Kristal bardaklar nasıl yıkanır ve temizlenir

Gerçekte bu sorunun cevabı çok basit olsa da, çok düşünebiliriz: bulaşık makinesi. Hayır, çıldırmadık ve narin gözlüklerinizi elle yıkamazsanız riske atmayacaksınız. Bugün size bunu göstermek istiyoruz, Tavsiyemize uyur ve uygun önlemleri alırsanız, bulaşık makinesi bunlarla ilgilenme konusunda harika bir müttefiktir..

Bulaşık makinesinde kristal bardak yıkama

Kristal bardakları bulaşık makinesine güvenle koyabilirsiniz, evet, hiçbir şekilde değil. İdeal olarak yaparsın yıkama işlemi sırasında güvenli ve sağlam tutan iç sepetler ve uygun destekler. Belirli aksesuarları seçebilirsiniz bunun gibi, alt sepette veya sepetlerde en fazla dört bardak yıkamaya izin verir bunun gibi, şarap veya cava bardakları için tasarlanmıştır.

Bu tür aksesuarlara sahip değilseniz, bardakları bulaşık makinesine koyduğunuzda şunu bilmelisiniz: yıkama sırasında çarpmaları önlemek için yeterince ayrılmalıdırlar. Onları üst sepete koyun ve onları sabitlemek ve sabitlemek için çubukları kullanın.

Yerine geldiğinde, döngüyü başlatma zamanı. İdeal olarak, belirli programları kullanın Bosch bulaşık makinelerinde bu parçalar için ayrı ayrı yıkayın ve Düşük sıcaklık kullanan ve kuruma süresini artıran ’40ºC’ bardaklar. Narin yemeklerinize özen göstermek en iyi seçenektir. Ayrıca Ekstra Parlaklık fonksiyonu programı tamamlayacak ve ilk günkü gibi bulaşıkların parlaklığını korumanıza olanak sağlayacaktır.

Bulaşık makinenizin belirli bir programı yoksa, anahtar şu kısa yıkama döngüleri ve çok yüksek sıcaklıklarBulaşıkları temizleyen kaliteli bir deterjana ek olarak.

kristal bardakları yıka

Bulaşık makinesinde su sertliği

Suyun sertliğini kesinlikle bir kereden fazla duymuşsunuzdur, ancak neyi ifade ettiği konusunda net olmayabilirsiniz. Bu terim, içerdiği kireç ve mineral miktarına bağlı olarak her alandaki suyu nitelemek için kullanılır, varlığı ne kadar büyükse, su o kadar serttir. Bulunduğunuz bölgenin nasıl bir yer olduğunu bilmiyorsanız, belediye binasına başvurun, öğrenmenize yardımcı olacaklardır.

Sudaki minerallerin varlığı zehirli değildir, ancak mantıksal olarak, Suyun sertliği, cihazlarınızın çalışmasını ve bulaşık makinesi olması durumunda bulaşıklarınızın ve bardaklarınızın dışarı çıkma şeklini etkileyecektir.. Onları elinize aldığınızda beyazımsı alanları olduğunu hiç gözlemlediniz mi? Sudan bulaşıklarınıza geçen kireç izleridir. Bundan kaçınmak istiyorsan, cihazınızın su yumuşatıcısını düzenlemeli ve bölgenizdeki suyun sertliğine uyarlamalısınıznasıl yapılacağını öğrenmek için kılavuza bakın. Bulaşıklarınıza daha iyi bakmanıza yardımcı olduğu için iyi bir parlatıcı kullanmanın yanı sıra.

Kireç çözücüyü düzenlemeye ek olarak, bulaşıklarınızda kireç oluşumunu önlemenin bir başka yolu da Bosch bulaşık makinesi kullanmaktır. Cam Koruması, bu doğrudan Koruma ve temizliği en üst düzeye çıkarmak için yıkama sırasında suyun sertliğini düzenler.

Kristal camlardan beyaz lekeler nasıl temizlenir

Belki de kireç izlerinden kurtulamadınız ve beyaz lekelerinizi temizlemek istiyorsunuz. kristal bardaklar Onları masaya koymadan önce endişelenmeyin çünkü karmaşık değil. Sadece yapmalısın bir kaseyi sıcak su ve beyaz sirke ile doldurun (her sirke için iki ölçü su) ve bardakları 15 dakika içine daldırın. Bunları çıkardığınızda kireç izi kalmaz.

Elbette, kullanmadan önce onları temiz sudan geçirmeyi unutmayın, aksi takdirde sirke izleri olabilir ve bu hiçbir tabak için iyi gitmez!

kristal bardakları yıka

Buğulu kristal bardaklar nasıl temizlenir

Bardaklarınız bulaşık makinesinden ıslanmış ve kurumuş su damlaları ile çıkarsa, bunun nedeni yıkama döngüsü sırasında iyi kurumamış olmalarıdır. Eğer bu olursa, aşırı nem birikir ve bulaşıkların kirli görünmesine neden olur.

Onları kaldırmak için her bir bardağı kuru bir bezle dikkatlice silin ve tekrar şeffaf hale gelecektir.. Her neyse, ideal olan, sinir bozucu damlaların oluşmasını önlemektir, bu yüzden öneriyoruz bulaşık makinesi Zeolites®hiçbir bakım gerektirmeyen ve bulaşık makinesinin tüm ömrü boyunca dayanan% 100 doğal bir mineraldir. nemi emer ve ısıya dönüştürerek daha hızlı ve verimli kurutma sağlar Bulaşıklarınızı ışıltılı bırakır. Ek olarak, elektrik faturanızdan tasarruf etmenize de yardımcı olurlar.çünkü nemi sıcak havaya çevirerek kurutma işlemi ekstra enerji sarfiyatı gerektirmez. Elde yıkamaya kıyasla bulaşık makinesine sahip olmanın su tasarrufundan bahsetmiyorum bile.

Daha iyi haber: Zeolites® her yıkamada yeniden oluşturulur, böylece yeniden doldurma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz, bulaşık makinesinin ömrü boyunca tam kapasite ile çalışırlar.

Bosch bulaşık makinesi

Bardaklarınızı bulaşık makinesine koyma korkusunu şimdiden aştınız mı? Gördüğünüz gibi, Bosch olarak size yardım etmek istiyoruz, bu yüzden Teknolojimizi en gelişmiş yıkama ve kurutmanın hizmetine sunuyoruz. Canlı #LikeABosch!

Yazar hakkında

'src =