Kravat nasıl ütülenir – Hayatınız için yenilik.

Çoğu kişi için bu, günlük hayatlarının bir parçasıdır. kravat Ofiste, o önemli toplantıda veya işten sonra özleyemeyeceğiniz yıldız aksesuarıdır. Belki de yılda sadece birkaç kez takanlar hiçbir zaman leke veya kırışıklık ile karşılaşmamışlardır. Bununla birlikte, günlük kullanımda bu durumlar çok yaygındır.

Kravatınızı ütülemeyi öğrenin

Bu yüzden panik yapmayın. En sevdiğiniz kravatı çöpe atmak zorunda kalmayacaksınız. Bosch olarak, her zamanki gibi olması için size nasıl bakılacağını anlatıyoruz. Hassas giysiler oldukları doğrudur, bu nedenle tedavi bu istilacı değildir. Nasıl ilerleyeceğinizi size anlatıyoruz.

Kravatınızı dikkatlice ütüleyin

Adım adım kravat nasıl ütülenir

En yaygın olanı oradaki kırışıklıklar. Yolculuklardan sonra, bavul ve evrak çantalarında vb. Saklanacak bağlar sonuçlara maruz kalır. Neyse ki, buharın yardımıyla ütü merkezleri onları öldürebilirsin. Aşağıda adım adım nasıl yapılacağını öğrenin:

  • Her şeyden önce, şunu okumanız önemlidir: etiket kravatın bileşimini bilmek. Bu aksesuardaki en yaygın kumaşlar ipek, polyester ve yündür. Bazıları diğerlerinden daha hassastır, bu yüzden farklı bakım gerektirirler.
  • Yerleştir kumaş Kumaşı korumak için ütü ve kravat arasında pamuk.
  • Dikkatli olmak istiyorsak düşük olması gereken sıcaklığı seçme zamanı. Hangisini kullanacağınızdan emin değil misiniz? Ütü merkezlerimiz bunu sizin için kolaylaştırır. Bir taraftan, VarioComfort ütü merkezleri dahil olmak üzere her kumaşa tam olarak uyarlanmış sekiz programa sahiptir: o, Lana ve sentetikler: Farklı bağ türleri için ideal. Öte yandan, EasyComfort ütü merkezleri Farklı kumaşları ütülemek için uygun bir sıcaklık kullanırlar. Bu şekilde önceden kıyafetleri sınıflandırmanıza gerek kalmaz.
  • Çok fazla baskı uygulamadan hafif vuruşlar yapın ve uygulayın buhar.
  • Ütüledikten hemen sonra bir perka dolaba yerleştirerek yerçekimi ütülemenin etkilerine katkıda bulunur.

Kravatınızı buharlı ütüleyin

Bağlarınıza uygun şekilde özen gösterin

Gördüğünüz gibi çok basit. Ve bazı ayrıntıları hesaba katmanın size hiçbir maliyeti olmayacaktır. Kendine iyi bak doğru bağları. İlk şey, işlemi yaparken ve geri alırken ani hareketlerden veya sarsıntılardan kaçınmaktır. çıplak. Bunu ayarlamanın ve düzeltmenin bir güç meselesi değil, beceri meselesi olduğunu unutmayın. Ayrıca, lekeleri önlemeye çalışın ve rahat bir şekilde saklamayı unutmayın: asılı ve düğüm atmadan.

Kravatınızın lekelenmesi durumunda, kravatınızı çıkarmayı denemenizi tavsiye ederiz. Mancha en kısa zamanda elle yıkama. Leke çıkmazsa, kravatı çamaşır makinesinde bulunan İpek gibi hassas bir program seçerek çamaşır makinesine koyabilirsiniz. Bosch çamaşır makineleri. Ek olarak, olası takılmaları önlemek için bir bez torba içine koymanızı tavsiye ederiz.

Diğer zamanlarda sorun bir leke değil, kravatın kızarmış yağ veya tütün gibi kokularla emprenye edildiği bir yemekte olmanız olacaktır.

Yarın size nasıl diyeceklerini göreceksiniz: “Kravat mı takıyorsunuz?” ?

Yazar hakkında

'src =