Koyu renklerde yatak odası

Koyu renklerde bir iç mekan yaratmak zorlu bir iştir. İnanılmaz derecede heyecan verici ve yenilikçi. Genellikle yatak odasının içi için açık renkler seçin ve bu yaygın bir gelenektir. Bununla birlikte, koyu tonları tercih etmek için zarif, konforlu, çekici ve sıradışı bir iç mekan yaratmak için yerleşik çerçevenin ötesine geçmeniz gerekir.

Koyu renklerin odayı görsel olarak küçülttüğü ve ıssız hale getirdiği konusunda bir yanlış anlama var. Bu doğru değil. Koyu renkleri veya seyreltik dengelerini zıt tonlarla ustaca birleştirir ve yatak odasını ışıkla doldurursanız, bu oda daha büyük görünecektir.

Koyu renkler, çok sayıda aksesuar ve mobilya sayesinde çok rahat ve rahat ama aynı zamanda harika bir yatak odası atmosferi yaratmaya yardımcı olacaktır. Öncelikle, duvarları süslemek için iyi parlaklığa sahip zengin bir renk seçin. Bu gölgenin sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu belirleyin: sıcak tonlar daha çekici ve içten, soğuk tonlar daha etkileyici. Daha sonra aynı renkte ancak daha az parlaklığa sahip dekoratif pervazları ve panelleri seçin. Bu teknik, alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olur. Farklı bitiş duvarları kullanarak yatak odasının stil yönünü ayarlayabilirsiniz. Örneğin, parlak kaplamalar odaya daha modern bir görünüm kazandırır ve mat, iç mekanda retro bir stil yaratmaya yardımcı olur. Karanlık duvarlar ışığı çok iyi emer, bu da iyi bir dinlenmeye ve iyi bir uykuya katkıda bulunur.

Küçük boyutlu bir yatak odasının, duvarların koyu rengiyle yalnızca tam bir alan aydınlatması ile birlikte iyi uyum sağlayacağı unutulmamalıdır. Oda çok az doğal ışık alırsa, lambaların bulunduğu yere dikkatlice yaklaşın. Amacınız yatak odasında sıcak, çekici ve lezzetli bir alan yaratmaktır. Karanlık duvarları olan bir odada mutlaka asılı, yatak, masa ve zemin lambalarının yanı sıra aplikler olmalıdır. Bu, yatak odasına daha gizemli, derin ve çok çekici bir görünüm kazandıracaktır.

İç mekanda koyu renklerin kullanılması, aksesuarların ek bir vurgu olacağı zarif bir alan yaratacaktır. Ve zarif bir yatak odası için çikolata kahvesi, lacivert, kömür siyahı, gri, siyah ve boz kahverengi tonları mükemmeldir. Kırmızı veya yeşilin koyu tonlarının alanı sınırlayacağını unutmayın. O zaman oda küçük görünecek, çünkü bu tür renk çözümlerinde duvarlar tüm dikkatleri sadece kendilerine çekiyor.

Koyu tonlarda yatak odası yaratmada perde seçimi önemli bir rol oynar. Pencere açıklığını süslemek için tekstiller, duvarların rengiyle tonda olmalı veya bir veya iki ton daha koyu veya daha açık olmalıdır.

Orijinal yatak odasını yaratmada bir başka engel, tavan renginin seçimidir. Düşükse, açık gölgede boyamak daha iyidir. Böylece karanlık duvarlar ile bozulmamış beyaz tavan arasında bir kontrast yaratabilirsiniz. Bu, odayı görsel olarak daha da yükseltir. Bununla birlikte, bazı tasarımcılar böyle bir kontrastın “gözü düşürdüğüne” inanıyor, bu nedenle farklı gölgeler arasında net sınırlar olmadan kademeli bir geçiş seçmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca tavanı görsel olarak yükseltir.

Koyu renkli duvarlara sahip bir yatak odası, örneğin çikolata kahvesi, parlak yatak takımlarını tamamlayacaktır. Yeşilin altın ve kırmızı renk unsurları ile lüks bir kombinasyonu, odaya rahatlık ve şıklık katacaktır. Kahverengi-kırmızı veya ceviz renkli mobilyalar, iç mekana tam olarak uyuyor. Büyük aynalar alanı artıracak ve bir gizem atmosferi yaratacaktır.

Karanlık bir yatak odasında rahatsızsanız, tek bir vurgulu duvar oluşturun ve bunu doğru mobilya ve dekorla tamamlayın. Örneğin, başlık duvarını kül siyahına ve geri kalanını pastel tonlarda boyayın: soluk pembe, vanilya, açık sarı, şeftali veya açık mercan. Siyah renk yatakları ve pencereleri süslüyor. Tekstiller pırıltılarla kullanılmalıdır: bir yatak için bir atlas ve bir pencere dekoru için – organze ve saten seçin. Mobilya, koyu renkli ahşap veya siyah boyalı, çikolata kahvesi veya gridir.

