Küçük oturma odası fikirleri

Herkes büyük bir oturma odası ile kutsanmamış ve eğer bu talihsiz ruhlardan biriyseniz, Checopie iç mimarlarının söylediği gibi bu küçük oturma odası dekor fikirlerini not etmelisiniz . 2019’da oturma odanızda ekstra alan oluşturmak ve daha geniş hissetmesine yardımcı olmak için kullanabileceğiniz birçok küçük oturma odası tasarım fikri var.

İster bir bütçeyle küçük salon fikirleri isterse de yerden tasarruf etmek için akıllı fikirler olsun , bu hackler alanınızı kolaylıkla dönüştürmenize yardımcı olmalıdır.

Sanata Geçmeyin
küçük salon fikirleri sanat

İster çevrimiçi sanat baskıları kaynağı yapın, ister nihayet çerçevelenmiş parçaları sevin, ya da beklenmedik heykelsi unsurlar getirin, ifadesiz sanat eserleri olmadan hiçbir oda tam olarak hissedilmez ve küçük oturma odanız bir istisna değildir.

Ve oturma odanızı gerçekten canlandırmak için, cesur renkler ve daha fazla kişilik için büyük ölçek kullanın. Aslında, yukarıda yer alan oturma odasının odayı tanımlayan çerçeveli tekstiller olmadan ne kadar küçük hissedeceğini düşünün.

Bir Vurgu Duvarı Düşünün
vurgu duvar küçük oturma odası fikirleri

Tıpkı sanat gibi, küçük bir oturma odasını dönüştürmek için bir vurgu duvarı harika bir fikirdir. Birincisi, çalışacak canlı bir odak noktası var, ama daha da iyisi, oturma odanıza ihtiyaç duyduğu derinliği ve kişiliği ödünç vereceği gerçeğidir.

Yeni boyanmış bir vurgu duvarından hoş bir baskı ile kaplanmış olana kadar, benzersiz göz alıcı renkler elde ederek vurgu duvarınızın kendisi için konuşmasına izin verin. Ve bir duvarın küçük bir kısmı olduğundan, çok fazla iş yapmadan veya küçük bir servet harcamak zorunda kalmadan kolayca trend olarak yeniden boyayabilir veya kurtarabilirsiniz – şimdi bu akıllıca bir hack!

Windows’a Odaklanma
ilham verici küçük salon fikirleri

Herhangi bir odanın büyüklüğü ve ölçeği söz konusu olduğunda ışık çok büyük bir fark yarattığından, sahip olduğunuz pencereleri avantajınıza kullanın ve ışığın içeri girmesine izin verin. büyük bir mobilyayı doğrudan önlerine koymak.

Pencere tedavileri söz konusu olduğunda, sırf ve katmanlı yerden tavana perdeler, tavanlarınızı gerçekte olduğundan çok daha yüksek hissettirecektir. Ve oturma odanız pencerelerde kısaysa, sofistike ve gıpta edilecek bir görünüm için tüm duvarı daha koyu perde panellerle kaplayarak tüm pencerelerin görünümünü kolayca taklit edebilirsiniz.

Geçiş Yapın
geçici küçük salon fikirleri

Gözün hareket etmesini sağlayacak zengin ve zarif bir görünüm için, küçük oturma odası dekor fikirleri yaşamaya geldiğinde, dekoratif unsurların bir geçiş karışımını nihai kurtarıcı olarak düşünün . Bu nedenle, sizi zorlayacak tek yönlü bir görünüm için gitmek yerine, keyifli kişiliğe sahip dinamik malların bir karışımını getirin.

Eklektik, uzak düşünün ve unutulmaz bir destek için çalışmak zorunda olduğunuz şeylerle yaratıcı olun.

Simetrinin Amacı
mobilya yerleştirme küçük salon fikirleri

Mobilya yerleştirme söz konusu olduğunda, sakinleştirici ve iyi değerlendirilmiş bir etki yaratacak simetrik bir yaklaşım benimseyin. Ve mobilyalarınızı küçük oturma odası duvarlarınıza tam olarak yerleştirmediğinizden emin olun, çünkü alan daha küçük ve daha az rahat ve samimi hissettirir.

Minimal Ol
minimal küçük oturma odası fikirleri

Denemeniz gereken en iyi küçük oturma odası dekor fikirlerini düşünürken sadece geçiş dekorunu övmüş olsak da, minimalizm için gitmek de başarısızlığa dayanıklıdır. Görünümü elde etmek için, basit bir düz renk şemasını tercih edin ve işleri eşleştirin ve desenden arındırın.

Böylece, şık, pratik tasarım öğeleri ve ince bir ruhla mekandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olurken asla stilden çıkmayacak özlü bir his yaratacaksınız.

Aynalar
küçük oturma odası fikirleri aynalar

Küçük bir oturma odasının daha büyük hissetmesine yardımcı olmak söz konusu olduğunda, aynalar genellikle ilk çağrı limanlarından biridir. Aynalar, gözü odan daha büyük bir alan haline getirmek için kandırmak, odanın etrafındaki ışığı yansıtmak ve parlaklık hissi ve ihtişam duygusu vermek için mükemmeldir.

