Kapalıysa bir Indesit çamaşır makinesi nasıl açılır

Indesit çamaşır makinesi kapısı kapalıysa nasıl açılırIndesit çamaşır makinesinin kapısını açmak için, kural olarak, bir süre beklemelisiniz: yıkadıktan veya döndürdükten 2-3 dakika sonra kapak kapalı kalır. Bununla birlikte, 5 dakika veya daha uzun bir süre sonra tıkanırsa, ek tedaviler ve hatta onarımlar gerekebilir. Bu durum, tehlikeli bir arızadan ve tanktan daha fazla su tahliyesi daha uzun sürdüğü için belirli modların kullanılmasından kaynaklanabilir. Sorunun ne olduğunu öğrenmek ve durumu düzeltmek için – makalemizi okuyun.

Farklı şekillerde keşfedin

En basit durumu ele alalım: yıkama bitti, ancak namluda su kaldı. Buna göre makine kapıyı açmanıza izin vermeyecektir. Çözüm basit – modlardan birini çalıştırın:

  • durulama.
  • Şeftaliler.
  • Çevirmek.

İş bitene kadar bekleyin ve kapağı tekrar açmayı deneyin. İşe yaramadı? Tıkanıklık için hortum akışını kontrol edin. Bir tıkanma varsa, özel aletlerle veya bir boru temizleme kablosuyla temizleyin. Tıkanıklığı giderdikten sonra hortumu tekrar bağlayın ve yukarıda açıklanan modlardan birini yeniden etkinleştirin.

Çamaşır makinesi komutlara yanıt vermeyebilir, bu nedenle otomatik su tahliyesi çalışmayacaktır. Bu durumda, çöp filtresini kullanarak manuel olarak paraya çevirmeniz gerekir. Aşağıdaki gibi ilerleyin.Acil durum açma kablosu

  1. Filtre alanına bezleri yerleştirin, lavaboyu veya başka bir su altı kabını üzerine yerleştirin.
  2. Fişi filtreden çıkarın.
  3. Suyu boşaltmak.

Şimdi kapağı manuel olarak açmanız gerekiyor. Bir jartiyere ve bıçağa ihtiyacın olacak. Kabloyu kapı ile kilidin bulunduğu yıkayıcı bölmesi arasında bir boşluk bırakarak bağlayın. Bundan sonra bir bıçakla içeri itin. Ardından, bir tıklama oluşana kadar ipi her iki ucundan çekin – bu noktada kilit açılmalıdır.

Indesit çamaşır makinesinin kilidini önceki yöntemle açmayı başaramadıysanız, bunu tam anlamıyla elle yapmanız gerekecektir. İlk önce, yıkayıcıyı ağdan ayırın. Üst kapağı tutan tüm vidaları söküp önce sonra kendimize doğru hareket ettirerek çıkarıyoruz. Kapağı çıkarırken – üst taraftan elinizle kapak kilitleme cihazına bağlayın. Dili orada bulur ve kaydırırız. Araba açık!

Bazı üreticiler arabalarına arıza durumunda kapıyı açmak için özel bir kablo takarlar. Indesit cihazlarında bu mekanizma yoktur.

Neden bir sorun mu var?

Namludaki durgun su, kapıyı kilitlemenin tek nedeni değildir: bir arıza olabilir. Indesit birçok nedenden dolayı bozulabilir. İşte en yaygın olanları.Kırık topuz

  • Kolu ambarın üzerinden kırın. Bu durum, özellikle çocuk sahibi olanlar için nadir değildir.
  • Arızalı cihaz kilit yuvası. Bu, uzun yıllar hizmet vermiş makineler için oldukça yaygın bir durumdur.
  • Elektronik arıza. Örneğin, tanktaki su miktarını belirleyen bir cihaz, onun orada olduğunu, ancak tankta aslında kuru olduğunu gösterir. Maalesef bu durumda sensörün kesinlikle değiştirilmesi gerekecek.

Depodan su boşaltmak veya kilidi manuel olarak açmak işe yaramazsa, bir uzmana başvurun. Kapı açılsa bile, ancak döndükten sonra su hala depoda asılı kalıyorsa, drenaj sorunlarından kurtulmak için aracı bir servis merkezine götürmek daha iyidir.