Kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye

HDMI ile En İyi Kablosuz Video Vericileri

Kanalları değiştirip video kaynaklarını değiştirerek 25 saat geçirdikten sonra, bir uzman heyeti Iogear GW3DHDKIT HDMI Kablosuz Dijital Kit’i en iyi HDMI kablosuz verici olarak seçti .Günlük olarak güncellenen en iyi teklifleri görün →

kablosuz ses ve görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye 2020,

Bu listedeki diğer modeller aynı 30 metrelik iletime sahip olsa da, bu aynı zamanda iki HDMI girişini ve USB güç seçeneğini birleştiren en ucuz modeldir. Odanın üzerinden bir projektöre veya televizyona kablo döşeyemeyen veya döşemek istemeyen insanlar için en iyi seçenektir .Nyrius ARIES Home + Kablosuz HDMI 2x Giriş Vericisi ve Alıcısı, Kablo Kutusu, Uydu, Bluray, DVD, PS4, PS3, Xbox One / 360, Dizüstü Bilgisayarlar, PC’den (NAVS502) Dijital Video ve Sesin HD 1080p 3D İletimi içinDVDO Air3C – Kablosuz HD Verici (60 GHz) (İçe Aktarılmış)Bir odada 30 metreden daha uzaktaki bir odada parazit olmadan iletilir.; Sıkıştırılmamış HD içeriği gönderin.Full HD 1080P ve 5.1 Kanallı Dijital Sesli IOGEAR Kablosuz 3D Dijital Kiti, GW3DHDKITStandart ev duvarlarından 100 fit * uzaklığa kadar kablosuz HD ses / video akışı; 2 HDTV kurulumu: HD içeriğinizi aynı anda ikinci bir konumda paylaşınFull HD 1080p 3D, Kablosuz, Sıkıştırılmamış, Maksimum Menzil ile HDMI için PureLink Kablosuz HD Genişletme Kiti (Alıcı ve Verici). 10m, Siyah3d ve 1080p’ye kadar HDTV için 5g frekans aralığında kablosuz HD; Kablosuz HDMI başına 10 metreye kadar kablosuz veri aktarımı231,90 EUREşsiz AL-AF01& # x2022; Yüksek hızlı HDMI kablosu; & # x2022; 1080p Full HD’yi destekler; & # x2022; 10,2 Gbps’ye kadar veri aktarımı

Kazanan dijital kablosuz kiti olan HDMI Iogear GW3DHDKIT , HDMI video ve ses sinyallerini 1080p ve 5.1’de, kalite kaybı olmadan odanın veya evin her yerine kablosuz olarak göndermek için uygun fiyatlı ve kullanımı kolay bir seçenektir . Ana birimin iki HDMI girişi ve bir HDMI çıkışı vardır, böylece birden fazla kaynağı bağlı bırakabilirsiniz ve bir USB 3.0 bağlantı noktasından güç çekebilirsiniz (bundan sonra daha fazlası).

kablosuz ses ve görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye 2020,

Ürünler nasıl test edildi

Her ürünün alıcı kısmı küçük bir evin birinci katında bulunan bir televizyona bağlandı. Çeşitli HDMI vericileri daha sonra evin dört ayrı alanında bir Blu-ray oynatıcı ve bir Roku kutusu ile eşleştirildi.

İlk olarak, kaynak ekip doğrudan TV’nin 3 metre uzağında bir masaya yerleştirildi. Video cihazları daha sonra, yaklaşık yedi metre uzaklıktaki TV alanına bitişik bir odaya taşındı. Bu odanın kapısı yoktu, ancak ev sineması düzeninin görüş alanında da değildi. Sonra, sekiz metre ötedeki bir duvarla ayrılmış bitişik bir odaya geçti. Ve son olarak cihazlar, evin en uzak noktasına, ikinci kattaki bir odanın köşesine, yaklaşık 15 metre uzaklığa taşındı.

Sokağın karşısındaki televizyondan 30 metre uzakta olan son testte hiçbir cihaz iyi performans göstermedi. Pek çok ürün bu tür bir yelpazeye sahip olduğunu iddia ediyor, ancak iki ürün arasında mutlak görüş açınız olmadığı sürece işe yaradığı doğru değil.