Zeminler siyah veya açık laminat ile lamine edilebilir ve sırasıyla kontrast bir halı ile gölgelendirilebilir.

Vurgulu duvarın renk düzeninde dekor da korunmalıdır. Siyah krom yüzeyli, ancak açık tonlu masa lambalarını seçin. Başucu masalarına siyah bir vazo ve kutu yerleştirin. Yatağa, hafif süslemeli siyah ve gri bir sette çok sayıda yastık koyun. Vurgulu duvarın kendisi siyah beyaz fotoğraflar veya çelik çerçevelerdeki resimlerle dekore edilmiştir. Işığı yüzeyinden yansıtarak alanı genişletmek için büyük aynayı unutmayınız.

Koyu renklerde yatak odasına Morros küçük ve mutsuz görünmüyordu, doğru renk kombinasyonlarını seçmek gerekiyor.

Siyah renk, koyu gri, sarı ve koyu bej ile birlikte iyi görünüyor. Bu renk kombinasyonu dengeli görünüyor. Siyah renk gri ile bir arada bulunur, görsel algı için daha hafiftir ve sarı ve bej lekeler, gerekli aksanlara dikkat çeker ve bir jayti dokunuşu sağlar.

Koyu mavi ve mercan. Mavi renk farklı stiller için harika. Bu aralıkta mobilya ve aksesuar seçimi çok kolaydır. Mercan – mavinin tüm tonlarıyla mükemmel uyum sağlayan yumuşak ve şehvetli bir renk. Yatak odasına mavi okyanusun tazeliğini ve derinliğini getirecek bir palet gibi.

Koyu nötr renkler: boz kahverengi, koyu kahverengi ve kül siyahı. Yatak odası atmosferini daha koyu renklerde, daha yumuşak ve sessiz hale getirecek sıcak tonlardır. Dekor olarak, daha serin ve göz alıcı bir iç mekan oluşturmak için metal öğeler – aksesuarlar, raflar, yatak ayakları – seçmelisiniz.

Açık tonlarla birlikte siyah renk. Siyah vurgulu duvar, beyaz, bej ve karamel fonunda etkili bir şekilde öne çıkıyor. Bu, bir yatak odası dekorasyonunda kullanılan en yaygın renk şemasıdır.

Koyu kahverengi, bataklık, koyu bej, gri ve bej – doğal bir yatak odası tasarımı oluşturmak için mükemmel renk kombinasyonu. Daha fazla etki için, iç mekana ahşap zeminler ve mobilyalar ekleyin. Ayrıca, hisleri tamamlamak için, bu tür doğal yatak odası dokuları ve baskıları getirin.

Koyu renklerde bir yatak odası oluştururken denemekten korkmayın, sonra evinizde lüks, zarif ve sıradışı bir köşe olacak.

Bir çikolata yatak odası oluşturabileceğinize dair video:

Yatak odasının koyu renklerde başka bir versiyonuyla ilgili video:

Yatak odanızı tasarlayın, onarın ve bitirin

 • Kategoriler
 • Renk çözümleri
 • Koyu renklerde yatak odası: nasıl yapılır ve yapılamaz

Yatak odası için bu kadar özel bir tasarımın seçimini herkes anlayamayacak. Bazılarına kasvetli ve onarılmamış görünecek. Bu nedenle çoğu insan yatak odasını açık renklerle dekore etmeyi tercih ediyor.

Ancak koyu renkli yatak odaları talep görürken, tasarımıyla ilgili değerli talimatlar vermemiz gerekiyor.

Tüm insanların tamamen farklı güzellik ve stil fikirleri vardır ve tüm ipuçlarını çözmeyeceksiniz, ancak deneyeceğiz. Koyu renkli mobilyalarla bir yatak odası tasarlamayı düşünün.

Hafif tasarım

Bu, bunun nasıl yapılmayacağına dair canlı bir örnek. Karanlık duvarlar, zeminler, tavan ve mobilyalar alışılmadık ama yine de çok iç karartıcı bir tasarım yaratır. Tek bir parlak nokta yok. Böyle bir odada uzun süre kalmak imkansızdır.

Bununla birlikte, iç kısımdaki koyu renk stil ve incelik verir. Önemli olan aşırıya kaçmamaktır. Siyaha odaklanmak en iyisidir, ancak odada açık ve kontrast renklerin olması gerekir.

Karanlık bir yatak odası için duvar kağıdı, tek renkli seçmek daha iyidir, böylece gereksiz dikkat çekmez. Duvar kağıdının yalnızca bir duvar kağıdı olduğunu ve arka planın dikkatinizi dağıtmaması gerektiğini unutmayın.

