Indesit çamaşır makinesindeki tüm göstergeler yanıp sönüyor

Yıkayıcı göstergeleriÇamaşır makinesi sonsuza kadar sürmez, bu yüzden her an kırılabilir. Arızalar ve arızalar farklı karmaşıklıkta olabilir, bu arızanın niteliği cihaz ekranındaki hata kodları aracılığıyla bildirilir. Ekran olmadığında özel göstergeler yanıp sönebilir. Peki ya açıldığında tüm ışıklar aynı anda yanarsa ve bu ne anlama geliyor? Anlayacağımız şey bu.

bu ne demek?

Çamaşır makinesindeki tüm göstergelerin yanıp sönmesi Indesit “çamaşır makineleri” için yaygın bir sorundur. Çoğu zaman, bu tür çamaşır makinelerinin sahipleri, ne yapacaklarını bilmeden ustaya döner. Böyle yanıp sönmenin sebebi nedir?

Tüm ışıklar yanıp sönerken en yaygın arıza, bir elektronik kart arızası veya daha doğrusu parçalarının arızalanmasıdır. Kural olarak, kart üzerindeki kapasitörler arızalanır veya kontaklar suyla çarpıştığında yanar. Kondansatörleri kendi başınıza değiştirmek, özellikle de havya kullanmakta iyiyseniz mümkündür. Bazı durumlarda, ücretlerin tamamen değişmesi gerekir ve bu da önemli finansal maliyetler gerektirir.

Bilginize! Kapasitörlerin değiştirilmesi bütçenizi önemli ölçüde koruyacaktır, asıl önemli olan arızayı doğru şekilde teşhis etmektir.

Arama ve sorun giderme

Elektronik kartın arızasını kontrol etmek ve kontrol etmek için, sökülmesi gereken cihazdan çıkarmanız gerekir. Örnek olarak bir Indesit üst yük yıkayıcısı kullanarak bu işlemi düşünün.

Unutulmaması gereken ilk şey çamaşır makinesini kapatmaktır.. Kasanın arkasındaki iki vidaya takılı olan kontrol panelini sökerek daktilonun durumunu analiz etmeye başlıyoruz.Yıkayıcı analiziKontrol kartını çıkardıktan sonra elektronik kartı tutan altıgen vidaları söküyoruz.Yıkayıcı analizi

Farkına varmak! Bu önden yüklemeli Indesit çamaşır makinesinde, kontrol paneli makinenin arka tarafında alt köşede yer almaktadır.

Şimdi tüm kabloları panodan dikkatlice çıkarın. Bundan önce, tüm kabloları tutmayı ve yeniden bağlamayı kolaylaştıran bir fotoğraf çekebilirsiniz.Çamaşır makinesinde kiralamaKartı dikkatlice alıyoruz ve C17, C16, C20 kapasitörlerine özel dikkat göstererek kontrol ediyoruz. Arıza durumunda kondansatörün üst kısmı şişebilir. Çamaşır makinesi panosu

Önemli! Kondansatörleri bir multimetre ile “halkalamak” daha iyidir, çünkü bunlardan biri kuru ise, o zaman çalışmayacaktır, ancak harici olarak çalışan bir kapasitörden farklı değildir.

kapasitörArızalı kondansatörü çıkarıyoruz ve üzerindeki işarete bakıyoruz, üzerinde benzer bir tane bulmanız gerekiyor. Yeni bir tane satın alabilir veya çalışma kapasitörünü eski TV kartından, USB şarj cihazından vb. Çıkarabilirsiniz. Ardından, plaka üzerinde çalışan bir kondansatörü yoğunlaştırın, ardından yıkayıcıyı monte edin.

Bilginize! 680 mF kapasiteli C17 kondansatör yerine 1000 mF kapasiteli kondansatör takabilirsiniz.

Daha ayrıntılı olarak, tüm süreç bu videoda tasvir edilmiştir.

Yanıp sönen göstergelerin nadir nedenleri

Bununla birlikte, açıklanan hata, cihazın tüm göstergelerinin yanıp sönmesi nedeniyle tek hata değildir. Ustalar bir takım nedenlere dikkat çekiyor. Daha az yaygın olmasına rağmen, dışlanmamalıdır.

  1. Kendi kendine boşalan su oluştu.
  2. Su ısıtma Teng veya Teng kurutmasını kırın.
  3. Elektrik motoru çalışmıyor.
  4. Pompada hasar (tahliye pompası).
  5. Sürüş cihazı (KSMA) arızalı.

Çamaşır makinesindeki ısıtma elemanları zamanla aşınır ve bozulur. Durdurulması, çamaşır makinesinin normal çalışmasını durdurabilir ve kontrol panelindeki göstergelerin yanıp sönmesine neden olabilir. Bu nedeni kanıtlamak için, on’un üzerinde çalıştığı multimetreyi kontrol etmek ve bir arıza durumunda onu değiştirmek gerekir. Bu çalışmanın ayrıntılı bir açıklaması, on yıkayıcının nasıl kontrol edileceğine ilişkin bir makalede verilmiştir.

Bir elektrik motoru çok sık arızalanmaz, arızası, değiştirilmesi performanslarını geri kazanabilen aşınmış fırçalarla ilişkilendirilebilir. Daha yaygın bir arıza, tahliye pompasının bozulması veya tıkanmasıdır. Çoğu zaman, pompa çarkına saç ve yün sarılır ve bunun sonucunda çalışmaz. Bu durumda, onu enkazdan temizlemek yeterlidir. Daha ciddi bir arıza durumunda, pompayı yenisiyle değiştirmeniz gerekecektir.

Sürüş cihazıMekanik komut cihazının arızalanmasına gelince, bu arıza çok nadirdir, çünkü cihazın bu kısmı en güvenilir olanlardan biridir, ancak asla. Genellikle kontrol ünitesindeki kontaklar yanar. Sorunu çözmek için iyice temizlemeniz ve yeniden bağlamanız gerekir. Ünitenin kendisi, bir veya iki vida ile sabitlenen kontrol panelinin altında bulunur.

Ek olarak, dişli CSMA’da kırılabilir. Daha sonra sorun giderme, çamaşır makinesinin modeline bağlıdır, çünkü bazı “çamaşır makinelerinde” CSMA’nın tamamen değiştirilmesi gerekecektir, bazı durumlarda onarım olasılığı vardır.

Bu nedenle, Indesit çamaşır makinesindeki yanıp sönen ışıklar, bu üniteye sonsuza dek veda etmek ve onun için yeni bir yedek aramak için bir neden değil. Sonuçta, ışıklı bir sinyalin nedeni basit olabilir ve büyük finansal yatırımlar gerektirmez. Bu yüzden paniğe kapılmadan ve cihazın bozuk olduğunu düşünmeden önce bir teşhis çalıştırınUmarız makalemiz bunu yapmanıza yardımcı olur.