Isıtıcıyı bir Samsung çamaşır makinesinde değiştirin

Samsung daktiloda on'u değiştirinÇamaşır makinesinde ısıtma elemanı arızalandığında bunu farketmemek imkansızdır çünkü yıkama soğuk suda gerçekleşecek ve çıkıştaki çamaşırlar kirli kalacaktır. Çoğu modern çamaşır makinesi, su sıcaklığı doğru sıcaklığa ulaşmadığı sürece yıkamanın devam etmesine izin vermez. Bu durumda, konsol basitçe bir sistem hatası oluşturur ve programı durdurur. Bu yazının bir parçası olarak, bir Samsung çamaşır makinesindeki ısıtıcının nasıl değiştirileceğini bulmaya karar verdik, umarız bu bilgiler size yardımcı olmuştur.

Ayrıntıları öğrenin

Indesi çamaşır makinesinde ısıtıcının değiştirilmesinden bahsedersekT Veya LG, bu işte karmaşık bir şey yok çünkü bu 10 markanın makineleri arkalarında. Sadece arka duvarı çıkarmak, tahrik kayışını çıkarmak yeterlidir ve şimdi ısıtma elemanı zaten elinizin altında. Samsung, çamaşır makinesiyle basit değil, çünkü içindeki ısıtıcı tankın ön duvarına monte ediliyor ve herhangi bir çamaşır makinesinin ön duvarı arkadan daha zor.

Önemli! Samsung çamaşır makinesinin ısıtma elemanının ön konumunda artılar vardır, çünkü ön duvarı çıkarmak için çamaşır makinesini tamamen sökmek ve tüm bağlantılardan ayırmak gerekli değildir.

Ancak, bu küçük zorluk, bir Samsung çamaşır makinesinde ısıtıcıyı değiştirmek için fazladan para kesen ustalarla iletişime geçmenizi istememelidir. Özellikle bu tür onarımların karmaşık olmadığı kabul edildiğinden, kendiniz değiştirin. Peki, bir Samsung çamaşır makinesinin ön duvarı nasıl kaldırılır?

 • Depoda kalan suyu tahliye etmek için Samsung çamaşır makinesinde atık filtresini söküyoruz ve aynı zamanda küvet tozunu da çıkartıyoruz.
 • Yıkayıcının üst kapağını tutan vidaları sökün. Samsung çamaşır makinesinin sol ve sağ üst köşelerinin arkasında bulunurlar.
 • Samsung çamaşır makinesinin kapağının altındaki ve kontrol panelinin sağ tarafındaki iki bağlantı elemanını söküyoruz.
  Dekoder plakası
 • Kontrol panelini değiştiriyoruz, ancak henüz kaldırmamız gerekmiyor.
 • Düz bir tornavida kullanarak, yuva deliğini çevreleyen ve aynı zamanda manşonu yuvanın daha derinine yerleştiren sıyrılan ince bir plastik toka tutun.
  Manşet üzerindeki bileziği çıkarın
 • Samsung yıkayıcısının alt dar plakasını düz bir tornavidayla asıp çıkararak çelik çerçeveyi kasaya maruz bırakıyoruz.
 • Çamaşır makinesinin ön duvarının alt kısmında dekoratif panelin altında 4 adet görünmez vida bulunmaktadır ve bunlar artık kolaylıkla gevşetilebilir, biz de bunu yapıyoruz.
  Alt plakayı sökün
 • Daha önce demonte ettiğimiz kontrol panelini kaldırıp yıkayıcı gövdesinin üstüne koyuyoruz, panelin altında ön duvarı tutan 3 vida daha buluyoruz, sökmeniz gerekiyor.

dikkatli ol! Kontrol panelini kaldırırken, elektrik kablolarını yanlışlıkla yırtmayın. Yerlerinde çok incedirler ve “mukusta” kalırlar, eğer onları yırtıyorsanız sorun eklerler.

 • Samsung çamaşır makinesinin ön duvarı artık sadece iki kancada bulunuyor. Alt köşelerden alıyoruz, dikkatlice kaldırıyoruz ve çıkarıyoruz. Duvarı daha fazla çekmenize gerek yok çünkü delik engelleme cihazından gelen teller arkasından uzanacaktır. Hiç dokunamazsınız, ancak duvarı yan tarafına çevirin, yıkayıcı muhafazasının yan tarafına doğru eğin, böylece müdahale etmeyin.
  Ön panelin çıkarılması
 • Kontrol paneli artık hiçbir şeye zarar vermiyor. Isıtıcıyı değiştirirken yıkayıcı gövdesinin düşmemesi için yavaşça aşağı indirilebilir, böylece teller yanlışlıkla tekrar kapanmaz.

Peki, bir Samsung çamaşır makinesinin ön duvarını çıkarırken, ısıtma elemanının temas noktalarını gözümüzün önünde düşünebiliriz. Ancak ısıtma elemanını değiştirmek için acele etmeye gerek yoktur. İlk önce her şeyi kontrol ederiz, düğümün hatalı olduğundan emin oluruz ve ancak o zaman son kararı veririz.
On bul

Sağlık kontrolü

Her zaman ısıtma elemanını değiştirmek için zamanımız var, önce her şeyi kontrol edeceğiz, nasıl yapacağız? Öncelikle multimetreyi hazırlamanız gerekiyor. Cihazı, minimum değeri ohm cinsinden ayarlayarak direnç testi için yapılandırıyoruz. Şimdi tüm kabloları TEN sensörlerinden kaldırıyoruz. Bu, yanlışlıkla herhangi bir şeyi parçalamamak için dikkatlice yapılmalıdır.