Yatak odasının içi koyu renklerde düzgün bir şekilde vurgulanmalıdır.

Hafif tasarım

Işık genel olarak harikalar yaratır. Yetkili bir ışık kılavuzu ile odanız tüm çeşitliliğini gösterecektir. Kimse bunun acımasız olduğunu söylemeye cesaret edemiyor.

Ayrıca, odayı ek bir mobilya setiyle kirletmeyin, çünkü koyu rengin metrekareyi çaldığı kanısında. Bu tasarımda minimalizme bağlı kalmak daha iyidir.

Koyu renkli mobilyalara sahip bir yatak odası güzel olabilir ve olmalıdır.Hafif duvar kağıdı yaparsanız, yani duvarları beyazla dekore ederseniz, koyu renkli mobilyalar şık ve karlı görünecek, çünkü onu vurgulayacaksınız.

Koyu mobilyalı yatak odası

Görünüşe göre, bu gerçekten bağlantılı. Uzmanlara göre, yatak odasını ancak bir psikoloğa danıştıktan sonra tasarlamak. Bence pek çok insanın uykusuzluktan muzdarip olduğu hiç kimse için bir sır değil. Buna göre, oda size gönül rahatlığı sağlayacak bir renkte çerçevelenmelidir.

Sadece bilginize güvenerek çok büyük bir hata yapabilirsiniz. Mavi renkte dekore edilmiş bir odada bulunan çoğu insan sakinleşir. Ancak bu hiç de bir gösterge değildir. Yatak odasının koyu renklerdeki içi de bir huzur dengesi işlevi görebilir. Bu bir kez daha hepimizin farklı olduğunu ve başkalarına eşit olmamamız gerektiğini kanıtlıyor.

Psikologlardan perdeler hakkında tavsiyeler var. İç mekan koyu renkte, açık tonlarda ipucu vermeden yapılmışsa, perdeleri havadar yapmak daha iyidir. Renkleri kesinlikle herhangi biri olabilir.

Sizlere koyu renk mobilyalı yatak odası iç mekanı hakkında konuşalım, anlaşılır olması için somut bir örnek inceleyelim.

Karanlık yatak odası

Gördüğünüz gibi, sıcak kahverengi bir yatak odası çok güzel görünüyor. Minimalist ve işlevsel bir mobilya seti olan doğru renk kombinasyonu, bu odayı olağanüstü zarif ve çekici kılar.

Burada sonsuza kadar kalmak istiyorum. Gördüğünüz gibi, oda bölgelere ayrılmıştır. Uyku alanı yumuşak, sıcak renklerle dekore edilmiştir. Odak noktası, ayrımcılık alanı ve ailedir. Uyku alanının zemini bile beyaz bir halıyla kaplıdır.

Bu oda biraz farklı bir şekilde tasarlanabilir. Yani, rekreasyon alanı dışındaki duvarlar, iç mekanı bozmayacağından karanlık olabilir.

Koyu renk mobilyalı yatak odası mobilyaları, daha misafirperver olmasına rağmen yalnızca tek sesli olabilir. Ayrıca odanın ana rengine bir süsleme ile de yapılabilir.

Bu tür onarımlar sadece profesyonel tasarımcılar tarafından değil, aynı zamanda kendi elleriyle de yapılabilir.. Bunu yapmak için, doğuştan gelen bir stil duygusuna veya hatta iç mekanı unutulmaz kılmak için güçlü bir arzuya sahip olmak yeterlidir.

Elbette, kafanızı çalıştırmanız ve uygun malzemeler bulmak için dükkanların etrafında dolaşmanız gerekecek. Genellikle amaçlanan hedefin önündeki bir engel, malzeme eksikliğidir. Nadiren fiyatı vardır.

Tüm dahili hatalar ve parçalanmayacağız, çünkü bu konudan sapma. Ancak, karanlık bir yatak odası tasarlamaktan sorumlu olanlar bunu düşünün.

 1. Beyaz genişler ve karanlık alanı daraltır. Bu her zaman böyle değildir. Tasarımcılar, tam tersine, açık renkleri büyük odalarda kullanma eğilimindeyken, yüksük büyüklüğündeki küçük odalarda koyu renklerle dekore edilmiştir. İç mekandaki karanlık yatak odası sıradışı görünüyor, sahibinin kişiliğini ortaya çıkarıyor ve onu arkadaşlığa zorluyor. Tekrar ediyorum, hepimiz bireyiz.
 2. Çok fazla mobilya yerleştirmeyin. Bu kısmen doğrudur, ancak her zaman işe yaramaz. Odanız renk tasarımı veya üst üste binen alçı karton ile bölgelere ayrılmamışsa bu kural geçerlidir.

Ayrım varsa, her alan kendi mobilya setini tanımlamalıdır.

