Kaseyi çok pişiriciden bulaşık makinesinde yıkamak mümkün mü

Çok masalı kaseBulaşık makinesi verimli çalışıyor ve hostes içindeki her şeyi yıkamayı bekliyor. Gerçekten de, benzer bir teknik zaten satın alınmışsa, kadın ellerinin değerli derisini korurken mükemmel çalışmasına izin verin. Ama hayatta bu işe yaramıyor. Tüm parçalar bulaşık makinesine yerleştirilemez, çünkü orada hasar görürler ve bunun birçok örneği vardır. Bugün, çanağı bulaşık makinesinde çok tabaklı bir tabaktan yıkamanın mümkün olup olmadığını öğreneceğiz ve belki de bu kaseler de yasak maddeler listesindedir ya da olmayabilir, hadi sorunu inceleyelim.

Daha da kötüleşecek mi?

Günümüzde çoklu pişirici piyasasında şiddetli bir rekabet var. Yüzlerce üretici ürünlerini sergiliyor, tüketiciler ise sadece gözleri kocaman açıyor. Birden fazla meyve sıkacağının yapısal öğeleri, malzeme ve teknoloji açısından farklılık gösterebilir. Herhangi bir çok hazneli cihazın çıkarılabilir parçalarının çoğu bulaşık makinesinin temasına dayanabilir ancak parçalanamaz. Gerçek şu ki, çok pişirme kapları yapılmıştır:

  • Yapışmaz özel kaplamalı alüminyum alaşımdan yapılmıştır.
  • Yapışmaz özel kaplamalı paslanmaz çelik.
  • Özel bir seramik kaplamalı polimetal veya çelikten yapılmıştır.

Bulaşıklardan herhangi biri çok dikkatli kullanılmalıdır.

Bu kaselerden herhangi biri 1-2 yıkamadan sonra zarar görür, bu yüzden. Yapışkan olmayan katman, ilk yıkamadan sonra kısmen solar. Açığa çıkan alüminyum alaşım deterjanlarla reaksiyona girer, deforme olur ve siyah tabakayı kararmaya başlar. Çelik kaseler daha iyi davranır, ancak kaplamalarını kaybettikleri için hala kullanılamazlar. Seramikler daha uzun süre dayanır, ancak tırtıklı delikler yakında kapatılacak ve pişirmek, kızartmak veya güveç yapmak tehlikeli olacaktır. Ürünler özel korumaya sahip değilse, genellikle seramikleri bulaşık makinesinde yıkamaya değmez.

Bunu söylemek üzücü, ancak çok pişiricilerin tüm küvetlerinin elle yıkanması gerekir. Üstelik uygun şekilde yıkanmaları gerekir, aksi takdirde temizlik ve el yıkama onları çabucak yok eder.

Nasıl düzgün umursuyorsun?

Kâseyi uzun süre yıkanmadan bırakmamak en iyisidir. Pişmiş yemeği oradan çıkardıktan sonra, hemen yıkanamıyorsa kaseyi ılık suya batırın. Kurutulmuş yulaf lapası, patates püresi ve hamur çok zayıf yıkanır, ancak kasenin özel iç tabakası bu işlemi olabildiğince kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Kase bulaşık jeli ve yumuşak bir süngerle yıkanmalıdır. Peçete veya yumuşak bezler alabilirsin. Aşındırıcı yüzeylerde asla kasenin içini fırça veya süngerle ovalamayın. Ayrıca, aşındırıcı parçacıklar içeren genel temizlik tozları ve malzemeleri kullanmayın. Bütün bunlar çok pişirici tavayı bozuyor.

Çanak çömlek aksesuarlarıBununla birlikte, çoklu pişiricinizin kurumuş gibi görünüyorsa, yiyecek artıklarını atmaya çalışmamalısınız. 15-20 dakika sıcak suda bekletin, ardından tüm kiri yumuşak bir süngerle deterjanlı yıkayın. Normal ıslatmadan sonra kontaminasyon daha elastik hale gelecektir.

diğer detaylar

Bu konuyu incelerken başka bir sorumuz daha oldu: Çok pişiricinin diğer detaylarını bulaşık makinesinde yıkamak mümkün mü? Vapurlar, kürekler, maşalar, contalar ve vanalar için mutfak eşyaları, ölçü aletleri, kaşıklar, bardak altlıkları ve fırın tepsilerinin bulaşık makinesinde 45 dereceden yüksek olmayan bir sıcaklıkta yıkanabileceği ortaya çıktı.0S. Çok sıcak suyla yıkanırsa ince plastik parçalar, özellikle ölçülü kaplar deforme olabilir.

Çift kazanlı şarjlı bulaşıkların bulaşık makinesinde ne kadar yıkandığını özellikle belirtmek isterim ki, bu arada “sıkı çalışma” ile elde yıkanır. Çok pişiricili sabit parçaların da temizlenmesi gerekir, çünkü bunlar hala birçok türden kirletici içerirler. Özel temizlik ıslak mendilleri bu amaç için en uygunudur. Güveç tencerenizi temiz tutmak, sağlıklı çalışma ve lezzetli pişmiş yemekler için kesinlikle karşılığını alacaktır.

Bu nedenle, bir kase çok pişiricinin bulaşık makinesi için uygun olmadığı açıktır. Ellerinizle yıkamalısınız, ancak bu dikkatlice yapılmalıdır, sonra kase daha uzun süre dayanır ve içindeki yiyecekler yanmaz. iyi şanslar