Aksiyon, animasyon ve komedi dahil olmak üzere çeşitli Blu-ray’ler kablosuz olarak izlendi. Daha sonra Netflix, Amazon ve Crackle’dan içerik yayınlamayı denediler. Ve son olarak, bir Roku 3 kutusu kullanarak birkaç Angry Birds Space oyunu oynadılar.

HDMI kablosuz vericiler nedir

Burada bahsedilen ürünler, bir HDMI kaynağından bir televizyona HD video ve ses sinyallerinin kablosuz iletimi içindir. Kablosuz bir HD ürününün dört ana kullanımı vardır:

Kaynaklar odanın TV’den farklı bir yerindeyse, uzun kablolar kullanmak yerine sinyali kablosuz olarak gönderebilirsiniz (örneğin, zeminden, alt kata, süpürgelik boyunca). Bu, özellikle projektörlerde yaygın bir durumdur.

TV’nizi duvara monte etmek istiyorsanız, güç kabloları ve HDMI kabloları kullanmalısınız. Kablosuz bağlantı ile TV’yi açmanız yeterlidir. Kaynaklarınızdan gelen sinyal kablosuz olarak küçük alıcı kutusuna gönderilir. Iogear ve Monoprice modellerinde, TV genellikle bu kablosuz alıcıya güç sağlayabilir.

Kaynaklarınızın ve TV’nizin iki farklı odada olmasını istiyorsanız, mevcut seçeneklerin çoğu duvarlardan sorunsuz bir şekilde aktarılabilir ve çift HDMI ürünleri genellikle bir ‘yerel’ HDMI çıkışına sahiptir, böylece bir TV’ye sahip olabilirsiniz. aynı kaynaklara kablosuz olarak bağlanan ikinci bir TV ile kaynak olarak oda.

Bu inceleme, Chromecast veya Miracast veya WiDi ürünlerinden herhangi biri (tabletlerden, telefonlardan veya dizüstü bilgisayarlardan kablosuz olarak içerik akışı sağlayan) gibi ürünler için tasarlanmamıştır. Bunlar farklı bir kategoridir. Burada HDMI kabloları için alternatiflerden bahsediyoruz.

Ancak, rahatlığın bir bedeli olduğunu unutmayın. Kablosuz bağlantının eşitlenmesi (bağlanması) her zaman birkaç dakika sürer ve potansiyel olarak veya zaman zaman kesintiler yaşanabilir.

HDTV kablosuz çözümleri de öyle

Neredeyse tüm kablosuz HDTV ürünleri, HDMI kaynağının gönderdiği her şeyden 1080p’ye kadar video iletir. Buna Blu-ray (2D ve 3D), kablo / uydu ve oyun sistemleri dahildir. Çoğu aynı zamanda IR (kızılötesi) sinyalleri de iletir, böylece vericiye bağlı kaynağı (kablo kutunuz gibi) TV ile diğer odadayken kontrol edebilirsiniz.

Bu makale için incelenen kablosuz ürünler, tüm mevcut 720p ve 1080p’yi işleyebilir, ancak Ultra HD 4K için uygun değildir. Ancak 4K çözümler ortaya çıkmaya başlıyor ve bu satırların sonunda bizi nelerin beklediğine dair kısa bir referans yapacağız.

kablosuz ses ve görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye 2020,

ne bilmek istiyorsun

Analiz edilecek ürünlerin seçimi, Google ve Amazon tarafından sunulanlar dikkate alınarak ve her üründe kullanılan teknolojiye özel dikkat gösterilerek yapılmıştır. Özellikle HDMI sinyallerinin kablosuz iletimi için iki ana standart:

  • WHDI, Kablosuz Ev Dijital Arayüzü, 5 GHz’lik en düşük frekansta çalışır.Bu, çoğu Wi-Fi sisteminden daha yüksektir, bu nedenle daha az parazit olasılığı vardır. Ayrıca, duvarlardan iyi bir performansa sahip olmak için frekansı yeterince düşüktür. Tek dezavantajı, düzgün çalışması için biraz sinyal sıkıştırması gerektirmesidir. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü uzun bir mesafeden büyük bir ekran kullanmadığınız sürece bir fark görmeyeceksiniz.
  • WirelessHD, 60 GHz’lik en yüksek frekansta çalışır. Sıkıştırılmamış HD videoyu iletebilir, ancak bazı yeteneklerini kaybetme pahasına.

