İndüksiyonlu ocakların avantajları nelerdir?

indüksiyonlu ocaklar Birçok İspanyol evinde önemli bir cihaz haline geldiler. Zarif ve işlevsel, modern pişirme sensörleri sayesinde yağın sıcaklığının tam olarak kontrol edilmesini sağlar.

Ancak indüksiyonlu ocakların, cam seramik ocak gibi diğer ocak türlerine kıyasla ne gibi avantajları vardır? Bu şüpheleriniz varsa okumaya devam edin …

İndüksiyonlu ocakların avantajları

İndüksiyonlu ocaklarda ısı üretilir direkt olarak kabın tabanındamanyetik alan vasıtasıyla. Bu sayede pratik olarak anında ısı üretilir. Bu, çok kısa sürede istenen sıcaklığa ulaşan indüksiyonlu ocakların temel avantajıdır. Ayrıca, bu, bir tasarruf elektrik faturasında önemli.

İndüksiyonlu ocakların hesaba katılması gereken bir diğer husus da, ısının kabın tabanında üretilmesidir. çok yüksek sıcaklıklara ulaşmazlar açık olduklarında. Bu sayede pişirmeyi bitirir bitirmez indüksiyonlu ocağı bir bezle silebiliriz. Bu sayede plaka daha az hasar görür ve daha uzun süre parlaklığını korur. Bu arada, biraz bilmek ister misin indüksiyon ocağınızı temizlemek için püf noktaları?

İndüksiyon ocakları son derece güvenliÇünkü ısı üretim sistemi camın 400 cerC’ye kadar ulaşabilen cam-seramiklerdeki kadar yüksek sıcaklıklara ulaşmamasını sağlar. Diğer yandan, Bosch PerfectFry indüksiyon ocakları Yağ doğru sıcaklığa ulaştığında sizi uyaracak bir güvenlik sistemine sahiptirler.

İndüksiyonlu ocak Bosch

Hangi indüksiyon ocağı satın alınır

Pişirdiğimiz yiyecekler organik maddedir ve her biri farklı bir pişirme sıcaklığı gerektirir. Bu nedenle indüksiyon ocağımıza göre seçmek çok önemlidir. Kişisel ihtiyaçlar ve bundan yararlanacağımız kullanım.

PerfectFry teknolojisine sahip Bosch indüksiyonlu ocaklar, sıcaklığı tamamen kontrol et yağ, kullanıcı tarafından seçilecek beş sıcaklık seviyesine sahip olduklarından, güvenlik maksimumdur: yağ yanmaz, yiyecekler yapışmaz ve tabii ki parlama noktasına ulaşmaz.

Her zaman mükemmel bir kızartma ile daha sağlıklı tarifler hazırlayabilirsiniz. Bu tip tabakların sıcaklık kontrolü sayesinde pişirme sırasında sağlığa zararlı maddeler oluşmaz.

Ek olarak, bu tip indüksiyonlu ocaklar bir sistem içerir. sıcaklık kontrolü böylece plakanın kendisi her yiyecek için 5 olası seviye dahilinde doğru sıcaklığı uygular. Böylelikle yemek pişirirken korkmadan başka şeyler de yapabilirsiniz, ki bir hata nedeniyle yiyecekler yanacaktır. Sıcaklık kontrolünü yalnızca panel ekranından veya hatta panelinizi uygulamaya bağlarsanız cep telefonunuzdan etkinleştirmeniz gerekecektir. Home Connectkartınızda bu seçenek yerleşik olduğu sürece.

İle Bosch’tan indüksiyonlu ocaklar Seri 8 Ayrıca, yemek pişirirken maksimum özgürlüğe sahip olacaksınız, çünkü bunlar FlexInduction bölgesi. Bu sayede, tabaktaki şekli, boyutu veya konumu ne olursa olsun, herhangi bir kabı kullanarak pişirebilirsiniz.

Üstelik sürat işlevi Bosch 8 Serisi indüksiyonlu ocakların çoğunda büyük miktarda su veya diğer sıvıların ısınma süresini% 50’ye kadar azaltacaksınız. Bu, evinizde size zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Bunlar, piyasadaki en iyi indüksiyonlu ocaklar hakkında sadece birkaç ipucu ve fikirdir. Dediğimiz gibi, önemli olan ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmenizdir. Herhangi bir sorunuz varsa, bize aynı gönderiye bir yorum bırakın. Çözmenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

Yazar hakkında

'src =