Kriterlere göre çamaşır makinesi seçimi – ipuçları

Bir çamaşır makinesi seçinÇamaşır makinesi alırken hemen hemen herkes seçim problemi ile karşı karşıyadır. Hangi büyük satış noktası, aynı anda birkaç markanın düzinelerce çamaşır makinesi modelini sunuyor ve gözlerinizin önünde birbirinden çok farklı görünmeyen yüzlerce iyi “ev asistanı” varken bunu nasıl seçeceksiniz? Tek bir çıkış yolu var – bir çamaşır makinesi seçmek, parametrelerini değerlendirmek ve bunun nasıl yapılacağını bu makalede anlatacağız.

Neye odaklanmalı?

Yeni bir çamaşır makinesi seçmek için bir ev aletleri mağazasına gittiğinizde, böyle bir seçim için kriterlere zaten karar vermelisiniz. Rastgele giderseniz, satıcılar muhtemelen sizi işleyecek ve istediğiniz şeyi satın almayacaksınız, ancak ticaret katı sponsorluk yöneticileri tarafından “emilirsiniz”. Ev aletleri satıcıları hakkında kötü konuşmak istemiyorum ama arkalarında bir hata var.

Çamaşır makinesi nasıl alınırÇamaşır makinelerinde ne arayacağını bilen ve bir şeyi anlayan eğitimli bir alıcıyı aldatmak çok daha zordur. Bir çamaşır makinesinin potansiyel alıcısı neye rehberlik etmeli, hangi teknik parametreler dikkatini çekmelidir? Öncelikle ilginizi çekmesi gereken başlıca parametreler olan öncelik kriterleriyle başlayalım.

 • fiyat. Potansiyel çamaşır makinesi alıcılarının büyük çoğunluğu varlıklı değil ve satın alımlar için mümkün olduğunca az harcama yapmak istemeleri şaşırtıcı değil. Buradaki en önemli şey, kendinizi kaptırmamak ve her pahalı arabanın paraya değmediğini ve her ucuz çamaşır makinesinin ilginizi hak etmediğini unutmayın.
 • Boyutlar. Çamaşır makinesinin seçimi genellikle boyutuyla ilgilidir. Bir banyo veya dar bir mutfak için uygunsa, alıcılar ekipmanın birçok kusuruna katlanmaya hazırdır. Onların nedenlerinden dolayı, küçük bir banyoda en azından bir çamaşır makinesi olsun, hiç olmayacaksa ve bu düşüncelerin bir nedeni var.
  Çamaşır makinesi boyutları
 • Güvenilirlik. Çamaşır makinesi güvenilirliği göreceli bir kavramdır. Birisi markanın güvenilirliğine karar verir, birisi modelin kurulduğu yerdir ve sadece birkaçı “ev asistanı” nın güvenilirliğini ve genel dayanıklılığını etkileyebilecek nesnel kriterleri değerlendirir.
 • Görünüş. Değerlendirilen parametreler arasında son yer çamaşır makinesinin görünümü değildir. Çoğu zaman, modern kullanıcılar, teknik özelliklerine dikkat etmeden, sıradışı ve güzel bir tasarıma sahip teknolojiyi seçerler.
 • işaret. Çamaşır makinesi markasının seçimi büyük ölçüde popülerliği ve reklamından kaynaklanmaktadır. Genellikle bu teknolojinin hiçbir şeyi temsil etmediği, ancak örnekleri TV ekranlarından çıkmadığı ve kullanıcılar tarafından seçildiği görülür, çünkü reklam bilgileri zihninde iradeye aykırı yerleşir, bu yüzden çoğu zaman müşteri davranışıyla ilgilenir.

Dikkat edin! Çoğu zaman, çamaşır makinesinin markası, üretim yeriyle ilişkilendirilir, örneğin, Bosch Bosch çamaşır makinesinin mutlaka Almanya’da monte edildiğine inanır, bu da iyi olduğu anlamına gelir, aslında, buna rehberlik etmemelisiniz, çünkü montaj ülkesi herhangi bir şey olabilir.

 • Çamaşır makineleri için promosyonlar ve indirimlerPaylaş. Çoğu zaman, satıcılar çeşitli promosyonlar, satışlar ve ödül programları düzenleyerek alıcıları yönlendirirler. Çoğu zaman, başarısız veya eski çamaşır makinesi modellerini tamamen zorlamaya çalışarak iyi bir indirim sunarlar. Alıcı fiyata indirimli olarak bakar, ucuz bir çamaşır makinesi satın alma konusunda heveslidir ve herhangi bir mülk hakkında düşünmeyi unutur, gözlerinin önünde sadece büyük bir indirimle bir fiyat vardır.

