Kısa ömürlü meyve ve sebzelerle ne yapmalı?

Avokado, muz veya çilek, en çabuk bozulan meyve ve sebzelerden bazılarıdır. Özellikle hızlı bir şekilde okside olduklarında ayrıldıklarında en az dayananlardır.

Paslanmaması ve aşırı derecede olgunlaşmaması için onlarla ne yapacağınızı bilmiyorsanız, Bosch’ta bazı daha az dayanıklı meyve ve sebzeleri korumak için ipuçları.

Meyveler ve sebzeler korunacak daha uzun süre taze iyi durumda olduklarında ve tam olgunluk noktasında satın alırsanız. Yani ne çok yeşil ne de aşırı olgun.

O zaman eve gittiğinde yapmalısın onları doğru yerde tutun. Biraz size öğreteceğimiz yiyeceklerin en iyi şekilde buzdolabından uzak tutulurlar. Diğerleri, Ancak, bunları buzdolabınızın meyve ve sebze çekmecesinde saklamanız gerekecektir. Eğer varsa Bosch buzdolabı, o VitaFresh çekmece en iyi yer, çünkü meyve ve sebzelerinizi üç kat daha uzun süre taze tutun.

Avokado nasıl korunur?

Avokadonun daha uzun süre bölünmesini sağlamak için ipuçları

Daha uzun süre avokadonun tadını çıkarmak için tavsiye ediyoruz onu buzdolabından uzak tut. Lezzetini ve özelliklerini korumak için, bu yiyeceğin sıcaklığı 8 andC ile 12ºC arasında değişen bir iklimde olması gerekir.

Tamamen kullanmazsanız, belki şimdiye kadar saklayamayacağınızı düşündünüz, ama çok yanıldınız. Bu durumda buzdolabınızın meyve sebze çekmecesinde saklamanızı tavsiye ederiz.

Var Kesilmiş avokadoyu korumanın 3 yolu Buzdolabında:

  • Yüzeyi limon dilimleri ile örtün ve hava girmesini önlemek için sızdırmaz bir kapta saklayın.
  • koy tamamen hava geçirmez bir kapta avokado soğan şeritleri ile.
  • Avokadoyu birkaç damla limonla gezdirin ve streç film ile sarın.

Bu 3 püf noktasından herhangi biri işe yarıyor, ancak daha fazla verim sağlamak için, bölünmüş avokadonun mümkün olduğunca az oksidasyona maruz kalmasını tavsiye ediyoruz.

Bir süre sonra hala avokadonuz varsa ve çok olgunlaşmışsa, Guacamole sağlıklı ve lezzetli bir atıştırmalığın tadını çıkarın.

Muzun paslanmadan daha uzun süre dayanması için ne yapmalı?

Muzun bozulmaması için yanılmaz numara

Muz, doğru şekilde muhafaza edilmezse çürüme eğilimi gösteren meyvelerden bir diğeridir. Birçok insanın inandığının aksine, muz buzdolabından uzak tutulmalıdır vaktinden önce bozulmasını istemiyorsak.

Avokado gibi muzların da doğru şekilde muhafaza edilebilmesi için 8ºC ile 12ºC arasında bir sıcaklığa ihtiyacı vardır. Ve ayrıca ışığa ihtiyaçları var. Tropikal bir meyve olan muz, güneş ışığını almaya ve 10ºC civarında bir sıcaklıkta olmaya alışkındır. Buzdolabına koyarsak ışık eksikliği ve düşük sıcaklıklar bu meyvenin kabuğunda siyah noktalar oluşmasına neden olur ve olgunlaşma süreci hızlanır. Biliyor musun?

Çilekleri daha uzun süre buzdolabında saklayın

Çilekleri buzdolabında saklamak için ipuçları

Çilek en narin meyvelerden bir diğeridir ve bu nedenle konserveleri sırasında çok dikkatli olmalısınız. Bu hileleri takip ederek onları daha fazla gün buzdolabında tutabilir ve lezzetlerinin daha uzun süre tadını çıkarabilirsiniz.

  • Çilekleri yıkamayın. Bunları buzdolabında saklamak için sudan nemi emdikleri ve daha çabuk bozulabilecekleri için yıkamamanızı tavsiye ederiz. Açıkçası, tüketmeden önce onları yıkamanız gerekiyor.
  • Bütün çileklerin iyi durumda olup olmadığını kontrol edin. Çok hassas oldukları için bazılarında bir yumru veya küçük bir küf noktası olabilir. Çileklerin geri kalanına yayılmaması için onu çıkarmanızı tavsiye ederiz.
  • Onları üst üste yığmayın. Bunları yan yana sert plastik bir kapta saklamak en iyisidir. İsterseniz nefes alabilmeleri ve daha uzun süre korunabilmeleri için küçük kesikler yaparak temas etmeyen plastik bir sargı ile koruyabilirsiniz.
  • Bunları sebzelik çekmecesinde saklayın. Bu sizin favori sitenizdir ve eğer bir VitaFres Plus çekmece 5 güne kadar saklanacaklardır (geleneksel bir çekmece için 3 güne kıyasla).

Meyveler ve sebzeler, Çekmece VitaFresh onlar şefkat alıyorlar. En son promosyonumuzu keşfettiğinizde de aynı şey olacak. Bir satın almak için VitaFresh buzdolabı size 10 kiloya kadar meyve veriyoruz böylece bu yaz tüm meyvelerden yararlanabilirsiniz.

Yazar hakkında

'src =