İngiliz tarzında yatak odası

İngiliz tarzında yatak odası Victoria iç mekanı, İngilizlere özgü dekoratif unsurlarla (zemin lambaları, duvar lambaları, başucu masaları) birleştirilebilir. Çoğu zaman, İngiliz tasarımı, binaları kolonyal Avrupa’nın ayırt edici özelliği olarak düzenlemeyi ima eder. İngiliz konfor odasının ayırt edici özellikleri şunlardır:

Fotoğraf: İngiliz tarzında bir yatak odasının iç kısmındaki halı

Çiçek baskıları kullanma

Botanik motifler, özellikle çiçek baskıları, İngiliz tasarımının ayrılmaz bir parçasıdır. Çiçek baskıları duvar tasarımında, dolap mobilyalarında kullanılır ve ayrıca tekstilde de bulunur. Botanik baskının çeşitli tasarım öğelerinde keyfi bir şekilde karıştırılması, İngiliz stilini ayıran ana özelliklerden biridir. Dolap mobilyalarının çiçek mobilyaları, perdelerin üzerindeki baskıdan büyük ölçüde farklı olabilir ve soyut çiçek motiflerinin geleneksel unsurlarla bir kombinasyonu olabilir.

yazı tahtası: Çiçek motiflerini serbestçe karıştırmak kolay bir iş değildir. Çeşitli bitkisel motifler yardımıyla yatak odasını dekore etmeye karar vermeden önce, fotoğrafta başarılı kombinasyon örneklerini görmeniz gerekiyor, çünkü içinizdeki tehlikeler çok gürleşiyor.

Süs “tartan” veya alışılmış İskoç kafesi, klasik İngiliz yatak odalarının tasarımında yaygın olarak kullanılmaktadır. İskoç kafesini çiçek, kurdele motifleriyle ve geleneksel bir kafes ve “karga ayağı” süslemesiyle birleştiriyorlar. İngiliz tasarımı için “tartan” sembolik bir unsurdur.

Yatak odası tasarımı için “tartan” dekorasyonunu kullanmadan önce, en başarılı örnekleri gösteren fotoğraftaki tasarım çözümlerine kendinizi alıştırmalısınız. Dinlenme odasının tasarımı için, dolap mobilyalarının döşemesinde veya çeşitli dekoratif unsurların dekorasyonunda ılımlı bir İskoç kafesi bulunması genellikle yeterlidir.

Fotoğraf: Yatak tasarımında İskoç ekose süsleme

Pastel çiçeklerle duvarlardan yapılmış boyama, İngiliz stiline özgü değildir. Uygun tekstil kumaşları veya panelleri bitirmek için idealdir. Orijinal çözüm, hem tekstil hem de duvar kağıdı olarak kullanılabilen geleneksel taklit panelleri değiştirmektir. Kumaş pervazların çerçevelenmesi de iç mekana kolonyal bir ruh verecektir.

İngiliz tasarımının ayırt edici bir özelliği şöminenin varlığıdır. İngiliz tarzındaki yatak odası, iç mekanın bu ana unsuru olmadan uyumlu olmazdı. Bir elektrikli veya gaz sobası kurarak sertlik için bir atmosfer yaratılabilir.

Fotoğraf: yatak odasının iç kısmındaki şöminenin yetkili düzeni

Geleneksel Victoria tasarımını mükemmel bir şekilde iletin, uygun bir yatak yardımı ile olabilir. Göze çarpacak yeterince yüksek bir yatak seçmek gerekir. Karyolanın dizaynı, yatak başını süsleyen kumaştan yapılmış kanopi şeklinde yapılmalıdır.

Viktorya dönemi, çok sayıda mobilyanın bulunduğu bir yatak odasındaki varlığı ile karakterize edilir ve odanın tasarımını geliştirirken bu özellik dikkate alınmalıdır. İçeride sandalyeler, kanepeler, tuvalet masası, ziyafetler, başucu masaları ve diğer eşyalar olmalıdır.

İngiliz tarzında bir yatak odası tasarlarken stilleri karıştırmak kuraldır, kuralların bir istisnası değildir, böylece farklı tarzlara ait mobilya eşyalarını birleştirebilirsiniz. Hint motiflerini görmezden gelmeyin. Boş duvarlar sömürge dönemi için kabul edilemez, tablolarla, duvar lambalarıyla, kitaplarla raflarla dekore edilmelidir.

İç mekandaki Viktorya tarzı bir klasiktir ve muhafazakar bir çiftin veya genç bir bayanın yatak odasını dekore ederken kullanılabilir. Bina dekorasyonunda farklı baskıların karıştırılması, tasarıma benzersiz bir İngiliz tadı verecek ve ev sahiplerinin ince bir zevkini gösterecektir.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Interro © 2018. Tüm hakları saklıdır.

