Kızlar için çocuk odasında halılar

Çocuk odasındaki halı önemli bir rol oynar: Konfor ve rahatlık yaratır, gereksiz akustiği giderir, odayı daha sessiz hale getirir, çocuğu soğuktan ve zeminden sertlikten korur. Kızlar için yerdeki bebek halıları güvenli olmasının yanı sıra tüm ihtiyaçları karşılamalıdır.

Güvenlikten bahsetmişken, her şeyden önce halıların çevresel saflığı anlamına gelir. Çocuklar halılarla en çok temas halinde olduklarından, yerde oynadıklarından, zararlı emisyonlar ve kostik boyalarla tehdit edilmemelidirler.

Kimyasal içermeyen hipoalerjenik malzemelerden halı seçmeniz gerekiyor. En iyisi halının sentetik olması veya kısa veya orta kestirme ile karıştırılmasıdır.

Bu ürünler alerjiye neden olmaz, sabit bir yük biriktirmez, basitçe temizlenir, küf oluşumuna yatkın değildir ve böcek ve bakteri üremesini desteklemez.

Kızlar için çocuk kilimlerinin tasarımına gelince, çocuğun yaşına bağlı olacaktır. Bir kız bir odada 2-3 yıl yaşıyorsa, dünyayı tanımaya yardımcı olacak çizimlerle halı parlak olmalıdır. 3 ila 9 yaş arası kızlar için halı oyun alanıdır ve 9 yıl sonra sadece bir dekor unsuru haline gelir ve odanın genel durumu ile uyumlu olmalıdır.

Boyut olarak, halılar şartlı olarak küçük (2,5 msup2’ye kadar), orta (2,5-6 msup2) ve büyük (6 msup2’den) olarak bölünebilir. Boyut seçimi doğrudan odanın büyüklüğüne ve zemindeki boş alanın mevcudiyetine bağlıdır.

Bu durumda mutlaka odada tek bir halı bulunmalıdır. Örneğin, küçük bir halı bir yatağın yanına veya bir giyinme odasına yerleştirilebilir ve orta veya büyük bir halı çocuk odasının ana zemin alanını kaplar. Aynı tasarıma birkaç kilim yapıldığında çok güzel.

2×3 metre ölçülerindeki kızlar için bir odada bulunan çocuk halısı genellikle ana iç detaylardan biri olur. Çocuk hakkında genel bir fikir oluştururlar, bu yüzden onları dikkatlice seçmeniz gerekir. Bu arada halının halı gibi görünmemesi için kenarları ile mobilya arasında 20-30 cm boşluk kalması gerektiğini unutmayın.

Halılar da şekil bakımından farklılık gösterir. Kare, dikdörtgen, oval ve yuvarlak – kız çocuk odasındaki bütün bu halıların olması gereken bir yer var. Bu durumda yuvarlak ve oval halıların görsel olarak odayı arttırdığı ve daha geniş bir alan hissi yarattığı söylenmelidir.

Bir kız için duvardaki çocuk halısı – gerekli mi?

Zemin halısı ile her şey nettir – odayı yalıtır ve gürültü odayı daha sıcak ve güzel hale getirir. Ama halıyı duvara da asmak gerekli mi? Bu gelenek geçmişin silinmesi mi yoksa hala uygulanabilir mi?

Aslında, halılar, özellikle çocuk yatağı alanında, duvarların ses ve ısı yalıtımı için olduğu kadar dekorasyon için de duvara asılıyor. Bu nedenle, rüyadaki çocuk soğuk duvara baskı yapmaz ve donmayacaksınız.

Aynı modern temalar göz önüne alındığında, duvar halıları bir tür resim, çocuklar için ek bir dekorasyon işlevi görebilir.

