, kapatın ve açın. İyi kapanmalı ve sorunsuz açılmalıdır. Kolluğu yırtık olup olmadığını kontrol edin.

Davul kontrolüDeterjan tepsisini kontrol ettiğinizden emin olun, çekip kontrol edin. Merdivenlerin altındaki deliğin kokusunu al. Yeni arabanın kokusu olmamalıdır. Kullanılan cihazda toz veya parlatıcı kokusu alınabilir. Ancak küf veya başka bir çürüyen koku kokusu alırsanız, o zaman böyle bir makine almamalısınız.

Dış muayene için, yıkayıcı tamburuna dikkat ettiğinizden emin olun. Hassas ve ipeksi çamaşırların yıkanması yırtık çamaşırlar şeklinde bir soruna dönüşmemesi için iç yüzeyinin tamamen pürüzsüz olması gerekir. Bu muayene naylon çorap ile yapılabilir. Elinize koyun, silindirin yüzeyi boyunca çekin, eğer depolama aynı kalırsa, nefes almadan, o zaman her şey yolundadır. Ayrıca, nasıl döndüğünü, boşluk olmadığını, iyi ortalandığını ve yatakların takılı olduğunu görmek için silindiri elle çevirin.

Önemli! Kontrol panelindeki düğmeleri kontrol ederek onlara basmayı deneyin. Boğulmamalısın.

Bir ev tipi daktiloyu teslim ederken, derhal şanzıman vidalarını kontrol edin, makine sadece sizinle birlikte teslim edilebilir. Şanzıman cıvatalarının çıkarılıp çıkarılmadığını kontrol edin, cihazın onarım sürecinde olması mümkündür. Ek olarak, tüm bacakların varlığını ve bütünlüğünü kontrol etmeniz gerekir. Kullanılmış bir çamaşır makinesi satın alırken püskürtme uçlarını kontrol etmenizi isteyebilirsiniz. Kaba delikler kısa süre içinde patlayabilir, bu durumda onarım önlenemez.

Belgeleri ve bileşenleri kontrol edin

Bir sonraki adım, bileşen seçimidir. Bu durumda hortumların varlığı kontrol edilir: tahliye ve hacim. Fabrika hortumunun uzunluğunun sizin için yeterli olup olmadığını önceden görün, daha uzun bir süre için başka bir hortum satın almanız gerekir. Ayrıca, taşıma cıvatalarının delikleri için plastik tapalar cihazla birlikte verilmelidir.

Çamaşır makinesi belgeleri talimatlar ve bir garanti kartı içerir. Kupon, satın alma tarihini belirtmeli ve damgalamalıdır. Bu belgenin ve herhangi bir bileşenin bulunmaması durumunda, garanti kapsamında onarımlar reddedilecektir.

Çamaşır makinesi için belgeler

Performansı kontrol edin

Çamaşır makinesinin mağazadaki çamaşırlar açısından çalışabilirliğini incelemeyeceksiniz, ancak tek tek bileşenlerinin çalışmasını kontrol edebilirsiniz. Bunun için su ile temasa geçilmesine gerek yoktur. Her şeyden önce, cihazın ağa bağlandığında çalışıp çalışmadığını kontrol ederler. “Sirkülasyon” modunu seçmek ve drenaj pompasının nasıl çalıştığını ve silindiri nasıl döndürdüğünü takip etmek gerekir.Isıtma elemanı çalışıyorsa bu şekilde (susuz) kontrol edin, çalışmaz, ancak pompanın çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

Gyro modu

Önemli! Çamaşır makinesini kışın teslimat görevlisinin yanında evde çalıştırmaya değmez, makinenin odadaki sıcaklığı yükselene kadar bekleyin.

Su ile temas ettikten sonra ünitenin daha fazla çalışması kontrol edilmeli ve cihaz çeşitli modlarda test edilmelidir. Ne kadar ciddi bir arıza tespit edilirse, mal için para alma veya benzer bir ürünle değiştirme şansınız o kadar yüksek olur.

Çamaşır makinesini tavsiyelerimize göre dikkatlice incelerseniz, düşük kaliteli mal satın alma riski azalacaktır. Satın alırken kullanılmış bir yıkayıcının kontrol edilmesiyle ilgili ayrıntılar için, Kullanılmış Yıkayıcı Nasıl Seçilir başlıklı makaleyi okuyun. İyi bir alışverişin var!