Daha sonra, ölçüm cihazımızın bir probunu bir TEN kontağına takıyoruz ve ikinci eğim, ikinci kontağa karşı kontrol ediyor olmalı ve multimetre ekranında hangi direnç değerinin görüneceğini görmeliyiz. Tahtadaki sayı 28’e yakınsa, örneğin 25, 27 veya 30 ohm – ısıtma elemanı çalışır. Peki, sayaçta 0 veya bir görüntüleniyorsa – ısıtıcı yanmıştır. Benzer bir parça satın almanız veya sipariş etmeniz ve ısıtma elemanının değiştirilmesini kendi ellerinizle yapmanız gerekecektir.
On çekBu arada, TEN, Samsung çamaşır makinesinin en pahalı kısmı olmaktan çok uzak, ancak satın alırken dikkatli olmalısınız, çünkü farklı modellerin ısıtma elemanları da farklı. Güç ve değişiklik bakımından farklılık gösterirler, bu nedenle, yanılmamak için eski TEN’de yazılanlara dikkatlice bakın. Ya da yanınızda eski bir ısıtma elemanını mağazaya götürün ve bir çamaşır makinesi parça satıcısına gösterin – çok daha güvenilir olacaktır. Yeni segment için minimum fiyat şu anda 6.5 dolar civarında ve maksimum fiyat 30 dolar civarında.

! Samsung çamaşır makinesindeki ısıtma elemanı 1,85 veya 1,9 kW güce sahiptir.

Parça değişimi

Samsung yıkayıcınıza benzer tamir edilebilir bir ısıtıcı almayı başardıysanız, yanan parçayı değiştirmenin ve yıkayıcıyı yeniden başlatmanın zamanı gelmiştir. Bir lokma anahtar alıp TENA kontakları arasında bulunan somunu kapatıyoruz. Bu somun, ısıtıcıyı tutan ana bağlantı elemanıdır, ancak somuna ek olarak, içinde hala bir ara parça vardır, bu nedenle aşağıdakilere devam ediyoruz:

Isıtma elemanı üzerindeki somunu sökün

 1. Somunu sökün.
 2. Isıtma elemanlarıyla ilgileniyoruz ve hafifçe bir yandan diğer yana sallıyoruz;
 3. Küçük bir çekiç alın ve içine somunu yuvarladığımız saç tokasına hafifçe vurun;
 4. Her şey doğru yapılırsa, saç tokası içeride kısmen başarısız olur;
 5. Düz bir tornavida alıyoruz ve ısıtıcıyı koltuktan kaydırmak için yavaşça döküyoruz;
 6. Parçayı kontaklardan çekin ve ısıtıcıyı dışarı çekin.

! Isıtıcıyı kontaklarla çıkarmak çok gerekli ve eski ısıtma elemanının kontakları üzücü olduğu için bile değil, ancak bunları çıkarırsanız, yanmış parçayı çıkarma işlemini zorlaştırın.

İlk onu çek

Eski TEN’i çektikten sonra durumunu görebilirsiniz. Parça neredeyse kesinlikle bir ölçek katmanıyla kaplıdır ve bazı yerlerde siyah noktalar görülebilir, bu da ısıtıcının alev aldığını gösterir. Yeni bir ısıtma elemanı alıyoruz, direncini kontrol ediyor ve çalıştığından emin oluyoruz. Diş etlerini bir damla motor yağı ile yağlayın, ardından Samsung cihazının haznesine yeni bir parça yerleştirin. Termal sensörü yerine koyarız, telleri eklere bağlarız, ardından yıkayıcıyı ters sırayla monte ederiz ve çalışmasını kontrol ederiz.

İlişkili Eylemler

Uzun süreli kullanım sırasında, Samsung yıkama tankının dibinde büyük miktarda çöp birikir: tereyağı parçaları, giysi düğmeleri, iğne, ataç, bozuk para ve diğer şeyler. Zamanla bu çöpler çamaşır makinesinin çalışmasını olumsuz etkileyebilir, bu yüzden ısıtıcıyı değiştirdiğimizde bu fırsatı değerlendirip tüm fazlalığı tanktan alıyoruz. Gerçek şu ki, ısıtma elemanının açıklığı çok büyük. Bu sayede, bir çubuk veya parmakla gereksiz herhangi bir şeyle tanka girip çıkmak nispeten kolaydır.

Tanktaki çöp

Görevi kolaylaştırmak için, ustalar bir çorba kaşığı almanızı, onu ısıtma elemanı deliğine tutturmanızı ve oradaki tüm çöpleri yavaşça çekmenizi önerir. Çöpsüz bir yıkama tankının bir Samsung çamaşır makinesi için normal çalıştırma anahtarı olduğunu unutmayın; bu nedenle, ısıtma elemanını değiştirmek bir öncelik olsa bile, bu önemli eşlik eden prosedürü ihmal etmeyin. İyi bir onarımınız var mı?