İç ve dış dekorasyonda ana renkler

Dekorasyonla ilgili en iyi ve aynı zamanda en göz korkutucu şeylerden biri, renk paletinin kelimenin tam anlamıyla sonsuz olmasıdır. Ancak inanılmaz olan şey, kullandığınız tüm tonların ve gölgelerin yanı sıra üçüncül ve ikincil tonların ana renklerin bir kombinasyonudur: kırmızı, mavi ve sarı. Bu üçünden milyonlarca farklı renk elde edebilirsiniz. Ancak bu tonlar, dekorda en saf haliyle kullanıldığında, ferahlatıcı, temiz ve hatta eğlenceli olabilir.

Ana renkler

Dekorasyonda, bu tonlar çocuklarla güçlü bir şekilde ilişkilendirilir, çünkü ilk okul yıllarında renklere ve plastik ifadeye girdiklerinde, bu üç temel rengin karışımından çok şey elde edilebileceğini öğrenirler. diğer tonların miktarı.

Cepheler

Mavi, kırmızı ve sarı diğer tüm renklerin temelidir, ancak iç tasarımda en az yaygın olanlardır. Bu renklerin birçok farklı tonunu görebilirsiniz, ancak neredeyse hiçbir zaman orijinal tonlarında değil. Bu modern beton cephe, bir Mondrian resmine benziyor.

021

Turuncu ile birlikte bu birincil tonları kullanan geometrik paneller, bu modern evde engin manzarasına karşı parlıyor.

003

015

009

Oturma odaları

018

Beyaz ve ahşap zemin üzerinde göze çarpan izole elemanlarda bu tonların çok modern bir kullanımı.

017

Küçük kırmızı ve sarı alanlar büyük bir odayı ısıtır. Bu, ana renklerin nasıl baskın olması gerekmediğine, ancak renk vurgusu olarak kullanılabileceğine iyi bir örnektir.

004

019

005

Mavi sandalyeyle sabitlenmiş bu odadaki bu tonların küçük dokunuşları şaşırtıcı ve zarif bir görünüm elde ediyor.

006

008 010

Bu eklektik oda, odanın geometrik şekli ve pencere gibi modern unsurlarla birlikte mavi koltuklar gibi geleneksel unsurlara sahiptir. Ayrıca turkuaz ve turuncudaki boyayı ekleyerek birincil tonların kullanımını genişletir.

012

001 000

003

Yatak odaları

002

001

013

Okulların, anaokullarının, çocuk yatak odalarının dekorasyonu genellikle bu üç ton üzerinden yapılır. Görsel efekt çok güzel. Bu üç renk birbirine çok iyi uyum sağlar ve bir neşe ve bir bakıma masumiyet duygusu yayar.

Bunun nedeni, gerçek tonlarındaki bu renklerin genellikle çocukluk ve oyuncaklarla kaplı bir zeminle ilişkilendirilmesi olabilir. Ancak bunların yalnızca çocukların ortamlarında kullanılabileceğine inanmak için hiçbir neden yok. Mondrian veya Miró’nun çalışmalarına bir bakın. Ana renkler modern sanatın, çizgi romanların ve pop sanatının temelidir.

Ana renklerin öncü ve çok modern bir rol oynadığı renkli blok gardırop.

007

Kaçırmayın: Odalar için renkler 2018 modern 65 fotoğraf ve güzel fikirler

Yemek odası

011

020

İlginizi çekebilir: 2018 yemek odası için renkler 40 fotoğraf ve modern trendler

Alıcılar

014

002

Modern iç mekan tasarımlarında birincil tonlar parlak beyazlar veya grilerle birleştirilir.

Yetişkinler için mekanların dekorasyonunda, bu ton kombinasyonu genellikle iyimser bir ruh uyandıran vintage bir atmosfer yaratır.