Bir çamaşır makinesinin belirli bir seçeneği seçerken dikkat etmeniz gereken temel özelliklerinin yanı sıra çok önemli olabilecek ek kriterler de vardır.Herhangi bir şekilde görmezden gelmek imkansızdır, bu yüzden önce bunlardan bahsedelim sonra da makalenin ilerleyen paragraflarında “genişletin”.

 1. İndirme türü.
 2. Davul tasarımı ve kapasitesi.
 3. Çalışma sırasında gürültü çıkıyor.
 4. Fonksiyonların ve programların sayısı ve konfigürasyonu.
 5. Yönetim özellikleri.

Yıkayıcı kapağı nerede?

Üstten veya önden yüklemeTüm modern çamaşır makineleri iki türe ayrılabilir: üstte bir sunroof bulunan dikey yükleyiciler ve ön duvarda bir sunroof bulunan yatay yükleyiciler. Bazılarına göre, gelecekteki otomobillerini ilk bakışta yükleme konusu çok önemli görünmüyor, ancak düşünürseniz, bu çok önemli bir parametredir.

 • Kiler veya banyodan dar bir odaya girecek kadar dar bir çamaşır makinesi arıyorsanız, gövdesi birçok yatay çizgiden daha dar olduğu için dikey yüklü bir çamaşır makinesi seçmek daha iyidir.
 • Yatay bir yük yıkama makinesi, dikey çizgiler olarak yalnızca bağımsız olduğu zaman bir lavabonun veya tezgahın altında tutabilir.
 • Yükleme türü genellikle silindir boyutu ve fiyatı ile ilgilidir. Üstten yüklemeli rondelalar genellikle yatay hatlardan daha pahalıdır ve çeşitli nedenlerden dolayı daha az geniştir.
 • Dikey yüklemeli makinelerde bükmenize gerek olmadığı için çamaşırları katlamanız kolaydır. Öte yandan, önden yüklemeli bir yıkayıcı seçerseniz, rafta olduğu gibi üst kapağına da farklı tozlar ve deterjanlar yapabilirsiniz.

Yatay yükleme makinesi

Bilginize! Delik konumu, çamaşır makinesinin görünümünü büyük ölçüde etkiler. Dikey çizgiler genellikle rustik görünürken, yatay yükleyiciler teknik estetik idealinin bir yansıması olabilir.

Tambura bakıyoruz

Geniş bir aileniz varsa ve buna bağlı olarak, sık sık çok ve daha sık yıkamanız gerekiyorsa, o zaman büyük miktarda 8 veya daha fazla kilogram çamaşır içeren bir çamaşır makinesine ihtiyacınız vardır. Büyük tamburlu bir makineye, genellikle 4,5 ila 6 kg’lık bir yük ile varillerde uzanamayan taş ve boyut nesneleri yıkarken de gereklidir. Uzmanlar bu konuda ne tavsiye ediyor?

Silindir hacmi

Belirli bir model lehine karar vermeden önce, sık sık yıkadığınız şeylerin kompozisyonunu ve sayısını hesaplamanızı tavsiye ederler. Çoğu durumda, 8 kg’lık bir tambur kapasitesi yeterlidir – büyük bir şeyi ve gerekirse çok sayıda küçük çamaşırları yıkayabilirsiniz.

Tamburun içini kontrol edin ve hissedin. Hücreler ve kapasitörler pürüzsüz ve eğimli olmalıdır, çelik veya plastik bir çapakta paslanma hissederseniz, bu rondelayı seçmemelisiniz.

Gürültülü mü yoksa sessiz mi?

Gürültülü çamaşır makinesiBirçok alıcı, çamaşırları doldurabilmek ve geceleri yıkamaya başlamak için sessiz bir “ev asistanı” seçmek ister. Ancak birçok model gece kullanım için çok gürültülüdür. Ve bazı çamaşır makineleri o kadar gürültülü ki, onları gün içinde kullansanız bile, küçük çocukları ve komşuları korkutuyorsunuz, çünkü hepsi sıkma sırasında dönüyor.