Fidanlıkta halı satın almadan önce, ayırmaya hazır olduğunuz bütçeye karar vermelisiniz. Fiyatın bu gibi faktörlerden etkilendiği unutulmamalıdır:

 • imalat şirketi – İthal ürünlerin maliyeti yerli ürünlerden% 30-60 daha pahalıdır, ancak ürünlerin kalitesi bazen çok fazla farklılık göstermez;
 • Hammadde maliyeti Doğal malzemeler sentetik olanlardan daha pahalıdır, ancak çocuklar için ne yün ne de ipek arzu edilir.
 • Üretim türü – El yapımı halılar otomatik üretimde üretilen halılara göre daha pahalıdır;
 • Kazık yüksekliği ve yoğunluğu – Bu parametre çok farklı olabilir ve buna bağlı olarak ürün maliyetinde büyük değişikliklere neden olabilir.

Bilginin kopyalanmasına yalnızca kaynağa doğrudan, indekslenmiş bir referans kullanılarak izin verilir

Bir kız çocuk odası tasarımında halıların kullanılması, iç mekanı bitirmeyi ve bitirmeyi mümkün kılacaktır. Prenses için yerin biraz daha sıcak ve güzel olmasına yardımcı olurlar. Çeşitli modeller, herhangi bir iç mekan için doğru seçeneği seçmenize yardımcı olacaktır.

Çocuğunuzun odası için sıcak bir örtü seçmek istiyorsanız, tüm artıları ve eksileri göz önünde bulundurmalısınız. Genellikle bu tür ürünler bir çocukta alerjik reaksiyona neden olur.

Başkalarının tüm tavsiyelerini dinlemeyin ve koşulsuz olarak arkadaşlarınızın ve tanıdıklarınızın görüşlerine güvenmeyin. Soperly, farklı ürünlerin hem olumlu hem de olumsuz özelliklerini değerlendirir ve ardından nihai kararı verir.

Yer halılarının avantajları şunları içerir:

 • Seçilen iç mekan görüntüsü tamamlandı. Halılar çok önemli bir bileşen olacak. Parlak renklerde veya çeşitli desenlerde halı kaplamaları kullanarak iç mekanda bir vurgu yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda duvarların ve duvar kağıdının ölçülü renkleri daha önemlidir. Tavanın rengi, zemin kaplamasının rengiyle parlak bir kontrast oluşturmamalıdır.
 • Bebeğinizin ilk adımları için sıcak bir battaniye. Büyük zevk alan bir çocuk, soğuk bir laminat üzerinde değil, yumuşak bir halı üzerinde emekleyecektir. Dört ayak üzerinde hareket eden çocuk bacaklarına zarar veremez (yanlışlıkla düşse bile). Halı kaplı zeminde hareket etmek çok daha kolay.
 • Gelişen çocuk her şeye elleriyle dokunmaya başlar. Bu, dokunmaya karşı dokunsal hassasiyet geliştirir. Daha hassas eller ve ayaklardır. Halı ile temas, çocuğun gelişimi için gerekli olan unsuru da taşır. Yüzey ne kadar parlaksa çocuğun dikkatini o kadar çekecektir. Küçük yaşta çocuklar genellikle parlak nesnelere bakarlar. Bu aktivite ruh halini büyük ölçüde artırır ve çocuklar genellikle gülümser ve güler.
 • Yumuşak döşeme, oyunlar için mükemmel bir öğedir. Bunun üzerine çocuk tüm plastik evlerini ve oyuncaklarını koyabilir ve kayıp düşeceklerinden korkmaz. Ev soğuksa, sıcak ve rahat halılar çocukları soğuktan koruyacaktır.

Sadece olumlu yönlerden değil, olumsuz yönlerden biri de mümkündür:

 • Halı, tozu kuvvetle toplar. Tüm küçük parçacıklar yumuşak, kabarık bir yüzeydedir. Bu, temizlik ürünlerini büyük ölçüde karmaşıklaştırır. Halıda ne kadar esnek olursa, temizlenmesi o kadar zor olur. Bazen bu ürünler profesyonel bir kuru temizleme kolaylığı için kendi başınıza temizlemeye çalışmaktan daha kolaydır.
 • Halının yapıldığı malzeme çocukta alerjik reaksiyona neden olabilir. Çocuk alerjiye yatkın ise dikkatli olunmalıdır.
 • Bir çocuk odasında halının tüm artılarını ve eksilerini mükemmel bir şekilde tartın. Halıları süpürmeye, her gün temizlemeye hazırsanız veya toza ve kire kolayca uyum sağlayan güçlü bir elektrikli süpürgeye sahipseniz – temizlik sorunu sizin için korkunç değildir. Alerjilerde elbette daha dikkatli olmalısınız. Bir doktora danışmanız tavsiye edilir. Çocuğun halı alerjisi olma riski olup olmadığını size söyleyecektir.

