İskandinav iç mekanı için 13 mükemmel aksesuar

Yeni Yıl, özel ve parlak bir tatildir. Kutlama sırasında hemen hemen her aile kabarık bir ladin giydirir ve eşlik eden süslemeler yardımıyla rahat bir atmosfer yaratmaya çalışır ve etkinliğe özel önem verir. Bir evi dekore ederken, rahat ve eğlenceli bir ortamla ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olan uyumu korumak gerekir. Ve İskandinav tarzı Yılbaşı dekoru bunun için en iyisidir.

 • 2 Ana sembol bir Noel ağacıdır
 • Tatil masasında 3 yemek
 • 4 Romantik parıldayan ışıklar
 • 5 Beyaz krallık
 • Çoraplarda 6 sürpriz
 • 7 Hediye paketi
 • 8 Ladin dalı

Renk uyumu

İç mekandaki İskandinav tarzı, doğallık, sadelik, incelik ile karakterizedir. Bu eğilimin kökeni on dokuzuncu yüzyılda İsveç’te gerçekleşti ve yirminci yüzyılda daha fazla gelişme oldu. İskandinav tasarımının katı kuralları ve yasakları yoktur, oldukça demokratik ve ekonomiktir. Temel tasarım ilkeleri şunlardır:

 • sıradan düz duvarlar ve fazla dekorasyonu olmayan tavanlar;
 • temel geometrik şekiller;
 • katı ışık tonu;
 • doğal kaplama malzemeleri;
 • rahat kompakt mobilyalar;
 • mütevazı dekor;
 • minimum tekstil miktarı.

Beyaz, gerçek bir İskandinav rengi olarak kabul edilir, ancak mavi, sarı, bej, gri gibi gölgeler de kullanılabilir. İç mekanın öne çıkan özelliği renkli vurgular olabilir: parlak kilimler, küçük yastıklar, abajurlar ve diğer eğlenceli detaylar.

İç tasarımdaki İskandinav tarzı, oldukça basit, özellikle parlak olması gereken minimum sayıda dekor unsurunu içerir. Küçük şeylerin orijinalliğini, doğallığını hatırlamanız gerekir. Cam vazolar tuhaf bir şekilde güneş ışınlarını yansıtır. Vazoların ortasında ağaç talaşı ve kuru dallar orijinal görünecek.

Aynalar da uygun olacaktır. Alanı genişletirken evi güneş ışığı ile dolduracaklar. Abartılı metal nesneler, seramikler, orijinal mumlar, zarif porselen, kil nesneler, orijinal perdeler – bunların hepsi iç mekanı uyumlu bir şekilde dekore edecek.

İskandinavların denizin motiflerine saygılı tavrına dikkat çekmeye değer. Bu, örneğin, kuzey ülkelerinin geleneklerini vurgulayan balıkları, gemileri tasvir eden resimlerde ifade edilir. Bu iç mekanın bir diğer karakteristik özelliği, odanın duvarlarındaki siyah beyaz fotoğraflardır. Taze çiçeklerin varlığı, abartılı hasır sepetler sıcaklık ve rahatlık katacak.

Geleneğin derinliği, ev atmosferine değer verenleri cezbeder, radikal değişiklikler için çaba göstermeyenleri çeker. Onlar için iç mekandaki Scandi tarzı alakalı ve modaya uygun olmaya devam ediyor.

Şık koridor. İskandinav tasarımı, küçük koridorları ve dar koridorları olan küçük daireler için iyidir. Yardımı ile dar bir koridor görsel olarak genişletilir ve ışıkla doldurulur. Bu, hafif dekorasyon renkleri, basit, çok işlevli mobilyaların varlığı, şık lambaların varlığı ile kolaylaştırılmıştır.

İskandinav mutfağı, ışık ve çirkinlikle dolu bir odadır. Her zaman beyaza dayanır, alanı görsel olarak genişletir. Çok sayıda yapay aydınlatma kaynağı olduğu varsayılmaktadır. Oturma odası ile birleştirilen mutfak, farklı renk şemaları ile sınırlandırılmıştır. Aynı rengin farklı tonlarını kullanmaya değer.

Oturma odası. Minimalizm, tasarımının temeli olarak alınır, her şeyde bulunur: renklerde, mobilyalarda. Beyaz renk, yumuşak tonlarla tamamlanmaktadır. Doz uygulandığında, kar beyazı krallığını yeniden canlandırmak için parlak vurgular kullanabilirsiniz. Oda sadece gerekli şeyleri içerir: bir kanepe, küçük bir sehpa, bir bordür taşı ve oturma yeri.

Banyo. Farklı bir tarz yaratmak için bu oda, ahşap mobilyalar ve bembeyaz armatürlerle kombine edilen duvarlarda yumuşak bej ve pastel tonlar kullanıyor. Tasarımcıların favori tekniği siyah beyaz grafiklerdir. Mozaik karolar, granit ve doğal taş sıklıkla kullanılmaktadır. Fotoğrafta bazı yüzeyler görülebilir.

DIY roma panjurları.

İskandinav tarzıyla ilgili birçok makalede, Roma panjurlarından bahsediliyor. Bunları kendiniz de dikebilirsiniz. Ürün doğalarının tüm faydalarını korurken, bu performansı önemli ölçüde artıracaktır.

Öncelikle madde seçimi hakkında konuşalım. Yapılandırmayı daha iyi tuttuğu için sıkı olanı seçin. Banyo ve mutfaklar için kir tutmama özelliği olan bir bez tercih edilir. Görünümünü kaybetmeden sık sık yıkanabilir. İşin püf noktası, az miktarda sentetik safsızlık içeren doğal çeşitleri seçmektir.