Bir oda ne kadar parlaksa, o kadar büyük olur, bu yüzden aynalar harika küçük oturma odası fikirleri. Aynaları doğal ışığı kolayca yansıtabilecekleri bir yere yerleştirin (pencerenin önündeki gibi). Ve uygun olan diğer parlak ve metalik parçaları da yapın. Hepsinden iyisi, şık aynaları uygun bir şekilde kolayca sağlayabilirsiniz.

Dikey Boşluk
kitap sanat ekran oturma odası duvar dekor fikirleri

En iyi küçük oturma odası fikirlerimizden biri, dikey alanı avantajınıza kullanmaktır. Gözü yukarı doğru, tavana doğru çizmek odanıza yükseklik hissi verecektir (küçük oturma odası dekor fikirlerini akıllıca ele alın).

Yerden tavana perdeler, ilginç ışık parçaları veya dikey bir galeri duvarı kullanın, gözlerin yukarı doğru çekilmesine izin veren tüm bu kesmek. Dikey alanınızı kullanmak, odanızı daha geniş hissettirecek basit bir numaradır ve nadiren kullanılan bir hacktir – bu da onu evinizde benzersiz bir özellik haline getirecektir. Yapabilirsiniz Ayrıca şık bağrına sanat baskıları, görüntülemek sağlayacak ince resim raylar için opt sehpa kitapları , görsel ilgi için ve kayıt kapakları.

Açık renkler
küçük daire oturma odası fikirleri

Soluk renkler, alanınızı hafif ve parlak hissettirir ve alanınız ne kadar açık ve parlak olursa, o kadar büyük görünür ve hissedilir. Küçük oturma odası tasarım fikirleri, alan hissi yaratmakla ilgilidir ve beyaz veya açık renkli duvar kaplamaları ve mobilyalar, odanızın çok daha geniş hissetmesine yardımcı olacaktır.

Açık renk şeması, duvarlarınızın ve mobilyalarınızın birlikte karışmasına izin vererek, gözlerin şeylerin bittiği ve başladığı yerleri fark etmesini zorlaştıracak ve bu da oturma odanızı daha büyük hissettirecektir. Rahatlatıcı nötr duvar boyası, döşeme, duvar kaplamaları, yumuşak mobilyalar ve mobilyalar oturma odanızı genişletmek için bir araya gelecek.

Görünür Zemin
küçük oturma odası fikirleri döşeme

Zemininiz ne kadar çok görürseniz, küçük oturma odası fikirlerini mükemmelleştirmek söz konusu olduğunda o kadar iyidir. İhtiyacınız olmayan herhangi bir mobilyadan kurtulun, bu da yer kaplar ve odanızın daha büyük görünmesini sağlar.

Daha fazla boş alan oluşturmak için ince ayaklı mobilyaları seçin ve cam veya akrilik olan masaüstlerine gidin, böylece tüm yolu görebilirsiniz. Bunun gibi mobilyalar odanızın kesilmesini durduracak ve daha fazla zemin alanı yaratacaktır.

Hafif Mobilya
ilham verici küçük salon fikirleri

Küçük oturma odası tasarım fikirleri söz konusu olduğunda, mobilyalarınız ne kadar az yer kaplarsa, o kadar iyi olur. Daha küçük mobilya parçaları oturma odanızda daha fazla fiziksel alan yaratarak daha
büyük hissetmenize yardımcı olur .

İnce bacaklı parçalar oturma odanızda daha görünür zemin ve duvar alanı yaratacak ve aynı zamanda oturma odanızı daha geniş hissettirecektir. Tripod lambalar, kolsuz kanepeler, ince sehpalar ve yan masalar, küçük oturma odası fikirlerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olurken alan yaratmak için birlikte çalışacaktır.

Boyutu kabul
kolay küçük oturma odası fikirleri

Küçük bir oturma odasını dekore ederken, bazen çalışmak zorunda olduğunuz küçük alanı kucaklamak ve eksiklikleri hakkında gerçekçi olmak daha iyidir. Rahat ve davetkar hissederek mekanınızın ne kadar küçük olduğu ile çalışın . Cep boyutunda küçük bir oturma odası, gözün sürekli hareketini teşvik ederek daha büyük hissedebilir.

Bu nedenle, oturma odanızda ne kadar çok öğe, desen ve ilgi alanı hissederseniz, o kadar büyük olacaktır. Çok sayıda desen tanıtın ve küçük oturma odası fikirlerinizle birlikte oynayın ve küçük boyutu kucaklayın. Sohbetleri akıcı tutmak için minyon oturma odanızda küratörden esinlenmiş bir his de seçebilirsiniz.

Geniş Alan Halısı
geniş alan halı küçük salon fikirleri

Küçük bir alandaki geniş alan halısı bir odayı daha büyük hissettirir – bu çelişkili görünebilir, ancak küçük bir alanda küçük bir halıya sahipseniz, odayı daha küçük hissettirecek olan yer alanını kırar.