Halıyı ağır olmaması için seçmeye çalışın. Ancak taslakların altına sarılmamalı veya kaydırılmamalıdır. Seçime ne kadar sorumlu olduğunuza bağlı olarak, pek çok şey şuna bağlı olacaktır: soğuk mevsimde donmaya karşı korunma, çocuk güvenliği, konfor, çocuk odasında konfor ve hatta sürüş sırasında güçlü sesleri karıştırma.

Yapay, doğal veya karışık malzemelerden yapılmış modellere bakın. Koşullu olarak, yer halılarından yapılan tüm malzemeler birkaç kategoriye ayrılabilir:

 • Polietilen köpükten yapılmıştır. Onlar çok güvenlidir. Bunlar oldukça çevre dostu malzemelerdir. Alerjiye neden olmaz. Bu malzemeler pratik olarak sıvı ve kiri emmez. Mikroplar bu ürünlerin yüzeyine yerleşmez ve toz akarları yaşamaz. Bu halılar yeterince hafiftir, boyanması kolaydır ve herhangi bir dekor veya desen verilebilir.
 • Doğal yün. Doğal doğal hammaddelerden üretilmiştir. Çok sıcak, yoğun güç. Isıyı tamamen koruyun. Çevreye duyarlı, dayanıklı. Özen gösterilmesiyle bu halılar nesilden nesile aktarılır. Dezavantajlar: zayıf temizlemeye yatkın. Profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir. Bu ürünlerin fiyatı genellikle yüksektir.
 • Koyun derisinden yapılmıştır. Bu ürünler çok sıcak ve yumuşaktır. Küçük prensesler için odaların içini mükemmel bir şekilde tamamlıyorlar. Alerjiye yatkın çocuklara gidemez.
 • Sentetik. Yığın akrilik, poliamid veya poliakrilden yapılmıştır. Çok yumuşak. Genellikle ucuzdur. Ürünün yüzeyine genellikle tozu ve sıvıları püskürtmeye izin veren özel bir bileşik emdirilir. Bu halılar antiseptik solüsyonlarla emprenye edilebilir. Bunları tozlarla temizleyin (sert fırçalar kullanarak). Daha az: bakımlı, çok havalı. Ürünün çevresel uyumluluğunun azalması.

Şimdiye kadarki halı ürünlerinin çeşitliliği tek kelimeyle şaşırtıcı! Bugün yuvarlak, oval ve hatta düzensiz konturlar bulabilirsiniz. Oval veya yuvarlak halılar, küçük çocuk odaları için en iyisidir. Odayı görsel olarak arttırırlar.

Küçük halılar (2 metreye kadar) bir gardırop veya beşiğin önüne ve oyun alanına yerleştirilebilir. Büyük halılar (5 metreden fazla) odadaki tüm zemini kaplar. Böyle bir halı satın almadan önce ölçüm yapın ve odanın çevresine özgürce sarmanın daha iyi olduğuna dikkat edin.

Model yelpazesi yüz binden fazla farklı isim içerir. Bunların arasında patchwork (patchwork) tarzında yapılmış dokuma halılar, çizgi film karakterleri veya labirentlerden oluşan hologramlı 3D halılar, halılar, halılar ve çok daha fazlası var.

Bir kız odası için en yaygın halı rengi pembedir. Duvarlar ve tavan da mavi tonlarında boyanmışsa, güzel bir vurgu yapmak için daha koyu renkli bir halı seçmelisiniz. Gül tonlarını açık gri duvarlarla birleştirin.

Çocuk odasının içi pozitif sarı-turuncu bir kombinasyonda yapılırsa, halı alternatif bir renk tonu seçmelidir. Mavi, mor, kırmızı ve yeşil örtüler yapılır. Mavi halı, iç mekana daha sakin ve daha huzurlu bir görünüm kazandırır. Mavi ve göksel gölgeler, alanı görsel olarak genişletecek ve küçük bir odanın hacmini artıracaktır.