Aynı kablosuz iletim standardını kullanan cihazlar birbirine benzer şekilde çalışır, ancak her standardın kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır.

Örneğin, WirelessHD standardıyla çalışan ürünler sıkıştırılmamış video iletebilir. Ancak, yalnızca verici ile alıcı arasında duvarlar gibi engeller olmadığında çalışırlar. Yani televizyonu kaynaklardan farklı bir odaya yerleştirmek istemeniz pek kullanışlı değil. Daha da kötüsü, birçok dolap HF sinyalini engelleyeceği için kaynaklarını mobilyalarda saklamak da işe yaramayacaktır. Bu analiz için yapılan testlerde, verici ile alıcı arasında yürümenin bile sinyali kesintiye uğrattığı görüldü.

Actiontec’in My Wireless TV’si gibi Wi-Fi kullanan modeller daha az yaygındır. Ancak Actiontec, ek alıcılar eklemenize izin veren birkaç üründen biridir, böylece evinizdeki birden fazla televizyon aynı kaynakları kullanabilir. Çoğu insan için, en iyi seçimlerimizden herhangi biri daha iyi bir seçim olacaktır, ancak birden fazla alıcıyı yararlı bulursanız, Actiontec görülmeye değerdir.

Henüz mevcut olmayan başka kablosuz teknolojiler de var. Örneğin, WiGig veya Wireless Gigabit, 1080p videoyu (ve başka bir şeyi) işleyecek bant genişliğine sahiptir. Bununla birlikte, WiGig, WirelessHD’ye benzer şekilde 60 GHz bandında çalışır, bu nedenle benzer sınırlamalara sahip olması muhtemeldir.

Intel’in WiDi’si dizüstü bilgisayarlarda yerleşiktir ve burada tartışılan ürünlerin özelliklerine sahip değildir. Dizüstü bilgisayarınızda bir HDMI çıkışı varsa, kablosuz vericiye HDMI üzerinden bağlanmanız gerekmesine rağmen, bu ürünlerden birini ekrana kablosuz olarak içerik göndermek için kullanabileceğinizi belirtmek gerekir.

Seçimimiz: Iogear GW3DHDKIT Kablosuz Dijital HDMI Kiti

Iogear GW3DHDKIT HDMI Kablosuz Dijital Kiti , bu inceleme için deneyen çoğu insan için en iyi HDMI vericisidir. WHDI ile en uzun mesafelerden en iyi görüntüyü sunar. İki HDMI girişi vardır ve birlikte verilen bir AC adaptörüyle veya TV’nizin USB 3.0 bağlantısıyla çalıştırılabilir (kablolar dahil değildir). Aynı zamanda test ettiğimiz en ucuz çift HDMI ünitesi.

Iogear verici ana biriminde iki HDMI girişi ve bir HDMI çıkışı bulunur. Bu, bir odaya bir TV, aktarıcı ve kaynakları (örneğin Blu-ray, kablo / uydu kutusu) bağlayabileceğiniz ve aynı sinyali evin başka bir yerindeki başka bir TV’ye kablosuz olarak yaklaşık 30 metreye kadar gönderebileceğiniz anlamına gelir. 5.1 ses.

Verici ve alıcı ayrı katlarda olsa bile, testlerimiz sırasında ünite çok iyi performans gösterdi. Ayrıca gözle görülür bir video gecikmesi de yoktu. Bu, oyuncuların seğirme yeteneklerinden endişe duyan oyuncuların kablosuz konusunda çok fazla endişelenmemeleri gerektiği anlamına gelir. Kodlama / kod çözme işlemi nedeniyle büyük olasılıkla saniyenin küçük bir kısmını ekledi, ancak normal test prosedürleriyle tespit edilebilecek olandan daha azdı.

Erdemler

Iogear’ın belki de en sevdiğimiz özelliği, alıcı biriminin bir USB 3.0 bağlantı noktası kullanılarak çalıştırılabilmesidir (kendi USB 3.0 dereceli Aa-mini-B kablonuzu satın almanız gerekecektir). Bu, bir güç çıkışına bağlanan ek kablolar olmadan logonun TV’den güç çekebileceği anlamına gelir. Bu, gizlemeyi kolaylaştırır ve kabloları gizlemek için duvarlarınızda delikler açmanın etkili bir alternatifidir. Tüm TV’lerde USB 3.0 yoktur ve alıcı daha küçük bir USB bağlantısıyla çalışabilir, ancak Iogear’ın belirttiği USB 3.0’dır. TV’nizde USB 3.0 bağlantı noktası yoksa, Iogear ayrıca bir güç adaptörüyle birlikte gelir. Ayrıca alıcı, birçok duvara monte televizyonun arkasına sığabilecek kadar küçüktür.

Son olarak, GW3DHDKIT vericisinin kompakt olduğu unutulmamalıdır. İkincimizin aksine, GW3DHDKIT yatay bir tasarıma sahiptir, ancak dikey olarak da kullanılabilir, bu da AV dolabınızın içine kaydırmayı kolaylaştırır.

Belki de bu ürünle ilgili en büyük sorun, başlangıç ​​fiyatıdır, ancak şimdi neredeyse yarı yarıya düşürülmüştür.

Kusurlar

Mevcut tüm kablosuz HDTV çözümleri gibi, Iogear mükemmel değildir. Amazon incelemelerinin küçük bir kısmı, uzaktan akışla ilgili sorunlar bildirdi. Ve küçük bir evde evin herhangi bir noktasında iyi bir kalite elde edeceğiniz doğru olsa da, büyük bir evde aynı mesafedeki kablolu bir bağlantıya kıyasla görüntü kalitesinde gözle görülür bir düşüş olabilir. Bu nedenle, sonuçların evinizin büyüklüğüne ve yapısına bağlı olarak değişeceğini unutmayın.

Bununla birlikte, herhangi bir kablosuz sistemin, özellikle yolda duvarlar varsa, ilan edilen maksimum mesafede sorunsuz çalışmasını beklemek haksızlıktır. Bununla birlikte, küçük TV’lerde, uzun mesafelerde bile resim kalitesinde bir fark görme olasılığınız düşüktür. Aynı odada görüntü her zaman mükemmeldi.

Ayrıca, Iogear alıcının USB’den güç alabildiğini, yalnızca USB 3.0 ile çalıştığını ve gerçekte bir USB kablosuyla birlikte gelmediğini (sağlamanız gerekir) unutmayın.

Ve son olarak, vericide yalnızca iki HDMI girişi olduğundan, ikiden fazla HDMI kaynağınız varsa (bunun için bir AV alıcısı veya HDMI değiştirici daha iyi olurdu) merkezi bir HDMI değiştirici olarak kullanılamaz.

İkinci: Nyrius Aries Home +

Kazanan seçimden biraz daha yüksek fiyatlı Nyrius Aries Home + , kablosuz HDMI kullanımı için başka bir iyi seçenektir. Bu ekstra maliyet, bu ürünün ses desteğini 7.1’e çıkarmasıdır. İki HDMI girişi, bir HDMI çıkışı ve bir USB güç seçeneği (ancak henüz kablo yok) ile Iogear modeline çok benzer şekilde çalışır.

Aries Home +, duvarlardan ve dolaplardan geçebilmesi için WHDI’ye benzer şekilde çalışan GigaXtreme teknolojisi adı verilen bir şey kullanır. Ayrıca 7.1 PCM, DTS ve sıkıştırılmamış Dolby Digital surround ses desteğine sahiptir.

Bazı uzmanlar, “video ve TV izlemeyle ilgili genel deneyimin kesinlikle beklentilerimi aştığını” söyledi.

Ve kesinlikle iyi bir seçim olacaktır. Ancak 7.1, çoğu insanın fazladan para harcamayı kabul etmesi pek olası görünmüyor. Yani, tam gelişmiş bir ev sineması kurmadığınız sürece, bu model bir öncekinin altında, aralıktaki ikinci olacaktır.

kablosuz ses ve görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye 2020,

Monoprice Blackbird Pro 16049

Monoprice Blackbird Pro 16049, delik delemeyen, kablo geçiremeyen veya çok para harcayamayan kişiler için harika ve ucuz bir seçenektir. Bir HDMI kaynağını aktarabilir ve önemli bir artı noktası olan USB güç seçeneğine sahiptir.

Ancak bu model 60 Hz frekansta çalışıyor, bu da harika bir çözüm olduğu ancak neredeyse odadan çıkmaması anlamına geliyor. Görüş hattı mevcut olduğunda orta mesafelerde iyi çalıştı. Duvarlar veya dolaplarda iyi çalışmayacaktır (veya belki hiç çalışmayacaktır).

Ayrıca Dolby TrueHD ve DTS-HD Master Audio akışları dahil 7.1 sesi destekleyerek bu kategori ve fiyat aralığında benzersiz olmasını sağlar. Ve bunun için, basit ve kısa mesafeli bir çözüme ihtiyacınız varsa, Blackbird Pro kesinlikle iyi bir satın alımdır.

DVDO Air3C

Benzer şekilde ve düşük bütçeli bir seçim olarak DVDO Air3C, sıkıştırılmamış 1080p / 60 video ve ses sunmak için 60 GHz teknolojisini kullanır. Bu, en iyi oda içi çözüm olarak kullanıldığı anlamına gelir. Monoprice modelinde olduğu gibi, USB gücü ve HDMI girişi seçeneğine de sahiptir, ancak fiyatı biraz daha yüksektir. Air3C-Pro, ticari veya profesyonel ev sineması kurulumcuları için çoğu insan için gerekli olmayan bazı özellikler ekler.

En iyi seçimlerimiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar girişe sahip değilse, Iogear GWHDMS52 Wireless 5 × 2’yi düşünebilirsiniz. Bu vericinin dört HDMI girişi ve bir analog bileşeni vardır, bu da onu birden fazla kaynağı olan ancak aralarında geçiş yapmak için alıcı olmayan kişiler için pahalı olsa bile kullanışlı bir seçenek haline getirir. Bununla birlikte, çoğu insanın en iyi seçimlerimizden biri ve 20 dolarlık bir HDMI değiştiriciyle geçebileceğini düşünüyoruz.

GWHDMS52MB Uzun Menzilli Kablosuz 5 × 2 HD Matrix Pro by Iogear

Bu incelemedeki kazanana benzer şekilde, ancak çok daha uzaktan çalışmalıdır. Ayrıca, sıkıştırılmamış HD içeriği dört farklı ekrana kadar (ek alıcılarla) yayınlamanıza olanak tanır. Ancak maliyeti 499 dolardan fazladır ve şu anda Amazon İspanya tarafından satılmamaktadır. Ayrıca, daha uzun menzile sahip olmanın tek temel avantajı, aşırı pahalı görünüyor.

Nyrius Aries Ana Sayfa

İkinci sırayı alan Nyrius Aries Home + ‘a benzer, ancak HDMI bağlantılarından birini ortadan kaldırarak daha düşük bir fiyatla. 7.1 ses desteği sunar, ancak tek kaynaklı bir çözüm için çok yüksek fiyatlandırılmıştır.

Eşsiz HDS-WHDI100

kablosuz ses ve görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye , kablosuz görüntü aktarıcı tavsiye 2020,

Iogear’a benzer, USB akışının eklenmesiyle bir oyun denetleyicisinden, klavyeden veya fareden içerik aktarabilirsiniz, ancak maliyeti biraz daha fazladır.

Bu verici, HDMI video ve 5.1 ses sinyallerini kablosuz olarak 100 fit uzaktaki bir alıcıya kolayca ve güvenilir bir şekilde gönderir ve bir USB bağlantı noktası üzerinden çalıştırılabilir.