Kaşık mikrodalgaya koyulabilir mi?

O mikrodalga Evdeki en büyük bilinmeyenlerden biridir ve popüler inançlar, şehir efsaneleri ve çılgınlıklar nedeniyle kullanırken şüphe duyan birçok insan vardır.

Mikrodalgada metal

Gibi sorulara ek olarak mikrodalgaya hangi malzemeler konulabilir Ö fırın ızgarası ne için, kullanıcılar arasında çok yaygın olan başka bir şey daha var: kaşık mikrodalgada?

Karışıklık, mikrodalganın temel kurallarından birinin, metalik elemanlar, Çünkü dalgalar Sürece dahil olan elektromanyetik faktörler metalin içinden geçmez. Böyle yaparsanız, kıvılcımlara neden olabileceğinden ve dolayısıyla malzemenin mikrodalga fırının duvarlarına temas etmediğinden emin olmalısınız. mikrodalga şımarık.

microondas Bosch

Mikrodalgada kaşık mı?

Ancak metal kaşık durumu farklıdır. Evet girmeniz tavsiye edilir bardağın içinde bir çay kaşığı metal ısıyı daha iyi ilettiğinden ve ısıtmanın homojen olmasını sağladığından ısıtacağınız sıvı ile.

Bu uygulama, çünkü ısı sıvıları -de mikrodalga bir gecikme var kaynamak. Buhar kabarcıklarını görmeyerek, genellikle yaptığımız şey, aslında çok sıcak bölgeler olduğunun farkında olmadan onları daha fazla ısıtmaktır. Ancak mikrodalgayı açtığınızda ve bardağa küçük bir hareket yaptığınızda, su hızla kaynar, sıçrar ve kazaya neden olabilir.

Çay kaşığı cam

Bundan kaçınmak için, bırakmaya dikkat ederek kaşığı bardağa koymalısınız. 2 santimetre onunla duvarlar ve mikrodalga kapısı arasındaki ayrım.

Ancak, içine koymanız gereken tek metalik unsur olduğunu unutmayın. Tepsiler ve geri kalanı konteynerler metalik tamamen yasaktır!

Bir dahaki sefere hazırlanmak için vardır, bir kafe veya a çikolata, içeceğinizi eşit ve güvenli bir şekilde ısıtmak için bunu nasıl yapacağınızı zaten biliyorsunuz. İle ilgili başka sorularınız varsa mikrodalga veya herhangi biri ev Aletleri, Bize sor!

Yazar hakkında

'src =