Yeşilin yardımıyla sakin ve uyumlu bir atmosfer elde edebilirsiniz. Gölgelerinin çoğu nötr duvarlar ve tavanlar ile harika görünüyor.

Pastel renklerde halı çok ilginç bir renk çözümü olacaktır. Bej, kum veya krem ​​tonlarını da tercih edebilirsiniz. İç hassasiyeti verecek, daha havadar hale getirecek.

Çok parlak desenlere veya dekora sahip çocuk odası için halı seçmeyin. Çocuk renklerin çok farkındadır. Böyle bir halıda tekrarlanan maçlardan sonra, zamanında yatmayı reddedebilir veya daha kaprisli olabilir.

Küçük çocuklar için oldukça parlak renkteki halıları seçmek daha iyidir. Küçük çocuğunuzun hangi çizgi film karakterlerini sevdiğini bulmaya çalışın. Günümüzde halı tasarım endüstrisi muazzam bir koleksiyon ve çizgi film ve masallardan farklı karakterlerin görsellerini sunuyor. Bu elbette çocuğa bir neşe denizi getirecek!

Genç kızlar, prensesler ya da periler ile halılarla çok sevinecekler. Daha büyük kızlar için Barbie bebeği olan bir çizim seçebilirsiniz.

Bu parlak halıları kullanırken, duvarların rengini, odanın dekorunu dikkatlice seçmelisiniz. Onları bej veya pastel tonlarda yapmak daha iyidir.

Genç kızlar için geometrik şekillere sahip halılar en uygunudur. Farklı renklerde yapılabilirler. Kelebeklerin veya evcil hayvanların resimlerini içeren yer örtüleri de işe yarayacaktır.

Beyaz ve pembe renk düzenindeki yumuşak iç mekan, odaya ferahlık ve hassasiyet verir.

Bu küçük bir prenses için gerçek bir krallık. Çeşitli dekor unsurlarına sahip halılar, amaçlanan görüntüyü mükemmel bir şekilde tamamlar.

Hayvan görüntüsüne sahip halılar, çocuk oyunlarında mükemmel bir yardımcı olacaktır. Bununla oynamak güzel. Çocuklar resimleri göstermekten çok hoşlanırlar.

Yıldızlı yumuşak halılar, duvarların beyaz ve pembe rengini başarıyla tamamlıyor. Bu, bir kız odasındaki mükemmel unsur kombinasyonunun bir örneğidir.

Kontrast kare eklere sahip büyük halı, ana renkleri nötr olan bir odada parlak bir vurgu oluşturur. Oyuncak bebek görüntüsüne sahip turkuaz bir oyuncak ev, oyun alanına mükemmel bir katkı olacaktır.

Küçük prenses için bir oda, masal görünümlü bir halı için mükemmel bir yerdir. Nötr renkli bir ürün, parlak duvarları ve mobilyaları olan bir iç mekanda harika görünecek.

Küçük prenses için çocuk odası kendi dünyasıdır. Tüm dekor elemanlarının mükemmel bir şekilde uyması ve birbirini tamamlaması çok önemlidir. Güzel halı, mükemmel bir desen oluşturmak için mükemmel bir tasarım çözümü olacaktır.

Tüm hakları saklıdır, 14+

Site materyalleri yalnızca sitemize aktif bir bağlantı kurarsanız kopyalanabilir.

Online mağazamızda bir kız çocuğu için uygun fiyata bir bebek halısı satın alın. Temizlemesi kolay ve uzun yıllar dayanabilen güvenli, insan yapımı malzemelerden yapılmış ürünler sunuyoruz. Sitede sipariş verin, Moskova veya Moskova bölgesinde teslimat ayarlayacağız.

Kızın çocuk odası için halı, küçük prenses için bir iç aksesuardır. Nazik, yumuşak ve dokunsal olmalı ve görme engelli olmalıdır. Kataloğumuzda doğru tuvali kolayca seçebilirsiniz: çırpınan kelebekler, çiçekler, foklar vb. Resimlerle.