Kapı renkleri İlham için 40 fotoğraf ve fikir

Dış kapılar, ya en önemli unsurlardan biri gibi görünmediği ve sert hava şartlarına maruz kalması nedeniyle evin dekorasyonunda genellikle biraz kenara bırakılır, bu da her bir dönemi göreceli kılar. kısaca bakım veriyor olmalı. İşte cephelerde harika görünebilecek bazı kapı renkleri.

Kapılar için renkler

Bunların evin tanıtım mektubu olduğu unutulmamalıdır, bu yüzden onu boyamak için iyi bir renk paleti kullanmak önemlidir. Burada size düşünmeniz için bazı fikirler sunacağız. Günümüzde o kadar ileri teknolojiye sahip boyalar var ki, onları daha uzun süre iyi durumda tutmak çok daha kolay.

Beyaz

Diğer tüm renklerle kombine edilebilen nötr bir renk olduğu için arka plan olarak iç tasarımda çok yaygın bir seçimdir. Bu nedenle evimizin dış kapısını boyamak mükemmel bir renktir. Bizi evimize ve ziyarete gelenlere tekrar karşılayacak.

Gri

Bu renk çok şık olduğu için sokağa bakan giriş kapıları için oldukça ilgi çekicidir. Son yıllarda gördüğümüz trendlerden biri.

Aşağıda gördüğümüz gibi açık veya çok koyu tonları kullanabiliriz.

Sarı

Soluk sarı, insanın kesinlikle her şeyi boyayacağı renklerden biridir. O kadar yumuşak ve uyumlu ki, her kim gelirse eşsiz bir sükunetle karşılaşır.

En doygun ve yoğun sarı, cesur ve güçlü bir renktir, ancak yeşil, beyaz duvarlar, deniz ve sıcak bir iklimle çevrili bir yazlık evde hiç de fena görünmez.

Portakal

Bir evin dış kapılarını bu renkte boyamak önemli bir artı olabilir, çünkü evinizin bu unsurlara sahip olması durumunda bitkilerin ve çimlerin farklı yeşil tonları ile birlikte çok güzel görünebilir.

Kırmızı

Kırmızının farklı tonları, karşıtlık çok canlandırıcı ve enerji dolu olabileceğinden, bahçenin yeşiline bakan kapılar için idealdir.

Bu alt fotoğrafta, yoğun bir kırmızının bahçenin yeşili ile nasıl tezat oluşturduğunu ve çok güzel bir cephe oluşturduğunu görüyoruz.

mavi

Yumuşak bir açık mavi gibi seçebileceğimiz birkaç ton var.

Veya daha lacivert.

Bu gece mavisi, karanlık günlerde neredeyse siyah görünmenin büyülü hissine sahiptir, ancak yine de üzerinde güneş parladığında güzel bir mavi olabilir.

Yeşil kapılar

Dış kapıları yeşile boyamak, dengeyi, huzuru, şefkati, uyumu temsil ettiği ve tamamen taze, ferahlatıcı ve neşeli olduğu söylendiği için giderek daha popüler hale gelen bir trend.

Ek olarak, içinden seçebileceğimiz çok sayıda ton vardır, bir örnek, zümrüt, limon veya mavimsi yeşil gibi tonlardır, ki bu tonlardan üçü olmasına rağmen, gerçekten bir çeşitlilik olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. önemli ve gerçekten sevdiğimiz ve cephelerimize istediğimiz stili verebileceğimiz bir yeşil renk bulabiliriz. Zeytin yeşili biraz daha mat bir renktir, bol sakinlik ve şıklık verir.

Yeşil yaşamın, yenilenmenin, doğanın ve enerjinin rengidir, büyüme, uyum, tazelik, güvenlik ve çevre ile ilişkilidir. Aynı zamanda geleneksel olarak para ve finansla da ilişkilendirilir.

İnsan gözü için en sakin ve en rahatlatıcı renk olduğu anlaşıldığı için iyileştirici bir güce sahiptir. Görme, istikrar ve dayanıklılığı artırmaya yardımcı olabilir. İnsan gözüyle görülebilen spektrumda daha fazla yer kaplayan renktir, bu şekilde yeşilin diğer tüm renklerden daha fazla tonunu görebiliyoruz.

Yeşil renk bizi fiziksel ve zihinsel olarak birkaç farklı şekilde etkiler. Sakinleştirici, rahatlatıcı ve gençtir. Kaygı, depresyon ve gerginliğin giderilmesine yardımcı olur. Kendini kontrol etme, şefkat ve uyumun yanı sıra umut, sağlık, macera ve yenilenme duygusunu da beraberinde getirir. Petrol yeşili, harika göründüğü ve ayrıca geceleri siyah, gündüzleri yeşil olarak görülebildiği için çıplak tuğla ve hatta beyaz evlerde kullanmak için sihirli bir renktir.

004

Misket limonu yeşili çok çarpıcı bir renktir, ahşap ya da beyaz eşliğinde olması harika görünür.

Siyah kapılar

Siyahın dekorasyon dünyasında var olan en sofistike kapı renklerinden biri olduğu, ancak aynı zamanda kullanımı da çok zor olduğu iyi bilinmektedir. Ancak başarılı bir şirketleşme elde edildiğinde, zarafetinin eşleşmesi genellikle zordur.

Çoğu zaman siyahın baskın olması, örneğin duvarlarda, parlaklık ve canlılık hissi için iyi değildir, bu nedenle beyaz veya soluk grilerle birlikte kullanılması tavsiye edilir.

1

2

Neon kapılar

Kapılar aslında dış dekora harika bir katkı sağlar. Renkleri evimizde bir cazibe daha yapmak için kullanabiliriz. Neon renkler cephelerimize çok fazla hayat verebilir.

Neon, içeride veya dışarıda herhangi bir alana renk katmanın harika bir yoludur. Renk paletindeki en çarpıcı renklerin parlak ve yoğun tonu, bir ön kapı için harika bir seçim olabilir. Sarı, mor, yeşil, fuşya pembesi gibi renkler arasından seçim yapabilirsiniz.

Rustik veya ultra modern görünüme sahip bir evde belirli bir stile sahip olmak gerekli değildir, en parlak ve en çekici renkler mükemmel bir şekilde uyabilir.

Ahşap kahverengi

Ahşap kapılar, evin cephelerini veya içini dekore etmek için en iyi önerilerden biridir. Kuşkusuz günümüzün en popüler seçeneklerinden biridir ve aynı zamanda kaliteli ve birleştirmesi kolay zarif bir kapı aradığımızda mükemmeldir.

Çok zarifler. Evimize sofistike ve lüks eklemek için modern veya zarif bir görünüm ararken, örneğin rustik tarzda kapılar gibi çeşitli tarzlardan birini seçebilirsiniz.

Ayrıca, dekorasyonda uyum yaratan doğal bir vurgu eklerler. Bir kontrast yaratmak istiyorsanız yoğun renkli ahşap kapılar en iyi seçenektir.