Kediler için Arapça isimler

Arapça kedi isimleri

Arap kültürü konusunda tutkulu musunuz? Yeni bir kedi sahiplendiyseniz ve evcil hayvanınızı tanımlayabilecek kediler için Arapça isimler arıyorsanız , arapça kedi isimleri, Egzotik kedi isimleri, Farsca Kedi isimleri, Mitolojik kedi isimleri, En yaratc disi kedi isimleri, Osmanlca kedi isimleri, Komik Kedi isimleri, Erkek kedi isimleri, Filmlerdeki kedi isimleri,doğru yerdesiniz. Cinsiyetlerine göre kedi isimleri mi arıyorsunuz  … veya belki  renklerine göre kedi isimleri mi? Önemli değil. Aradığınız kedi için hangi isim olursa olsun , kesinlikle aşağıdaki listede sizi ikna edecek Arap kedi isimleri hakkında birkaç  fikir  bulacaksınız.

Kedilerin ana Arapça isimlerini ve anlamlarını merak ediyor musunuz  ? Okumaya devam etmekte tereddüt etmeyin. Kediniz için mükemmel bir isim var!

  • Yardımcı oldu mu?

ALÍ

Kedimizin tuhaflıkları ve tuhaflıkları olsa da, gerçek şu ki onlar bize özgüdür. Ona kediler için Arapça bir isim vermek  istiyorsanız, bu hissi vurgulamak sizin için fena olmaz. Bulundukları yerde simgesel bir isim olan “Ali”,  “yüce” anlamına geldiği için ideal bir erkek kedi adıdır .

ALMİRA

Kediler için güzel isimler mi arıyorsunuz   ve aklınıza hiç gelmiyor mu? “Almira” nın , “La Alabada” anlamına gelen kedi için Arapça bir isim olduğunu söyleseydim bana ne  derdin? Kulağa oldukça hoş geliyor.

AMÎR

Kedinizin evin prensi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Cevabınız evet ise, o zaman “Amîr”,  kediniz için evcil hayvanınızı çağırmayı seçmeniz gereken Arapça kökenli isimdir .

HASAN

Kedilere kişiliklerine göre isim seçmek  , kedimizi temsil eden bir isim ararken yapabileceğimiz en iyi şeydir . Eğer kedinizin cins doğası gereği sevgi ve sakin, “Hasan” en iyi seçenektir. “İyi” anlamına gelen kedi için Arapça bir isim olduğunu biliyor musunuz ?

JAMÂL

Kedinizin dünyadaki en yakışıklı olduğunu düşünenlerden misiniz? Şaşırmadık! Bu nedenle “Cemâl”,  evcil hayvanınız için mükemmel olan erkek kediye Arapça bir isimdir . Kelimenin tam anlamıyla “güzel” anlamına gelir.

OMAR

Bir kedi hayatımıza girdiğinde, daima yanımızda olabildiğince uzun yaşamasını isteriz. Bu nedenle, anlamı olan bir Arap kedi adı arıyorsanız  , “Omar” en iyi seçeneğinizdir. Kelimenin tam anlamıyla “yıllarca yaşayan adam” anlamına geldiğini biliyor muydunuz? “Adam” ı “kedi” ile değiştirin ve ideal Arap kedinizin adını bulacaksınız .

ZAİDA

Ailede yeni bir yavru kedi mi var? Küçük veya yeni doğmuş kediler için isim  arıyorsanız , “Zaida”,  “büyüyen kedi ” anlamına gelen , kedi yavrusu için Arapça bir isimdir .

ZULEMA

Hepimiz kedilerimizin sağlıklı ve güçlü büyümesini isteriz; Bu nedenle  , bu arzuyu vurgulayan bir kedi için bir isim üzerine bahis oynamaktan daha iyi bir şey olamaz . Örneğin Arap kültüründe “Zulema” tam olarak şu anlama gelir: sağlıklı ve güçlü kadın.

NAYLA

 ya da büyük gözleri başka bir cins? “Nalyla”,  dişi kediler için “büyük gözler” anlamına gelen Arapça bir isimdir .

DERİFA

Kedinizin çok komik olduğunu düşünüyor musunuz ve kişiliğinin bu özelliğini vurgulayan Arap kökenli bir kedi için bir isim mi arıyorsunuz? Sonra “komik” ile eşanlamlı “Derifa” yazmanız gerekir.