İyi bir pasta nasıl pişirilir

İyi bir kek pişirin Karıştırma ve pişirme süreleri ve fırının ayarlanması gereken sıcaklık gibi bazı temel hususlara uyulması basit bir görevdir.

Bir pasta hazırlamak için, temelde yapmak istediğiniz tarif hakkında çok net olmanız gerekir. Tavsiyemiz, pastanızı hazırlamaya başlamadan önce tüm malzemeler elleve kullanacağınız araçların yanı sıra mutfak robotu, pişirme kalıpları.

Her şeyi gördükten sonra pastanızı sorunsuz bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Fikirlere ihtiyacınız varsa, blogumuzda birden çok iyi bir pasta yapmak için ipuçları, farklı tat ve dokularla.

En iyi pastayı yapmak için mükemmel bir müttefikiniz olmasını istiyorsanız, Seri 8 fırınlar, yalnızca istediğiniz tarifi seçme konusunda endişelenmeniz gereken Assist işlevini içeren. Ek olarak, PerfectBake sensörü fırın içindeki nemi ölçer ve kek optimum pişirme noktasına ulaştığında kapanır. Ancak profesyonel bir pasta şefi gibi pasta hazırlamanın 8 altın kuralı anlatacağız.

İyi bir pasta yapmak için 8 temel ipucu

  1. Pastanın ortası şişirilmiş, ancak kenarları değil

Bunun nedeni olabilir kalıbın duvarlarını yağladın pastayı yapmak için. Yaymaktan kaçının çünkü bu, pastanın kenarlarında gücünü kaybetmesine neden olur. Keki kalıptan çıkarmak için bıçak yardımıyla yapabilirsiniz.

  1. Pastam parçalandı

Pastanızı pişirmek için sahip olmanız mümkündür. çok fazla sıvı kullanıldı ya da sıcaklık of fırın oldu çok yüksek. Bir dahaki sefere daha az sıvıyla yapmayı veya sıcaklığı 10 derece düşürmeyi deneyin. Ve her durumda, pişirme ve karıştırma sürelerinin doğru olduğundan emin olmak için kek tarifinize göz atın.

Ayrıca pastanızı korumak için koruyucu tabaklar kullanmanızı ve altına koymanızı tavsiye ederiz. Kek ile aynı çapta olmalı ve nakliye veya kaplama sırasında kırılmayı önleyecektir.

  1. Pastanın üstü çok koyu

Bu, muhtemelen pastanızın yandığı anlamına gelir. fırın tepsisinin üzerine çok yükseğe yerleştirdinizveya çünkü pişirme sıcaklığı çok yüksekti.

  1. Pasta çok kuru

Bu, en iyi pasta şeflerinin bile başına birkaç kez oldu. Kek çok kuruysa, muhtemelen çok uzun süredir fırında kalmıştır. Bir sonraki denemede pişirme süresini kısaltmanızı tavsiye ederiz.

Kuru bir pastayı düzeltmenin bir püf noktası, pastayı bir kürdan ile delip birkaç damla damlatmaktır. meyve suyu -lemon, portakal, mandalina, çilek, frenk üzümü … – veya biraz likör – şeftali, pacharán, yumruk … -. Pastanızın ne kadar kabarık olduğunu göreceksiniz!

  1. Pasta düzensiz bir şekilde kızardı

Bu genellikle çünkü sıcaklık fırından çok yüksek. Daha düşük bir sıcaklıkta kek daha eşit şekilde kızarır. Eğer ‘ince hamur işi’ denen bir kek pişirmeye çalışıyorsanız, fırınınızın üst / alt ısıtma modunu etkinleştirerek pişiriniz.

  1. Kekin alt tarafı çok hafif

Nedeni pastaya altına yeterli ısı ulaşmadı. Bir sonraki tarifinizde, fırınınıza bir seviye alta koyun.

  1. Meyve suyu pastadan akıyor ve fırında leke bırakıyor

Bu, pastayı pişirmek için kullanılan tepsi doğru boyutta olmadığında meydana gelir, bu nedenle meyve suyu fırının duvarlarına sıçrayabilir. Tavsiyemiz şudur: evrensel fırın tepsisi.

  1. İki kek yaptım ve biri diğerinden daha altın oldu

Çok sayıda konuğumuzla bir doğum günü partimiz olduğunda, iki kek hazırlayıp aynı anda pişirmeye çalışmak yaygındır. Birinin diğerinden daha fazla kızarmasını önlemek için, ısıyı fırının her tarafına eşit bir şekilde dağıtan ve aynı anda 4 seviyeye kadar pişirmenize olanak tanıyan Bosch fırın 4D ısıtma fonksiyonunu kullanmanızı öneririz.

Ve sen, en sevdiğin pastayı pişirirken aklında ne var? Yorumlarda bize bildirin veya daha da iyisi, sosyal medya profillerimizde bize keklerinizin bir fotoğrafını gönderin, böylece muhteşem bir şekilde yemek yaptığınızı görebiliriz #LikeABosch!

Yazar hakkında

'src =