Böyle bir korumaya girmemek, ancak gürültüyle ilgili sıradan bir çamaşır makinesi seçmek için, modelin açıklamasına dikkatlice bakın. Modelin açıklamasında her zaman üreticiler yıkama sırasındaki gürültü seviyesini ve dönüş sırasındaki gürültü seviyesini desibel cinsinden belirtir. Sıkma döngüsü sırasında gürültü seviyesiyle ilgileneceğiz, çünkü şu anda genellikle en büyüğüdür.

Bu nedenle, eğirme sırasında ilgilendiğiniz çamaşır makinesinin modeli 80-85 dB’den fazla üretirse – farklı bir teknoloji seçmek daha iyidir, çünkü eğirme sırasındaki normal gürültü 70-75 dB aralığındadır. Dönerken 60-65dB üreten bir model bulursanız daha iyi olur, ancak bu durumda düşük hızda dönme olasılığı daha yüksektir, bu da iyi değildir.

dikkatli ol! Bazı vicdansız çamaşır makinesi üreticileri, model açıklamasında yanlış verileri gösteriyor. Özellikle, sıkma döngüsü sırasında cihazın gürültü seviyesi. Mümkünse, satın almadan önce çamaşır makinesinin nasıl çalıştığını dinlemek en iyisidir.

Fonksiyonlar ve Programlar

Bazıları, bu veya bu modelin kaç işlevi ve programı olduğunu hesaba katarak yeni bir çamaşır makinesi seçmeye çalışır. Ve maksimum sayıda program ve işleve sahip bir cihaz modeli bulduğunuzda, alın. Bu ne kadar haklı?

 1. Belirli bir çamaşır makinesinin ek ve sıra dışı yıkama programları ve işlevleri için daha fazla para ödemeniz gerekecektir.
 2. Bir makine ne kadar çok işlev ve yazılıma sahipse, elektroniği o kadar karmaşık ve başarısız olma olasılığı da o kadar yüksektir.
 3. Modern çamaşır makinelerinin reklamı yapılan işlevlerinden bazıları pratik anlamda tamamen yararsızdır, ancak bir maaş ödemek zorunda kalacaklar.. Soru, neden?

Fonksiyonlar ve Programlar

Bu durumda tavsiyemiz şu şekildedir – istediğiniz çamaşır makinesinin modeline dahil edilen işlevleri dikkatlice inceleyin. Yalnızca kendiniz için gerçekten neyin gerekli olduğunu belirleyin ve ardından buna göre “Ev asistanı” nı seçmeye çalışın. Vakaların% 95’inde aşağıdaki yıkama programlarına ve işlevlerine gerçekten ihtiyaç vardır:

 • Hızlı yıkama (30 dakika içinde);
 • Sentetikler.
 • Hızlı pamuklu yıkama.
 • Yabancı giysiler.
 • ayakkabılar.
 • Nazikçe yıkayın.
 • durulama.
 • dönen.
 • Çoçuk kilidi;
 • Kolay ütüleme.
 • Yarım yük.

Böyle bir işlevin, örneğin Eco Bubble’ın etkinliği kanıtlanmamıştır, bu nedenle, bize göre ek bir maliyet ödemenin faydası yoktur.

Yönetim

Kontrol yıkamaBir çamaşır makinesi seçerken, çalıştırmanın ne kadar kolay olduğunu bilin. Her bir düğmenin ve her bir işaretleyicinin Rusça olarak imzalandığı, bilgilendirici kontrol panellerine sahip makine modelleri tercih edilmelidir. Cihazın yıkama programının ilerlemesini güvenilir bir şekilde gösteren bir ekranı varsa, o zaman çok kullanışlıdır.

İdeal olarak, kullanıcı tarafından sağlanan tüm işlevler sezgisel olarak etkinleştirilmelidir. Karmaşık kodlar ve tuş kombinasyonları yoktur, bu sadece istisnai durumlarda mevcut olmalıdır. Bu bağlamda, Kore markalarının çamaşır makineleri kullanıcı için en erişilebilir, İtalyan markaların çamaşır makineleri ise en az anlaşılanlardır.

Sonuç olarak, bir çamaşır makinesi seçmeniz gereken bir parametre listesine sahip olduğumuzu not ediyoruz. Yukarıdaki bilgilere sahipseniz ve bu sorunu anlamak istiyorsanız, hiçbir ev aletleri satıcısı sizi kandıramaz. İyi bir alışverişin var mı?