Kahve içmek için en uygun zaman nedir biliyor musun?

Evet, biliyoruz, aslında her zaman kahvenin tadını çıkarırsınız ya da en azından sakince ve acelesiz tadını çıkarabildiğiniz zaman uygun şekilde hazırlanmış. Ancak vücudunuzun onu her zaman aynı şekilde asimile etmeyeceğini bilmelisiniz çünkü Etkilerinin en faydalı olduğu zamanlar vardır ve aynı şekilde, kafeinin neden olduğu etkilerin arzu edildiği gibi olmayabileceği zamanlar vardır..

Size yardımcı olacak bazı ipuçları verelim iyi bir kahvenin tadını çıkarmak için ideal zamanın ne olduğunu bilin.

Kahve içerken biyolojik döngünün önemi

Bildiğin gibi, kafein bir maddedir sinir sistemi uyarıcısıBaşka bir deyişle, onu içeren ürünlerin tüketimi vücudumuzun uyanmasına ve uyanık olmasına yardımcı olacaktır (evet, güçlü bir kahveden sonra hissettiğiniz “enerji telaşı”). Ancak, sadece kafein sinir sistemimizi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda ışık, açlık veya uyku gibi şeyler de yapar, “sirkadiyen ritim” olarak bilinen şeyi şekillendirir.

Bu biyolojik döngü, beynimizi vücuda uykuya geçme veya uyanma zamanının geldiği konusunda uyaran sinyaller göndermeye yönlendirir. Ve bunu, bizi uyanık ve açık tutan kortizol adı verilen bir hormon aracılığıyla yapar. Kolay bir örnek: sabah kalktığımızda beyin daha fazla kortizol salgılar, böylece güne başlamak için enerjimiz olur..

Bu nedenle, Zaten gerekli uyarıcıya sahip olduğu için vücudu kafein gibi maddelerle uyarmanın gerekli olmadığı zamanlar vardır.. Ve o anlardan biri tam olarak uyandığınız zamandır. Genellikle günün ilk kahvesini içtiğimiz zaman.

Bu, yanlış yaptığımız anlamına mı geliyor? O fincanla aradığınız şey, enerji artışı sağlamaksa, evet, çünkü pratikte hiçbir etkisi olmayacaktır. Daha ileri, vücut, etkilerini hissetmek için gittikçe daha fazla doza ihtiyaç duyacağımız kafeine tolerans geliştirebilir..

Bu yüzden belki de uyanır uyanmaz ilk fincan kahveyi yeniden düşünmelisiniz ve tadına alışkınsanız kafeinsiz kahvenin yerini alabilirsiniz.

Aynı durum meydana gelirdi Gün boyunca beynimizin kortizol salgıladığı ve böylece enerjiye sahip olduğumuz diğer zamanlarda kahve tüketirsek: öğleden sonra on iki ile bir arasında ve öğleden sonra beş otuz ile altı otuz arasında.

Kahve için en iyi zamanlar

Öyleyse bir kahve içmek ve vücudumuzu “harekete geçirmek” için en iyi zaman nedir? Sabah kahvesinden bahsedecek olursak, ideal olan, kafeinin vücudunuzdaki etkilerini hissetmek için yataktan kalktıktan sonra iki veya üç saat beklemenizdir..

Genel bir kural olarak, her zaman alışkanlıklarınıza bağlı olarak, biyolojik döngüye müdahale etmemek için ideal zamanlar:

  • Güne başlamak için vücudunuzu harekete geçirmek istiyorsanız 9:30 ile 11:30 arasında.
  • Sindirimle ilişkili uyuşuklukla mücadele etmek için öğleden sonra 1:30 ile 17:00 arasında.

Alışkanlıkla uykuya dalma söz konusu olduğunda sorun yaşamamak için öğleden sonra altıdan sonra kahve içilmesi tavsiye edilmez..

Bosch, her saatin en iyi kahvesi

Artık iyi bir kahvenin tadını çıkarmak için en iyi zamanı bildiğinize göre, size söyleyelim hazırlamanın en iyi yolu Bosch kahve makineleri. Seçenekler çok çeşitlidir, ancak kesinlikle senin için mükemmel model.

Bir merkez istiyorsan entegre öğütücülü, sıcaklık kontrollü gurme kahvesi ve Home Connect aracılığıyla cep telefonunuzdan da yönetebilirsiniz, bu otomatik kahve makinesi entegre edilebilir ideal seçeneğinizdir.

Belki daha geleneksel bir şeye ihtiyacınız var. damla kahve makinesi. Bu garanti eder miktar ne kadar küçük olursa olsun optimum hazırlıkve bakım ihtiyacını azaltmak için entegre bir kireç çözme sistemine sahiptir.

Ve eğer tercih edersen çok içecekli bir makinenin çok yönlülüğü, Tassimo aralığı ihtiyacınız olan şey var. Bu kahve makineleri ile bir düğmeye dokunarak kahvelerin, çayların, çikolatalı içeceklerin tadını çıkaracaksınız. İçinde oruçlu onları daha iyi tanıyacaksın.

Hala karar veremiyor musunuz? Şuna baksana bu ipuçları veya bize sor geribildirim Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =