İyi çatal bıçak takımını bulaşık makinesine koyabilir miyim?

Bu yıl Noel veya Yılbaşı yemeği evinizde mi? Kesinlikle misafirlerinizi şaşırtmak istersiniz. lezzetli yemek Ve birlikte güzel bir masa ve Noel.

Eğer durumunuz buysa, hala bir ikileminiz var, hangi çatal bıçak takımını takacağım? Bosch olarak size iyi haberin özel bir durum olduğunu söylüyoruz! Eğer şüphe ediyorsan neden o zaman istemiyorsun çatal bıçak takımını elde yıkayın, yapabileceğini bilmelisin iyi çatal bıçak takımını bulaşık makinesine koyun.

İyi çatal bıçak takımınız, eğer paslanmaz çelik, koyabilirsin bulaşık makinesi çünkü korozyona dayanıklı bir malzemeden yapılmıştır. Yüksek sıcaklıklarda yıkamak için tavsiye edilen bir malzeme olmadığı için bulaşık makinesini gümüşten yapılmışsa kullanmanızı önermiyoruz. Yıkama sonucunun mükemmel olması ve çatal bıçak takımının kusursuz olması için aşağıdaki adımları izlemenizi tavsiye ederiz.

Bulaşık makinenizdeki tuz ve parlatıcıyı kontrol edin

O parlatıcı Çatal bıçak takımı paslanmaz çelikten yapıldığında parlak bir görünüm kazandırmanın yanı sıra bulaşıkların kurumasını iyileştirir. Tuzu unutmayın, seviyeler düşükse veya Bulaşık makineniz size tuz doldurmanızı söylüyor bulaşık. Özellikle suyun sert olduğu bir bölgede yaşıyorsanız bu çok önemlidir.

Çatal bıçak takımını bulaşık makinesine koyun

Tabii ki temel! Bunları nasıl yerleştireceğiniz konusunda: sap yukarı, aşağı, sepetin bölmelerinde çatal bıçak tipine göre ayırarak … yazılı hiçbir şey yok. Eğer varsa çatal bıçak tepsili bulaşık makinesi, Gibi 3. tepsi VarioDrawer Pro ile bulaşık makinesi sadece onları sıraya koymalısın. Çubuklar, çatal bıçak takımının yapışmasını önleyen ve kalıntıları gidermek için su dolaşımını destekleyen bir ayırıcı görevi görür. Eğer varsa çatal-bıçak sepeti örneğin kaşık ve çatalları ayırmaya ve karıştırmamaya çalışın.

Üçüncü tepsili Bosch bulaşık makinesi

Çatal bıçak takımını yıkamak için beklemeyin

Bir aile yemeğinden sonra, muhtemelen tüm bulaşık makinesi, deniz 60 cm bulaşık makinesi veya biri 45 cm. Yemek kalıntılarının gömülmemesi için çatal bıçak takımını yıkanmayı uzun süre bekletmemeniz önemlidir. Bulaşıkları durulamanın gerekli olmadığını, ancak herhangi bir dinlenmenin kaldırılmasının gerekli olduğunu unutmayın.

Çatal bıçak takımını iyice kurulayın

Evde varsa Zeolitli bulaşık makinesi, endişelenme. Gözenekli bir yüzeye sahip olan bu mineraller, ısı vermenin yanı sıra nemi emer ve depolar. Bu şekilde, tüm iyi çatal bıçak takımınız tamamen kuru ve parlak bir yüzeyle çıkacaktır.

Başka bir bulaşık makineniz varsa, nem lekesi kalmaması için yıkama programı bittikten sonra kapağı mümkün olan en kısa sürede açın. Daha sonra saklamadan önce temiz bir bez yardımı ile tek tek kurutarak temiz bir bezle kurutun.Leke kalmadığından emin olmak için Zeolitli bulaşık makinelerinde kapağı hemen açıp tepsiden çıkarırken silerek temizleyebilirsiniz. Son bir incelemeyi kaldırmadan önce bitirmek istemeniz durumunda temizleyin.

Tabaklarınız temiz, kuru ve bir sonraki aile yemeği için hazır olacak. Masayı kur, fırını yak ve bardakları çıkar.

Yazar hakkında

'src =