Kırmızı mutfaklar – 40 fotoğraf ve renk kombinasyonu

Mutfak için renk trendlerine devam ederek bu sefer kırmızı renge odaklanacağız. Her zaman ateş, tutku, sevgi ile ilişkilendirilen bu renk, mutfaklarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle size aşağıda birçok fotoğraf ve fikir göstereceğiz. kırmızı mutfaklar, böylece ilham alabilir ve bu canlı tonu evinizde uygulayabilirsiniz.

Kırmızı mutfaklar

Bu renk mekana sıcaklık verdiği için mutfaklarda yaygın olarak kullanılmaktadır ancak her şeyden önce alanında uzmanlara göre yemek yeme dürtüsüne neden olduğu için birçok gıda zincirinin afişlerinde kullanılmaktadır.

Kırmızı ve beyaz mutfaklar

Kırmızı süslemeli mutfağa sahip olmak, hiç şüphesiz herkes için uygun bir şey değildir ve bu nedenle sadece güçlü bir kişiliğe ve özgüvene sahip olanlara tavsiye edilir, çünkü klasik kurallardan çıkmak oldukça büyük bir risktir. dekor. Fakat gerçeklik bize gösteriyor ki, enerji dolu bu harika rengin vereceği çok şey var, örneğin onu beyazla birleştirdiğimizde.

Kırmızı, güçlü ve nahoş duygularla, çok iyi şeylerle veya çok kötü şeylerle ilgilidir. Rahatlamaktan çok, gözlerde ve dolayısıyla tüm duyularda bir heyecan yarattığı ve bunun da normalden daha yüksek bir solunum hızına neden olduğu iyi bilinmektedir.

Çin’de şansın rengi olduğu söylenirken, Afrika’da yas günleri için kullanılıyor ve dünyanın geri kalanında o kadar çok farklı şeyle ilişkilendiriliyor ki ortak olan tek şey, hepsinin çok hisler olmasıdır. yoğun.

Bu nedenle, örneğin kendi evinizde çalışan biriyseniz veya bu renk bizi uyanık ve çevik tuttuğu için mesai saatlerinden sonra da yapmaya devam etmeniz gerekiyorsa uygun bir renk olduğuna inanılıyor.

Kırmızı ve ahşap

Ahşap, kendi başına çok sıcak bir unsurdur ve kırmızı renkle birleştiğinde, çok sade mutfaklar ortaya çıkarır.

Bir mutfak adasında kullanıldığında çok sofistike ve zarif bir görünüm sunar.

Kırmızı, beyaz ve gri mutfak

Kırmızı rengin uygulandığı çoğu mutfakta, genellikle duvarlara veya zeminlere beyaz veya gri gibi nötr bir ton yerleştirilmeye çalışılır ve ardından sandalye veya bank gibi detaylarda veya doğrudan üzerine kırmızı kullanılır. dolap kapıları.

007

Koyu gri tezgahlar da birleştirilirken yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kırmızı, beyaz ve siyah

Onu bir araya getirmenin bir başka güvenli yolu, beyaz renk ve siyah renkteki bazı detaylardır, bu da ona çok fazla şıklık katacaktır.

kırmızı ve yeşil

Tüm renkler, kromatik çemberdeki karşıtlarıyla çok iyi bir şekilde birleştirilmiştir. Bu nedenle kırmızı renk yeşil ile birleştirildiğinde dikkate alınması gereken başka bir seçenek olabilir.

Yani konuşacak başka bir şey yok, sadece bir bakın ve mutfağımızı kırmızı renkle nasıl tasarlayacağımızı biraz daha öğrenin.

İlginizi çekebilir:
Dekorasyonda renklerin anlamı ve psikolojisi