Kopyalamaya yalnızca bu web sitesine aktif bir bağlantı kullanıldığında izin verilir.

Kimlik ve muhafazakarlık İngiliz tarzı Bu büyük ölçüde komşu ülkelerle kara sınırlarının olmamasından ve İngiliz sömürgeciliğinin geçmişi olan doğal eklektizmden kaynaklanıyor. İngiliz tarzının nihai oluşumu, burjuvazinin toplumun itici gücüne dönüşmesiyle aynı zamana denk geldi.

İngiliz tarzı yatak odası mobilyaları pahalı ahşaptan yapılmıştır ve çok sağlam görünür. Ancak, asırlardır yapılmış gibi görünmüyor, ama aynı zamanda bir. Favori basit çizgiler ve geometrik şekiller nettir, dekoratif oyma çok dikkatli kullanılır, fırfırlar yok.

Koyu renkli ahşap mobilyalar, yatak odasının ahşap zemini ile uyumlu bir uyum içindedir. Yatağın arkasındaki karmaşık desen, Doğu geleneklerinden ödünç alınmıştır. Vantilatörlü bir avize, yazların sıcak olduğu bölgelerde yatak odası için mükemmel bir çözümdür.

Duvar kaplaması için geniş bir şerit halinde duvar kağıdı veya kumaşı kullanabilirsiniz. Yatak odası için sakin, açık renkler tercih edilmekle birlikte başka renk çözümleri de mümkündür. Klasik bir sütunlu yatak, çok parlak ayna ekleriyle dekore edilmiştir. Ana ışık kaynağı, mumlarla süslenmiş hafif bir açık avizedir.

İngiliz tarzında bir iç yatak odası yaratmada önemli bir rol, pahalı, zengin dokular tarafından oynanır. Dekoratif yastıkların üzerindeki desen, duvar dekorasyonu ile yankılanıyor. Sonunda altın ipliği olan ipler ve fırçalar – Hint tarzından ödünç alın.

İngiliz tarzında yatak odası tasarımında simetrik kompozisyon – klasik tarzın yankıları. Pencerelerin tasarımında genellikle kuyruklu ve lambukekli karmaşık panjurlar vardır.

Yatak odasının içi sarı ve kahverengi renklerle dekore edilmiştir. Yatağın üzerindeki duş, odaya lüks bir görünüm kazandırır. Detaylandırma zemindeki halıdır ve halının boyutu her zaman zemin alanından daha küçüktür.

İngiliz tarzındaki yatak odasının iç tasarımı, Hint tarzı ile büyük ölçüde iç içe geçebilir. Doğu’nun etkisi, belirgin desenli kumaşlar, saçaklı ve saçaklı avizeler ve porselen filler tarafından açıkça gösterilmektedir. Yatak odası için halı deseni, stil çözümünün özelliklerine bağlı olarak seçilir. Geometrik bir süs veya çiçek deseni olabilir.

Dekoratif yastıklar için perdeler, nevresimler ve yastıklardan oluşan oryantal süslemeli kumaş ile kompozit iç mekanın bütünlüğü sağlanmaktadır. Yatak odasında büyük bir dekoratif bitki olabilir.

İngiliz tarzında yatak odasının dekorasyonu alçı kalıplamadır. İngiliz iç şıklığının ayırt edici bir özelliği, kısmen ahşap kaplı, kısmen duvar kağıdı ile kaplı duvarlardır. Böyle bir odada şam çarşafları ve tekstiller uygundur.

İngiliz tarzında iç mekanın en göze çarpan kısmı – kulaklı rahat bir sandalye. Hassas bej tonu, iç mekan tasarlandığı gibi, lambrequin’i kareli kumaştan tonda yatağın koyu ahşabına ayarlar. Başlıktaki duvar kaplaması, beyaz perdenin dokusunu vurgulayan siyah bir bezle tamamlandı.

İç mekanda genellikle İngiliz unsurları arasında masanın üzerindeki masa örtüsü, saçaklı İngiliz perdeleri ve fırçalar bulunur. İngiliz tarzında yatak odası tasarımı – aşırı zor aksesuarların durumu.

Şömine doğal taş ile tamamlanmıştır. Arka plandaki güzel çiçek deseni, taşın dokusu ve rengiyle uyumlu bir şekilde birleştirilmiştir. İç mekana mükemmel bir katkı palettir. Tip panelleri kesinlikle düzenlenmemiştir.