Üretim prosedürü

Ölçülere dikkat edin. Dikişler için ödenek bıraktığınızdan emin olun: yan dikişler için – 50-70 milimetre; üst ve alt paylar için – her biri 100-150 mm. Ek olarak yaklaşık% 20 yükseklikte. Çekmeyi önlemek için kesmeden önce hazırlayın. Satın alınan malzemenin 3-5 dakika ılık suda bekletilmesi, kurutulması ve ütülenmesi zorunludur.

En önemli görev kıvrımları doğru bir şekilde hesaplamaktır. Dikişten önce kıvrımların ve halkaların yerine yerleştirin. İşaretler içten dışa doğru uygulanır. Kıvrımlar arasındaki mesafe, tüm uzunluk boyunca genişliğin yanı sıra aynı olmalıdır. Bu, güzelce örtülmesi için gereklidir.

İlk adım, kenarı sarmaktır. Dikiş çekilmeyecek şekilde iplik gerginliğini ayarlayın. Kornişi çerçeveye takın. Eşleşecek şekilde boyanmış tahta bir blok veya Velcro ile bir lambrequel şerit olabilir. Velcro’nun yarısını ürünün takılacağı çubuğun altına sabitleyin. Sonra üste ikinci bir Velcro şeridi dikin, başlangıçta kenarın üstünü örtün. Bu numara, yapıyı hızlı bir şekilde kaldırmanıza izin verecektir.

Altta bir büzme ipi dikin, içine bir ağırlık çubuğu yerleştireceğiz. Deliği bir tarafa kaydedin. Bu, yıkamadan önce ağırlığın alınmasına izin verecektir. Ağırlık olarak alüminyum veya ahşap bir tahta kullanın.

Perdelik kordonunun elle çekileceği halkaları dikiyoruz. Onları çivi ile çubuğa sabitleyeceğiz. Halka sıralarını simetrik olarak düzenleriz ve aşırı olanlar uçlardan 50-100 mm’dir. Kordonu alt kenardan geçirip bir düğüm atıp üzerine tutkal bırakıyoruz. Diğer tüm satırlarda da aynısını yapıyoruz. Kabloları bir araya toplayın ve gerginliği eşitleyin. Şimdi çerçeveye her şeyi yüklemek ve düzeltmek için kalır.

Mutfaktaki bitkiler

Avuç içini mutfağa ya da bu odanın köşesindeki zemine kurulabilen bir palmiye ağacına veriyoruz. Mutfak sadece küçük saksılar, çiçek saksıları ve buraya yerleştirilmiş güzel, sofistike dekoratif palmiyelerle dolu büyük ahşap kutular istiyor.

Mutfakta, iç mekanı bitkilerle süslemek bir zevktir ve ayrıca yararlıdır. Düşünün, parmaklarınızın ucunda büyüyen soğan, sarımsak, maydanoz, dereotu var ve pazara koşmanıza gerek yok! Ayrıca dekoratif bir domates ve hatta bir limon da ekebilirsiniz. Güzellik! İskandinav mutfağında ne var?

Evet, bizimkiyle aynı: kaktüsler, küçük palmiyeler, sansevieria, baharatlar ve diğer düğünçiçekleri.

Banyo için bitkiler

İskandinav tarzı bir iç mekandaki bitkiler ve çiçekler, daha önce hiç düşünmediğiniz yerlerde bile her yerde bulunur. Örneğin bir banyo. Burası her zaman nemli, park ve sıcak olduğu için bu odadaki bitkiler için belirli gereksinimler öne sürülmüştür. Hangi bitkiler uygundur:

 • Spathiphyllum.
 • Bazı sarmaşık türleri.
 • Siklamen.
 • Monstera.
 • Kasımpatı.
 • Aloe.
 • Chlorophytum.

Alan izin verirse, banyoda birkaç bitkiyi yer kutularına koyabilirsiniz, birkaç küçük tencere asılabilir.

İç mekanda bir geyik görüntüsü

Norveç ve Finlandiya’da, geyik uzun zamandır Yeni Yılın sembolü olarak kabul edilmektedir. Çoğu zaman, bu zarif hayvan, dekoratif yastıklar, örme yatak örtüleri ve kilimler gibi parlak kırmızı tekstiller üzerinde eğlenceli çizgi film karakterleri olarak tasvir edilir.
Kendiniz dekoratif bir geyik yapabilir ya da yeşil, beyaz veya kırmızı renklerde duvar paneli şeklinde sembolik bir öğe satın alabilirsiniz.

Koridordaki bitkiler

Örneğin, bir koridor seçebilirsiniz – bu klasik bir seçenektir, burada alan izin veriyorsa bütün bir çiçek aranjmanı, bütün bir çiçek enstalasyonu bile oluşturabilirsiniz.

Salonun skandiyum iç kısmındaki bitkiler şekil, renk ve köken bakımından çok çeşitli olabilir.

Daha da iyi olacak, biraz eklektizm zarar vermeyecek. Koridorun hemen yanına, üzerine ot saksıları yerleştirebileceğiniz, hemen yanına ahşap bir raf koyabileceğiniz, sulu yeşil yaprakların yere asılmasına izin verebileceğiniz, büyük bir saksı ve dracaena bulunan tahta bir sandalye koyabileceğiniz ahşap bir merdiven kurabilirsiniz ve işte burada bir İskandinav bitki enstalasyonu. Sergiyi tuğlalarla kaplı bir duvarla veya lambalar kullanarak gölgeleyebilirsiniz.