Kendiniz yapın veya tasarımcılara güvenin

Burada, dedikleri gibi, size kalmış. Fonlar izin veriyorsa, o zaman bir profesyonel kiralamak daha iyidir, çünkü doğru kombinasyon hakkında bilgi dağları üzerinde çalışmaya ihtiyacı yoktur.

Onunla birlikte yatak odanızın onarımını sadece hızlı değil, aynı zamanda çok kaliteli hale getirecek yüksek nitelikli bir ekip çalışması. Başarısızlık durumunda her türlü iddiada bulunabilirler.

Öte yandan, size sözlü talimatlar veriliyor, binalara resimler ekleniyor, bu da her şeyi kendiniz yapabileceğiniz anlamına geliyor. Senin için kolaylaştırmak için koyacağız Bu makaledeki video, En iyi tasarım fikirleri ve tasarımı için talimatlardan oluşan bir seçki ile. Tabii ki bu çok daha uzun sürecek.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, bir tasarımcıya ihtiyaç yoktur, özellikle de fikirlerinizi hayata geçirmekle ilgileniyorsanız.

 • Makale hakkında yorum yapmak için giriş yapmalısınız. Merak etmeyin, hızlı.

  Karanlık karanlık tasarım yatak odaları – fotoğraf 16

  Koyu renklerde yatak odaları onarımı – Fotoğraf 10

  Karanlık yatak odası tasarımı – fotoğraf 16

  Karanlık yatak odaları – fotoğraf 9

  Koyu renklerde yatak odaları Onarımı – Fotoğraf 14

  Koyu renklerde yatak odası dekorasyonu – Fotoğraf 9

  Karanlık yatak odası onarımı – Fotoğraf 10

  Karanlık yatak odası tasarımı – fotoğraf 18

  Koyu renklerde bir yatak odası yapmak – Fotoğraf 15

  Koyu renklerde yatak odaları onarımı – Fotoğraf 13

  Koyu iç renklerde yatak odaları – fotoğraf 17

  Koyu renklerde bir yatak odası yapmak – Fotoğraf 14

  Koyu iç renklerde yatak odaları – 16 fotoğraf

  Koyu renklerde yatak odası dekoru – fotoğraf 11

  Koyu renklerde yatak odaları – fotoğraf 12

  Koyu renklerde yatak odaları onarımı – Fotoğraf 12

  Karanlık bir yatak odasının içi – fotoğraf 15

  Karanlık yatak odası tasarımı – Fotoğraf 15

  Koyu renklerde yatak odaları – fotoğraf 11

  Karanlık yatak odası onarımı – Fotoğraf 9

  İç koyu renklerde yatak odaları – 15 fotoğraf

  Koyu renklerde yatak odası dekorasyonu – Fotoğraf 8

  Koyu renklerde bir yatak odası yapmak – Fotoğraf 13

  Karanlık yatak odası tasarımı – fotoğraf 17

  Karanlık bir yatak odasının içi – fotoğraf 14

  İç karanlık yatak odası – fotoğraf 10

  Koyu renklerde yatak odası tasarımı – fotoğraf 11

  Karanlık bir yatak odasının içi,

  Koyu renklerde yatak odası tasarımı – Fotoğraf 9

  Koyu tonların tasarımında yatak odaları – Fotoğraf 15

  Koyu renklerde yatak odaları Onarımı – Fotoğraf 11

  Karanlık karanlık tasarım yatak odaları – fotoğraf 14

  Koyu renklerde yatak odası dekoru – Fotoğraf 10

  Karanlık yatak odası tasarımı – fotoğraf 2

  Koyu renklerde yatak odaları onarımı – Fotoğraf 2

  Karanlık yatak odası tasarımı – fotoğraf 13

  Karanlık yatak odası tasarımı – fotoğraf 12

  Koyu renklerde bir yatak odası yapmak – Fotoğraf 12

  Karanlık bir yatak odasının içi,

  Karanlık yatak odası onarımı – Fotoğraf 8

  Karanlık yatak odası tasarımı – fotoğraf 16

  Karanlık yatak odası tasarımı – Fotoğraf 14

  Karanlık yatak odası onarımı – Fotoğraf 7

  Koyu renklerde yatak odası tasarımı – Fotoğraf 10

  Karanlık yatak odası tadilatı – Fotoğraf 13

  Koyu renklerde yatak odası dekoru – Fotoğraf 9

  Karanlık yatak odaları – fotoğraf 8

  Koyu renklerde yatak odası tasarımı – Fotoğraf 8

  Bir yatak odası iç mekanı seçerken renk çözümü belirleyici bir rol oynar. Nitekim öncelikle renk bu odada kalmanın rahatlığına bağlıdır. Yatak odalarının koyu tonları, geniş odalar kadar mükemmeldir. Oda yüksek tavanlara sahipse, mobilyanın koyu rengi onu dengeleyecektir.