Yatak odasının iç kısmındaki geleneksel İskoç dekorasyonu çok etkileyici görünüyor ancak dikkatli kullanılmalıdır. Çok sayıda desenli doku sıkıcı olabilir, bu gibi durumlarda yatak çarşafları tek sesli seçmek daha iyidir.

Hafif yaşlı bir ağaç, gri-kırmızı bir yatak için harika bir zemin görevi görür.

Kitaplığı açık bir şekilde çoğu iç çözümün içine yerleştirme fikri soyut görünüyor. İngiliz yatak odasında uyumlu ve doğal görünüyor. Gelecekte okumayı hayal etmek isteyenler için – yumuşak dağınık ışık veren kumaş abajurlarda masa lambaları.

Çin kökenli unsurlar uyumlu bir şekilde İngiliz tarzına uyar. Koyu katlanan ekran, iç mekandaki açık renkli renkleri mükemmel şekilde tamamlıyor. Yatağın üzerindeki orijinal kanopi, duvarın eğimini ikna ediyor.

İngiliz tarzında tasarım yapmak için, oturma odası ve yatak odası alanları arasındaki sınırların oldukça şartlı olduğu küçük bir daireye sahip olabilirsiniz. Alanı görsel olarak genişletmek için oda dekorasyonu açık renklerde yapılmıştır.

Yatak odası, tuğla rengi perdelerin gölgelediği sakin sarı-yeşil tonların hakimiyetindedir. Ana ışık kaynağı, kolyeli şık bir avizedir ve ek aydınlatma Çin tarzı masa lambaları ile sağlanır.

Birisi düşündü İngiliz tarzı Rahat bir aile yuvası oluşturmak için ideal ve büyük olasılıkla ölçülü, zeki ve biraz duygusal bir yaşam tarzını tercih edenler olacaktır. Zevkler hakkındaki tartışmalar kasıtlı olarak işe yaramaz bir uğraştır ve kişisel olarak İngiliz iç mekanının modası geçmiş veya çok dağınık olduğunu düşünüyorsanız, yaratıcı aramaya hoş geldiniz.

“İngiliz” tarzında tasarım veya onarım düzenlemesi

Bize Ulaşın:

Veya bir istek gönderin:

Saygılarımızla, “Repair-City9raquo;” şirketi.

Yatak odasında İngiliz tarzı bir uyum ve huzur atmosferi yaratır Bugün birçok daire ve evi klasik tarzda dekore ediyor. Yanlış, sağduyulu, pratik, ancak rahat ve kullanışlıdır. Dekoratif detaylar bu stili benzersiz kılar ve diğerlerinden farklıdır. Stil, küçük bir alanda bile çok miktarda mobilya kullanılmasını içerir. Bu, özel bir çekicilik ve bir barış ve güvenlik ortamı yaratan şeydir. İngiliz stili, bıçaklama ve kısıtlama arasındaki çizgidir. İç mekan uyumlu ve öz olmalıdır.

İngiliz tarzında iç özellikler

İngiliz tarzı uzun zaman önce ortaya çıktı, ancak alaka düzeyini hala kaybetmedi. Bu, tokluğu toleransla ustaca bir araya getirmek olarak yorumlanabilir. Kısıtlamayla, dekoratif eşyaların ve mobilyaların baskınlığını dengeleyen bir stil.

Yatak odasındaki İngiliz tarzı titizlik, güvenilirlik, dayanıklılık, zarafet ve aynı zamanda naiflik ile ayırt edilir.

İç mekanı İngiliz klasik tarzında düzgün bir şekilde dekore etmek için, önce özelliklerini tanımalısınız. Tasarımcıların tavsiyesinden sonra, bir rahatlık, iyi dinlenme ve rahatlama kalesi olacak bir İngiliz yatak odası yaratabilirsiniz. Tüm iç eşyalar, özgünlük ve zarafetle katı ve zarif olmalıdır.

İngiliz tarzındaki iç mekanın özelliği, her detayın zarif, zarif ve orijinal olmasıdır.

 • Odayı bitirmek için doğal malzemelerin kullanılması.
 • Çalışan veya dekoratif bir şöminenin montajı;
 • Zengin malzemeden, birçok dekoratif unsur ile lüks dekorasyonda sandalyeyle oda dekorasyonu.
 • Pahalı ve kaliteli tekstillerin kullanımı.

Tasarımcılar odayı katı görünecek şekilde dekore etmeyi tavsiye ediyorlar, ancak bu harika değil. Rahatlık, lüks ve refah ruhunu hissetmelidir. Mobilya katı ama zarif olmalıdır.

Odanın iç dekorasyonu İngiliz tarzındadır.