Bunun yerine zemine büyük bir halı yerleştirirseniz, alan yaratmaya yardımcı olan daha küçük bir halı ile yaptığınız alanın görsel çekiciliğinde aynı mola vermezsiniz. Büyük halıların kaynağı kolaydır ve bütçenizle küçük salon fikirleri arıyorsanız harikadır. Birkaç farklı desenli halı getirebilir ve ihtiyaç duyduğunuz doku ve görsel oyun için onları katmanlayabilirsiniz. Ayrıca, ayak altındaki konfor yadsınamaz.

Ölçekle Oyna
küçük oturma odası fikirleri ölçeği

Küçük oturma odası dekor fikirlerinizi bir araya getirmek için büyük boyutlu öğeler kullanmak, alanınızın hissini artırmaya yardımcı olacaktır. Küçük bir alanda çok sayıda küçük eşya, oturma odanızı daha küçük hissettirebilir, çünkü dağınık bir his yaratır.

Büyük eşyalar küçük bir alanda iyi çalışır, tıpkı büyük bir kilimin bir odanın daha büyük görünmesine ve hissetmesine yardımcı olduğu gibi, büyük mobilya eşyaları ve ilgi alanları bir odanın daha büyük hissetmesine yardımcı olacaktır.

Çok Amaçlı Mobilya
çok amaçlı küçük salon fikirleri

Küçük bir oturma odasının daha geniş hissetmesine yardımcı olmanın basit bir yolu, içindeki mobilya miktarını azaltmaktır. Ancak tüm mobilyalarınıza ihtiyacınız varsa, bu nasıl mümkün olur? Çok amaçlı mobilyalarla,
işte böyle. Çok kullanımlı mobilyalar, mobilyalarınızla yaratıcı olmanıza ve bu fikirlerle becerikli olmanın keyfini çıkarmanıza izin verdiği için en sevdiğimiz küçük oturma odası fikirlerimizden biridir.

Altında depolama bulunan bir sehpa, ekstra oturma, depolama, bir tabure ve bir sehpa olarak ikiye katlanan bir osmanlı. Yan sehpa, bitki sehpası veya lamba sehpası olarak kullanılan daha az kullanılmış ürünler içeren istiflenebilen depolama gövdeleri – olasılıklar sonsuzdur.

Doğrusal Tasarım
küçük salon fikirleri mobilyalar

Doğrusal tasarımlar, küçük salon fikirleri söz konusu olduğunda yapı sağlar. Doğrusal düzenlemeler, alanınızın gerçekte olduğundan daha büyük hissettirerek uzunluk ve genişliğin yanılsamasına yardımcı olacaktır.

Bu, büyük bir açıklama yapma parçası ya da biraz daha ince bir şey olabilir. Kalın çizgili duvar kağıdını, nötr çizgili halıyı veya doğrusal bir şekilde yerleştirilmiş mobilyaları düşünün – bunun gibi küçük oturma odası dekor fikirleri doğru bir şekilde alınıp uygulanır.

Çevre Rafı
zarif küçük oturma odası fikirleri

Çevre rafı, küçük oturma odası fikirlerini düşünürken alan hissi eklemenin şık bir yoludur. Görüntülemek istediğiniz dekoratif koleksiyonlara sahipseniz, ancak oturma odanızda dağınık bir hissi azaltmaya hevesliyseniz, bir çevre rafı harika bir çözümdür.

Bu, öğelerinizin odanızı daha küçük hissetmelerini sağlayabilecekleri için alanınıza girmesini önleyecektir, ayrıca, basit ve düşük maliyetli yürütülmesi nedeniyle küçük salon fikirleri için ucuzdur.

Yüzer Depolama
küçük salon fikirleri raflar

Yüzen depolama, küçük oturma odanızda başka türlü boşa giden alanı kullanmanın etkili bir yoludur. Basitçe söylemek gerekirse, onu sağlayarak alan hissi yaratır. Mobilyalarınız zemine ulaşmazsa, odanızın mümkün olduğunca büyük hissetmesine yardımcı olacak şekilde daha fazla zemin alanınız olur.

Duvar alanını kendi yararınıza kullanmanızı sağlayan yüzer raflar ve küçük oturma odası fikirlerini en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olarak, oturma odanızdaki dağınıklığı azaltırken geniş bir his verir.

Yuvalama Tabloları
küçük salon iç tasarım fikirleri

Yuvalanan yan masalar, küçük ve zorlu bir alandan en iyi şekilde yararlanmak için mükemmeldir – hatta sehpanızdan kurtulabilir ve birkaç küçük yan masa ile değiştirebilirsiniz. Yuvalama masaları, zemininizdeki alanı temizlemek için onları değerli yuva alanlarından tasarruf etmenizi sağlar.

En iyisi, şu anda ihtiyacınız olan her şeyi karşılamak için onları kolayca hareket ettirebilmenizdir. Bunun gibi küçük oturma odası fikirlerinin uygulanması kolaydır ve biraz araştırma yaparak, küçük bir oturma odası fikirlerini böyle bir bütçeyle kolayca yönetebilirsiniz.

Bir cevap yazın