İdeal Buzdolabı ve Dondurucu Sıcaklığı Nedir?

Buzdolabında bulunan tüm yiyeceklerin iyi korunmasını sağlamak için birkaç anahtar vardır. Asıl olan, optimum sıcaklık onun için buzdolabı ve dondurucu, böylece soğuk yiyecekleri maksimum garantiyle korur ve aynı zamanda enerji tüketimini azaltır.

Buzdolabının ideal sıcaklığı nasıl düzenlenir?

Evinizdeki buzdolabının modeline bağlı olarak farklı olabilir. sıcaklığı düzenleyen sistemler, doğrudan seçebileceğiniz sıcaklık dereceleriyle ilgilidir:

  • Bir tekerlek veya rulet: en eski yöntemdir. Buzdolabında ve dondurucuda bulabilirsiniz ve genellikle 1’den 5’e veya 1’den 10’a kadar ayarlanır. Ortaya yerleştirilmesi tavsiye edilir; dışında yazın Ö buzdolabı çok doluysa, daha fazla soğuk getirmenin tavsiye edildiği yerlerde; ya da ne zaman neredeyse hiç yiyecek yok, sıcaklığı yükseltebilirsiniz.
  • Un display: mevcut buzdolaplarının çoğu bu sistemi içerir, bu sayede tam sıcaklık dereceleri hem buzdolabının hem de dondurucunun kapının dışında veya içinde bulunan bir ekran aracılığıyla olmasını istediğiniz.

Bu, buzdolabı ve derin dondurucu için en uygun sıcaklıktır.

Optimum buzdolabı ve dondurucu sıcaklığı

Buzdolabı için önerilen sıcaklık 4º Ciçin çok fazla kombi buzdolapları dondurucu gibi tek kapılı buzdolapları dondurucu olmadan. Ne kadar dolu veya boş olduğuna bağlı olarak sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. 2º C ile 8º C arasında.

Bosch buzdolabınız varsa, bayrakla dolu olduğu durumlarda, Süper Soğutma işlevi, birkaç saat boyunca mümkün olan en düşük sıcaklığa ulaşır ve ardından otomatik olarak önceden programlanmış sıcaklığa döner.

İdeal dondurucu sıcaklığı -18º C’dir.hem kombi dondurucular hem de tek kapılı dondurucular sıcaklığı ayarlamanıza izin verse de -16º C ile -24º C arasındaihtiyaçlarınıza bağlı olarak. Bu sıcaklıklarda et ve balık gibi besinler özelliklerini korur ve bakterileri öldür toksoplazmoz veya anisakis gibi.

Öte yandan, buzdolabı ve dondurucu için seçtiğiniz sıcaklık ne kadar düşük olursa, o kadar fazla enerji tüketimi sanırız. Bir buzdolabının yılda ne kadar tükettiğini bilmek ister misiniz? Kaçırma oruçlu.

İdeal buzdolabı sıcaklığını korumak için ipuçları

Gıdanın en iyi şekilde korunmasını sağlamak için, seçilen sıcaklıkların stabil kalır. İşte bazı basit ipuçları:

  1. Bırakmayın açık kapı çok uzun süreler için.
  2. Koyma sıcak yemek buzdolabında. Bir tupperware saklamak istiyorsanız, içindeki sıcaklığı ve dolayısıyla enerji tüketimini artırmamak ve buzdolabının içindeki yiyeceklerin geri kalanını bozmamak için oda sıcaklığına gelene kadar bekleyin. Bir Bosch buzdolabınız varsa, bu artık bir sorun olmayacaktır. Nedenini açıklıyoruz! Bir yandan, yukarıda anlattığımız Süper Soğutma fonksiyonunu etkinleştirebilirsiniz. İşlev de mevcuttur Süper DondurmaDondurucuya taze yiyecek koymadan önce onu daha soğukla ​​güçlendirmek ve sıcaklığın yükselmesini önlemek için etkinleştirebileceğiniz. Ayrıca gıdanın merkezi daha hızlı donarak görünümünü, besin değerini ve vitaminlerini daha iyi korumasını sağlar.
  3. Yiyecekleri yığma böylece soğuk buzdolabında serbestçe dolaşır.
  4. Doğru sipariş yemek ilgili raflarda ve çekmecelerde. Buraya Buzdolabını iyi organize etmenin püf noktalarını bulacaksınız.
  5. Bosch buzdolabınızda, sensörleri buzdolabı mekanizmasının her bölmenin sıcaklığına göre çalışmasını yeniden ayarlamasına yardımcı olan MultiSensor sistemini etkinleştirin.

Ayrıca buzdolabının daima optimum sıcaklıkta olduğundan emin olmanız için modellerimiz sizi uyarıyor kapıyı açık bırakırsan. Dondurucu sıcaklığı çok yüksekse de bunu yaparlar.

Ya evden uzaktaysan? Hiçbir şey olmuyor, bizim Home Connect ile akıllı buzdolapları durumları hakkında sizi her zaman bilgilendirirler. Nerede olursanız olun, buzdolabının veya dondurucunun sıcaklığını değiştirebilir, her anın ihtiyacına göre işlevleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

VitaFresh buzdolaplarında sıcaklığın korunması

Daha iyi buzdolabı sıcaklığı

Buzdolabınızda taze yiyeceklerin eksik olmadığını bildiğimiz için Bosch olarak, VitaFresh teknolojisi böylece en iyi koşullarda tutulurlar. Ne içeriyor? VitaFresh Pro 0ºC çekmeceli buzdolaplarında, gıda üç kata kadar daha uzun süre taze kalın Çekmeceler için diğerlerinden bağımsız olarak -1 ile 3ºC arasında hassas ve sabit bir sıcaklık seçebildiğiniz için teşekkürler. Ek olarak, meyve ve sebze çekmecesi, yüke bağlı olarak daha fazla veya daha az nem tutma için üç noktalı bir nem düzenleyiciye sahiptir.

Modeliniz bir VitaFresh Plus buzdolabı ise, yiyecek uzun süre dayanır geleneksel bir buzdolabındakinin iki katı kadar uzun. Bunun için et ve balık çekmecesinde sıcaklığı ayarlayabilir, meyve ve sebze çekmecesinin nemi tüm özelliklerini mükemmel bir şekilde koruyarak ömrünü uzatır.

Artık anahtarlara sahip olduğunuza göre, cihazınızın ömrünü uzatın ve Bosch buzdolapları ve derin dondurucularla yiyeceklerinizin ömrünü uzatın.

Yazar hakkında

'src =