Herhangi bir tarzda dekorasyon için çok önemli bir aşama, yüzeylerin tasarımıdır: zemin, tavan, duvarlar. Gelecekteki iç mekanı görsel olarak görmek için tasarımcılara tasarım projeleri hazırlamaları önerilir. Finişin rengini belirlemeye yardımcı olurlar, mobilya ve dekor ürünleriyle birleştirilirler.

Duvarları süslemek için genellikle ahşap paneller kullanılır. Çevre dostudurlar ve ek bir oda ısı yalıtımı işlevi görürler.

Kapı ve pencereler bir ağaçla süslenmiştir. Pencere açıklığını dekore etmek için lambukekli perdeler kullanın. Pahalı kumaştan yapılmış, saçaklarla ve diğer dekorlarla süslenmiş olmalıdır. İç dekorasyon seçenekleri aşağıdaki gibi olabilir.

İngiliz tarzındaki odanın iç dekorasyonu, ağırlıklı olarak ahşap olmak üzere doğal malzemelerden yapılmıştır.

Ahşap plakalarla süsleyin. Genellikle duvar pervazlar ve kornişlerle süslenir. Duvar dekorasyonu için farklı tipte duvar kağıdı kullanılır. Küçük bir çiçek deseni ile dekore edilebilir, ancak çok parlak olmamalıdır.

Genellikle zemin bir ağaçla süslenir. En yaygın yol parke döşemektir. Zemini dekore etmek için dekoratif halılar kullanabilirsiniz.

Tavanı bitirmek için genellikle ahşap paneller ve kirişler kullanılır.

Her tür bitirme işleminin birleştirilmesi önemlidir. Yumuşak renkler kullanmak en iyisidir. Bir gizem, gizem ve rahatlık atmosferi yaratacak.

İngiliz iç mekanı için mobilya seçimi

Mobilya seçimine özel bir dikkatle yaklaşılmalıdır. Antika ve antika mobilyalar kullanmak en iyisidir. Bu durumda restore edilmesi ve güzel bir görünüme sahip olması gerekir.

İngiliz iç mekânının ana teması yataktır. Kanopi ile süslenmiş zengin bir oyma süsü olabilir.

Temel olarak, binaları dekore etmek için hacimli mobilyalar kullanılır. Ama kaba görünmemelisin. İç mekana çekicilik ve zarafet kazandıracak şık mobilyalar seçmek önemlidir.

İngiliz iç mekanlara sahip bir oda için büyük antika mobilyalar seçmelisiniz.

 • Yatak odanın ortasına yerleştirilmiştir.
 • Yatağın yanında bir komodin ve aynalı antika bir tamu vardır.
 • Giysileri saklamak için, içinde tabakların açıldığı bir dolap kullanın.

Mobilya zevkle düzenlenmelidir. İngiliz tarzı, çok sayıda mobilyanın düzenlenmesini ifade eder, ancak odanın çevresine uyumlu bir şekilde yerleştirilmelidir. Odanın iç kısmındaki özel bir çekicilik şömineyi getirecek.

İngiliz tarzında yatak odasının içi: şöminenin ve aydınlatmanın montajı

İçine bir şömine takarsanız, İngiliz tarzındaki oda gerçekten zarif görünüyor. Ev ise odun ısıtılabilir. Daire elektrikli, dekoratif ve sahte şöminelerin montajına izin verir.

Şöminenin kendisi çeşitli dekor unsurları ile dekore edilebilir. Üstüne heykeller, kitaplar, mumlar, saatler veya resimli çerçeveler yerleştirebilirsiniz.

Odaya bir şömine kurarsanız, o zaman sadece İngiliz tarzını vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda zarafet ve rahatlık da katar.

Aydınlatma bir trend olmamalı. İç İngilizcede, dağınık, sessiz ışığın kullanımına izin verilir. Ve bunu yapmak için, armatürlerin düzenini üç seviyede kullanmak daha iyidir.

Aydınlatma armatürü kurulum şeması:

 • Büyük avizenin yeri merkezdedir.
 • Yatağın yanında aplikler şeklinde lambalar.
 • Başucu masalarında masa lambaları.

Lambalar, iç mekanın önemli bir bileşenidir. Rahat bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır. Onların yardımıyla, iç mekanın ana temalarına vurgu yapabilirsiniz.

Yatak odasında İngiliz tarzının gösterimi (video)

Yatak odası tasarımı için İngiliz country tarzı, iç mekanda kısıtlama ve sadelikten hoşlananlara uyacak. Bu tarz, çevre dostu, doğal malzemeler, çok miktarda ahşap ve dekoratif malzemelerin kullanılmasını içerir. Önemli bir bileşen sobadır. İç mekanın merkezi bir parçası haline gelebilir ve rahatlık ve rahatlık atmosferi yaratabilir.